477 Shares 3902 views

Pomnik Czajkowskiego w Moskwie: opis, historia, legenda, i lokalizację ogrodzenia

Prawdopodobnie nie w stolicy Rosji rezydenta, który nigdy nie widział pomnik Czajkowskiego. Moskwa – największy ośrodek kultury, tak, tak, gdzie często odwiedzić wiele koncertów w Konserwatorium Moskiewskim, a ktoś po prostu na drodze. Ale za każdym razem, gdy przechodził, to jest niemożliwe, aby nie zauważyć tę wyjątkową rzeźbę, poświęcony twórczości wielkiego rosyjskiego kompozytora.


Moskiewskie Konserwatorium Czajkowskiego

W tym przypadku pytanie, dlaczego Czajkowski został schwytany w murach tej uczelni, może być tylko osoba, bardzo odległe od świata sztuki. Nie ma nic dziwnego w tym, że instytucja został nazwany Petra Ilicha w 1940 roku, nie było. Wybitny autor kilkuset prac, w tym symfonii, oper i baletów, została uznana na całym świecie. Od pierwszych dni Konserwatorium Moskiewskim, starał się przekazać do każdego ucznia część jego talentu, pilnie zaangażowany w działalność dydaktyczną w jego murach z roku na rok. Ponadto kompozytor powiedział: „Inspiracje … to jest taki gość, który nie lubi odwiedzić leniwy …”.

Pomysł stworzenia pomnika

Pomimo faktu, że proces tworzenia nie było łatwe, PI pomnik Czajkowski pewnie pracować można uznać za sukces, ponieważ autor udało się osiągnąć najważniejsze – obraz pozwala widzowi poczuć muzykę, narodziny każdego dźwięku. Stworzenie jest monumentalna, wspaniały widok, który głęboko zachwyca każdego, kto widział.

Historia powstania rzeźbiarskie kreacje rozpoczęła się w 1929 roku. Potem w domu-muzeum niedaleko Moskwy Klin, dyrektor Zhegin NT zapytał dla początkujących, ale bardzo utalentowany artysta w dziedzinie rzeźby, Wiera Muchina dla stworzenia popiersiem wielkiego kompozytora. On poradził sobie z jego pracą, Ignatyevna mógłby kiedykolwiek przewidują, że w ciągu 16 lat będzie to powrót do pracy nad obrazem mistrza muzyki, ale teraz będzie musiał realizować projekt na dużą skalę – pomnik Czajkowskiego.

Pierwsza wersja rzeźby

W tym czasie Mukhina, które zdobył mistrza całego Związku Radzieckiego i małym kręgu kobiet rzeźbiarzy, już mieli własne pomysły na temat powstania pomnika. Początkowo ujrzała wizerunek kompozytora, dyrygenta stojący przed orkiestrą niewidzialnego. Ale wykonać pomnik Czajkowskiego w Konserwatorium Moskiewskim w ten sposób nie było możliwe. Ten pomysł wymagane dla jego realizacji ogromna przestrzeń i skromny patio na Nikitskaya ulicy nie spełniało w pełni pomyślany. Ponadto, Petra Ilicha talent nie ogranicza się do działalności tylko jeden dyrygenta.

zmiany

Radykalnie zmieniając kierunek Ignatyevna zaproponowała nowe szkice rzeźby, według którego pomnik Czajkowski musiał wyróżniać się z ogólnej liczby oryginalnych kompozycji atrakcji. Opcja ta zakłada, że wizerunek siedzącej dogodnie zlokalizowany w fotelu przednim panelu z otwartej książki muzycznej. Artystka ma na celu przekazać obraz Stwórcy, utalentowany inspiracji w tworzeniu swoich dzieł. Widząc go, stworzył wrażenie, że lewa ręka Piotr Iljicz liczy rytm i prawo trzyma ołówek gotowi w każdej chwili do uchwycenia na papierze twórczy impuls.

Jednak ta wizja przyszłości pomnika wywołała wiele kontrowersji. Uwagi zgłoszone przez Wiera Muchina dotyczyły głównie Czajkowskiego postawy statycznej. Wydawał się zamrożone w jakiś nienaturalny stresu. Zdecydowano również, aby zmienić podium. Wzrosła i wykonane z materiałów w kolorze czerwonym zamiast dominujących szarości. Idealne do tego celu kamień uważany czerwonego granitu.

Opis pomnika wielkiego kompozytora

Pomnik Czajkowski wykonywane na idei rzeźbiarza w brązie. Pomnik znajduje się wokół okrągłej marmurowej ławce gościnni miejsca w ciepłe dni wczasowiczów podczas „okna” studentów, ludzi planować spotkania ze sobą w tym momencie. Ogrodzenie pomnika Czajkowskiego również zasługuje na szczególną uwagę. Ideą autora, jest to brąz kraty, kute z elementami klepek. Symbolizujące światową sławę i uznanie, notacji pracowników na ogrodzeniu zamiast kilku fragmentów najsłynniejszych dzieł kompozytora. To fragmenty z opery „Eugeniusz Oniegin”, a głównym motywem baletu „Jezioro łabędzie” oraz solowy melodia szóstej Symphony i wiele innych. Wzdłuż krawędzi ogrodzenia pomnika Czajkowskiego zawierał harfę ozdobioną draperii.

Uroczyste otwarcie pomnika

W 1954 roku, w końcu, Czajkowskiego pomnik został ukończony, a rzeźba zainstalowane w ścianach konserwatorium w Moskwie. Otwórz pomnik jego twórca nie powiodło się. Vera Ignatevna Muhina nie sprostał tym wydarzeniem, zmarła przed rokiem. Jednak pomimo faktu, że szef rzeźbiarz nie widział długo oczekiwany rezultat jego drobiazgowej pracy, jej uczniowie byli w stanie wnieść sprawę do logicznego wniosku. Zavarzin AA i Sawicki DB Dokładamy starań, aby osiągnąć długo oczekiwana budowa kompozycji. Dzięki nim, do tej pory, Moskale można oglądać ten sam pomnik Czajkowskiego. Widok na ogół duże i wygląda dość niezwykłe.

Legendy studentów i ciekawostki

Instrukcja rodzaj kapitału do dziedzictwa kulturowego miasta, która zawiera liczbę i „brąz” Piotr Iljicz. Nie tak dawno temu przeprowadzono środki restytucji pamiątkowe rzeźby i działa na upiększania terytorium sąsiedniego. Eksperci niespodzianka w trakcie tych prac było żadnego limitu. Odkryli nie ołówek prawicy Czajkowskiego. poszedł też brakuje kilku notatek z brązu kutego ogrodzenia. Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest dobrobyt wandalizmu w Moskwie. Chociaż z drugiej strony, to jest absolutnie jasne, kto będzie potrzebował tych elementów.

Okazuje się, że wszystko jest proste i bez jego udziału dramatu. Wśród studentów muzycznych Jest jedna wiara. Według niego, każdy uczeń konserwatorium, które chcą zdać nadchodzące egzaminy, wygrać konkurencję lub przesłuchanie, trzeba odwiedzić w przededniu zbliżających się testów pomnik. Muzycy twierdzili również, że patrząc na rzeźbę od góry do dołu, to łatwo zauważyć, „Fermata”. Jest to jeden z symboli notacji muzycznej, co oznacza, że zatrzymuje się dźwięku. Jest prawdopodobne, że brakujące elementy potrzebne dla studentów i turystów jako talizmany, które przynoszą szczęście. Chociaż Czajkowski pomnik pomaga osiągnąć sukces nie tylko muzycy, ale także inne postacie kultury.

Nawiasem mówiąc, wkrótce po odkryciu braku informacji, zabytki zwrócone wszystkie niezbędne elementy.

Jak dostać się do pomnika

Znajdź rzeźba Czajkowskiego w Moskwie nie jest trudne. Najprostszym sposobem jest stacja metra „Arbatskaja”. Zagubienie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces – każdy przechodzień powie właściwą drogę do Konserwatorium Moskiewskiego. Widząc z daleka tłoczących studentów, raz staje się jasne, że kierunek jest dobre, a cel jest prawie osiągnięty. Odwiedzenie pomnika za darmo, aby przekazać mu jest zawsze otwarty. Uzyskać pozytywne emocje i poznać autora wielkiej muzyki, słychać wszędzie, można w zimie iw lecie.