530 Shares 1969 views

Że „bestia” – arbuza bez pestek?

Dla naszego kraju bez pestek arbuza jeszcze rzadkością. Na rynkach, sklepach i supermarketach często jeszcze bardziej normalnych osobników. Ale jeśli masz szczęście, aby znaleźć te jagody bez pestek w środku, potem być przygotowany, że będą one znacznie droższe. To właśnie z powodu niskiej częstości występowania melonów wiele osób w tej klasie boją się z nich, uznając genetycznie zmodyfikowane, podczas gdy inni uważają, że będą one niesmaczne.

Ale w rzeczywistości, bez pestek arbuza uzyskane w wyniku selekcji. Nie należy mylić go ze zmianą w materiale genetycznym. Podczas selekcji agronomów skrzyżowane między różnych gatunków, wybrane najlepsze kopie i kontynuować je aż do eksperymentów, dopóki nie dać pożądanego rezultatu. Tak więc, te jagody pestki były hodowane w Kalifornii prawie 20 lat temu. Ale w sprawiedliwości należy zauważyć, że wszystkie nasiona znajdują się w nich, ale są one znacznie mniejsze, są one niedopracowane i całkiem jadalne.

Arbuz bez pestek jest nieco inna od jego najbliżsi krewni koloru, wielkości i smaku. Są bardziej wodniste i luzem w konstrukcji, ale cały miąższ tego owocu jest słodka. A jeśli nie lubisz arbuzy tylko ze względu na fakt, że trzeba stale wybrać kamień, ta odmiana będzie twoim wybawieniem. Jeśli kilka lat temu bez nasion jagód można odróżnić tylko przez swój wygląd, ale teraz trudniej zrobić. Tak więc, zanim było owocem światłem zielonym świetle, bez jednoznacznych paski. Teraz hodowcy hodowane jak miniaturowe wersje z jasnoczerwony ciała i ciemne paski okazów. Na sprzedaż można znaleźć nawet żółtą arbuza bez pestek.

Odmiana Baby cukru, na przykład, jest bardzo popularny w krajach zachodnich. Ten średniej wielkości owoce o wadze 5-7 kg, z gęstym i soczystym miąższu. Ich główną różnicą jest to prawie idealny okrągły kształt i ciemnozielony kolor skórki. Ale nie mniej popularne są również odmiany miniaturowe – wolą małych rodzin lub osób samotnych.

Kup najlepszych odmian arbuzów pestek i restauracji. Popularne nie tylko Baby cukru, ale Złoty Midget i Early Moonbeam. Tych popularnych deserów, lód do napojów, świeże soki (czasami zmieszane w stosunku 1: 1 proporcjonalnie gazowanej wody). Służą one również wspaniały dodatek do serów i FET, oliwki, pomidory, a nawet wędzone szynki. Pod koniec lipca w menu niektórych restauracji można znaleźć nawet gazpacho arbuza. Składa się ona z produktów pozornie niestosownych. Ta słodka jagoda blender zmieszany z pomidorami, uzyskany płyn dodaje ogórek, mięta, szczypiorek, bazylia, cały solone, okoń i nalegać noc w lodówce.

Ale w domu bez pestek arbuza stara się gotować. Był nie tylko solone w beczkach, ale również stosowane do wytwarzania miodu, a nawet napar. Oszczędni gospodynie zrobić dżem z nim nawet peelingi. Jednak najbardziej popularne danie przez długi czas będzie tylko arbuz, pokroić na duże kawałki – jest umieszczony w środku stołu, tak aby w każdej chwili kawałek siebie mógł wziąć każdy członek rodziny. Nie bój odmian bezpestkowych. Łatwo kupić zarówno okrągłe i długie kopie – i jest to również różne odmiany jagód, wyhodowane przez hodowców.