331 Shares 1771 views

Jak nazywa się stolica Saint Kitts i Nevis? Szczegółowe informacje o kraju, historii i ciekawych faktów

Nawet najbardziej doświadczeni turyści i podróżni nie od razu odpowiedzieć na pytanie o to, co Saint Kitts i Nevis. Odległy kraj, pogrążony w Morzu Karaibskim, a także ponad pięćset lat temu, kiedy wyspa została odkryta przez Kolumba, pozostaje tajemnicą dla wielu. Zacisznej tropikalny raj z plantacjach owocowych, bawełny i trzciny cukrowej, tymczasem mieszka głównie na turystyce i rolnictwie.

Saint Kitts i Nevis: Historia

Małe wyspy na wschodnich Karaibach zostały odkryte w 1493 roku przez Krzysztofa Kolumba, ale kolonizacja przez Hiszpanów nie było. Pod wieloma względami, przyczyna leży w rdzennych mieszkańców – Karaibów, miał wojowniczy duch i ogranicza promocję Europejczyków. Pierwsza osada angielski na wyspach pojawił się na St. Kitts w 1623 roku. Trzy lata później stał się członkiem brytyjskiej kolonii, wraz z Barbados. Stało się to za podstawę do podboju innych terytoriach w regionie. Colony później nazywany „matką wszystkich innych koloniach angielskich.” Opór miejscowej ludności było aktywnych w 1626 roku, Francji i Anglii połączone siły przeprowadziły operację karną, zabijając około 4000 osób.

Począwszy od 17 wieku, Saint Kitts i Nevis (kapitał – Buster) była przeszkodą pomiędzy dwoma potęgami europejskimi. W końcu, Traktat Wersalski w 1783 roku ostatecznie zalegalizowane moc i prawo własności Brytyjskiego. wyspa uzyskała niepodległość w 1983 roku, w dniu 19 września.

Rdzenna ludność

Łączna powierzchnia obu wysp, które jest Federacja St Kitts, to 261 tys. km. Dla porównania warto powiedzieć, że jest to około dwóch naszego miasta Iwanowo. Populacja, według danych 2010 jest tylko 50 tys. Man. Rdzenni mieszkańcy wyspy byli Caribs (grupa rdzennych Amerykanów). Po latach bycia w mocy ludności English korony mieszane etnicznie. Obecnie 90% – to Afrykanie potomkowie niewolników przywożonych, 5% – Mulat, o 3% – Indianie odpoczywać – Europejczycy i imigranci z Bliskiego Wschodu. Stan uważany angielsku i dialekcie (tworzone na podstawie francuskiego lokalnego dialektu).

Największą liczbę miasto w Saint Kitts i Nevis – kapitał Basseterre (około 11 tys.) Oraz Charlestown (1250). Średnia długość życia wynosi 69 lat i 72 lat dla kobiet i mężczyzn odpowiednio. Wskaźnik urodzeń jest kilka razy wyższa niż śmiertelność. Raczej wysoki poziom umiejętności – 98%, głównie z powodu swobodnego nauki.

Nevis

Stan tworzą parę wysp wulkanicznych w Windward grupy wysp na Karaibach morza. Łączna powierzchnia wynosi 261 metrów kwadratowych. km. Spośród nich, St. Kitts zajmuje 168 metrów kwadratowych. km i Nevis – 93 metrów kwadratowych. km. Teren jest górzysty, na obu wyspach istnieje wygasłych wulkanów. Między sobą są oddzielone niny Te Narrows.

Nevis znajduje się 3 km na południe od stolicy wyspy i ma, jak widać na mapie, zaokrąglony kształt. To jest prawie w całości wykonana z wulkanicznych skał wybrzeża piaszczystych plaż. Najwyższy punkt – Góra Nevis (985 m).

Obie wyspy są otoczone rafami koralowymi, a między nimi i piaszczystej plaży znajdują się płytkie laguny.

St. Kitts Wyspa

St Kitts wyspa ma długość 37 km, na jej oś centralna umieszczona osiągnął silnie rozcięta góry. Najwyższy punkt – wygasły wulkan o wysokości 1115 m Lyamiuga jezioro na terenie krateru. Południowo-wschodniej części mieszkania o szorstkiej linii brzegowej, liczne słone jeziora, zatoki i piaszczyste plaże, niektóre piasek jest prawie czarny. Na tej wyspie znajduje się stolica Saint Kitts i Nevis – Basseterre.

Wyspy klimat

Powstawanie ciepłym klimacie tropikalnym o dużej wilgotności wpływają wiatry. Wyspy gorąco, średnia temperatura w ciągu roku wynosi od + 26 ° C, rzadko kiedy spada do + 18 ° C i wzrosła do + 32 ° C Wytrącanie w nisko położonych miejscach w 1500 mm i wzniesieniami – 3700 mm. Wymowa pora deszczowa tam. Jednak wyspa objęta pasmowego z najsilniejszych burz tropikalnych, prawdopodobieństwo, która jest szczególnie wysokie w okresie od sierpnia do października. W szczególności, stolicy Saint Kitts i Nevis (Basseterre) wielokrotnie narażone na elemencie destrukcyjnym, a także trzęsienia ziemi, powodzie i pożary.

Fauny i flory

Stoki wyspa gorąca niemal w pełni zajęty trzciny cukrowej i bawełny, są one zlokalizowane powyżej krzakach i tropikalnych lasów deszczowych reprezentowane winorośli tamaryndowca, awokado, chleb i cynamon drzewo, mango, papaja, banany zarośla. Zachodnie stoki są całkowicie pokryte palm kokosowych. Fauna reprezentowana jest przez bogatą różnorodność tropikalnych ptaków i motyli, i owadów. Ssaki są rzadkie, głównie naczelnych i gryzoni. Na wybrzeżu, gniazdowania ptaków morskich, zwłaszcza pelikany. Przybrzeżne wody morskie i morskie są bogate w ryby.

Buster: krótka historia

Cierpienie stolicy Saint Kitts i Nevis – Basseterre miasta – znajduje się na południowym wybrzeżu wyspy. Ma bogatą historię i jest jednym z najstarszych miast w całych Indiach Zachodnich. Buster założona przez Francuzów w 1627 roku i stało się stolicą kolonii Saint-Christophe. W 1639 roku stał się udany i ważny port handlowy, najważniejsze we wschodnich Karaibach.

Miasto słynie z bardzo tragicznej historii. Przez wieki to rozdarł kolonialnych wojny, pożary i trzęsienia ziemi zniszczone, nawałnice i powodzie, zamieszki i rozruchy. Ale mimo wszystko zachowała znaczną część budynków kolonialnych.

Turyści i podróżni muszą wiedzieć, że teraz stolica Saint Kitts i Nevis zajmuje górną linię w świecie kronik kryminalnych, prowadząc w liczbie morderstw na 100 tys. Mieszkańców.

zabytki miasta

Jeśli zdecydujesz się pójść do dalekich wysp na Karaibach, prawdopodobnie dostać się do ich kapitału. Święta są przez i duża plaża i egzotyczna. Jednak w Basseterre pozostawione przez kolonizatorów niektórych obiektów architektonicznych. Oto niektóre atrakcje stolicy.

  • Plac Niepodległości – jest centralną część miasta i jeden z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku i spacerów mieszkańców. W 19 wieku został zbudowany piękną fontannę z rzeźbą Matki Boskiej. Podczas ostatniej aktualizacji do rocznicy niepodległości tego z jakiegoś powodu, staje się ciemnoskóry. Być może jest to widzi miejscowej ludności kreolskiej.
  • Katedra Niepokalanego Poczęcia – piękny kościół z początku 20 wieku, daje wyobrażenie o tym, co w stolicy Saint Kitts i Nevis starego. Wcześniej w tym miejscu stał w katedrze Notre Dame, to łatwo się domyślić, że została ona zbudowana przez Francuzów.
  • Pamięci Berkeley. To atrakcja – świadectwo angielskiej okresu historii wyspy. Wcześniej eksploatowane wieża zegarowa z fontanną z wodą pitną i czterema tarczami, wychodzi do wszystkich zakątków świata, teraz jest zabytkiem. Czas zatrzymał się tu naprawdę, ale 21 wieku przypominają tylko rzadkie samochody i elektronika innowacji.

atrakcje Nevis

Obszar Nevis Island jest mniej niż w St. Kitts, ale równie piękne i niesamowite. Pustynia, na wpół puste piaszczyste plaże, mnóstwo owoców i ciepły klimat sprawiają, że atrakcyjne dla turystów. On stoi luksusowy hotel łańcucha Four Seasons Hotel Resort Nevis.

Największa osada jest miasto Charlestown (centrum gospodarcze i polityczne), który zamieszkuje około półtora tysiąca osób. Zainteresowanie turystów jest kolonialne budynki, w tym Court House (1825), budynek pierwszej synagogi i cmentarza żydowskiego (1684), Muzeum Historii.

Na wyspie znajduje się kolejny niezwykły obiekt – Fort Ashby, znajduje się w mieście Jamestown, który wcześniej był stolicą Nevis. Szacowana data budowy – 1702. Zapisywane i częściowo przywrócone kilka ścian jednego z pierwszych brytyjskich umocnień zbudowany.

Jak uzyskać obywatelstwo i paszport Saint Kitts i Nevis?

W celu stymulowania rozwoju gospodarczego w kraju, został stworzony przez tzw fundusz dywersyfikacji dla przemysłu cukrowniczego, jego głównym zadaniem – poprawy rolnictwa, głównych sektorach gospodarki. Jest to specjalistyczna organizacja, która, mówiąc prostym językiem, „sprzedaje obywatelstwa.” To wystarczy, aby kupić nieruchomość lub dokonać wpłaty w wysokości 250 450 tys. Dolarów. Kwota płatności zależy od liczby członków rodziny. Wydawałoby się, że kogoś wyjątkowego trzeba obywatelstwa utraconego na Wyspach Karaibskich? Sekret tkwi w strukturze politycznej państwa Saint Kitts i Nevis. Szczegółowe informacje na temat kraju pozwala nam zrozumieć, że to jest w rzeczywistości, wciąż jest pod protektoratem Wielkiej Brytanii, oficjalnie jako niezależny członek Wspólnoty Brytyjskiej. Na czele państwa jest królowa Anglii, reprezentowany przez miejscowego gubernatora generalnego. Staje obywatela wyspy, masz możliwość swobodnego przemieszczania się w Unii Europejskiej.

Informacja została opublikowana w 2014 roku, że Pavel Durov – twórca „In Touch” (social network) – stał się obywatel Saint Kitts i Nevis, inwestowanie w rozwój przemysłu wysp o 250 tysięcy dolarów ..

Wyspa naród to dawna kolonia brytyjska, więc jedna z najbardziej atrakcyjnych elementów turystycznych, Saint Kitts i Nevis – język. Morze i słońce, jak wiemy, też nie wiele się dzieje. Plaże wszędzie w kraju, a ostatnio zaczął rozwijać infrastrukturę i aktywnie. Być może, na wyspach nie jest dużo zabawy, ale oni nie są „zepsute”, a nie zakładać, wielu turystów. Ustronny zakątek przyrody na Karaibach jest obarczona wiele ciekawych rzeczy.