540 Shares 1620 views

Trądzik – główny wróg Młodzieży

Trądzik jest jednym z głównych wskaźników skóry tłustej i pojawiają się one nie tylko na twarzy, ale także na plecach, ramionach i klatce piersiowej. Powstają one, gdy tran klaster, zatkane pory. Przyczyną trądziku mogą być zaburzenia hormonalne, zła dieta lub słaba pielęgnacji skóry.

W pierwszej kolejności, aby zapobiec występowaniu trądziku należy zwrócić uwagę na diecie. Jeśli masz problem ze skórą, spróbuj zrezygnować z pikantny, słony, przesycone w białkowych i tłuszczowych żywności. Również ograniczyć spożycie słodyczy, napojów gazowanych i alkoholu.

W wielu przypadkach całkowicie pozbyć się trądziku może pomóc lekarzowi. Ale są wspólne zasady, po którym będzie można pozbyć się trądziku.

Przede wszystkim, zrobić kilka oczyszczenie, ale nie ubiegać się o to zarośla, peelingi i produkty zawierające alkohol. Ponieważ mogą one spowodować zapalenie skóry i jej nadmiernego wysuszenia.

Ponadto, nie wycisnąć pryszcze zbyt często. Można to zrobić co najwyżej raz w tygodniu. Przed usunięciem krosty rasparte twarz stosując gazy lub zwilżonej gorącej wody. Zamiast wody lepiej użyć wywar z rumianku. Oprócz twarzy i rąk powinny być całkowicie czyste. Delikatnie wycisnąć pryszcze, balsam do leczenia zapalnego skóry lub innych podobnych środków.

Jeśli skóra twarzy jest tłusta, a następnie dodatkowo do wyprysków i trądziku na nią często pojawiają się czarne plamy, dostarczając wiele niedogodności. Ich pozbyć, można użyć soku z cytryny, które powinny wycierać obszary problemowe. To samo może być stosowany jako jaja. Ubij go i stosuje się do obszarów z czarnymi kropkami, a po siedmiu minutach spłukać ciepłą wodą.

Można pozbyć się trądziku za pomocą środków ludowej. Oto niektóre z nich:
Maska drożdże. Trochę drożdże rozpuścić w ciepłym mleku. Umieścić kilka kropli soku z cytryny. Odstawić na pół godziny maskę równomiernie stosuje się do twarzy. Dwadzieścia minut później, maska może być zmywane. Jest to najlepszy sposób na kurs w ciągu tygodnia, a następnie zrobić dwutygodniową przerwę na powtórzenie kursu.

Wysycha maskę. Do jego przygotowania trzy łyżki proszku z białej gliny, wymieszać z łyżką nalewki z nagietka, dodać trochę soku z cytryny i wymieszać wszystko dokładnie. Maska umieścić na obszarach problemowych, aw dwudziestu minutach wyjąć z suchym wacikiem.

Sok z aloesu. Świeżo ścięte liści aloesu owinąć w papier i pozostawić na siedem dni w lodówce, a następnie wycisnąć sok z nich i wytrzeć je trądzik miejsce występowania dwa razy dziennie, codziennie.

Sok z czosnku. Ma doskonałe działanie przeciwbakteryjne i pobudza krążenie krwi. Najbardziej efektywne wykorzystanie czosnek jako okład. Aby to zrobić, posiekać go i zawinąć w gazę. Gaza z czosnku muszą być stosowane w odniesieniu do obszarów problemowych po umyciu skóry z olejem roślinnym. Od góry, aby umieścić gazę nasączoną ciepłą wodą. Trzymaj okład powinien być do ostygnięcia gazę.

Sok z ziemniaków. Wyciśnięty sok z świeżych ziemniaków okazało się jako środek łagodzący przeciwzapalnym. Muszą przetrzeć skórę kilka razy dziennie. Zamiast tego można użyć ziemniak sok z dyni.

Krosty na ramionach lub z tyłu może być potraktowano nasyconym roztworem nadmanganianu potasu. Aby to zrobić, należy umieścić go na świeżo umyte skórę. Użyj tej metody może być tylko na ziemi, obejmujące odzież, jak po zastosowaniu nadmanganianu potasu na skórze przez kilka dni mogą być ciemnobrązowe plamy.