854 Shares 6220 views

Step fox: ciężkie życie zwierzęcia

Step lisa lub Korsak, od wielu lat, jest osobą o szczególnym znaczeniu. Zwierzę to ze względu na jego piękny płaszcz zimowy od wieków poddanych masowych zabójstw. Dziś Korsak znajduje się na liście międzynarodowej Czerwonej Księgi.

Opis zwierzęcia

Corsac (zdjęcia poniżej) jest drapieżnikiem psów rodzaj lisów. Długość ciała zwierzęcia 45-65 cm, średnio, a na wysokości ramion wynosi około 30 cm. Waga 5 kg dorosłych, czasami kilka kg więcej lub mniej. Te lisy długie ogonki -. 20-35 cm Gatunek ten różni się od innych lisów dużych spiczastych uszu. Mają krótki pysk i małe zęby 48.

Step uszami Fox krótko słabo barwione wełny, korzystnie jest szary odcień żółty. Ale w zależności od zmian w sezonie kolorów. Najpiękniejsze lisy stać do końca jesieni. Futro jest większa staje jedwabista, miękkość i grubość. Takie corsacs pozostanie aż do końca zimy. Bliżej latem stają się bardziej czerwone i ciemniejsze.

Ten rodzaj lisów charakteryzujących się dużym wzroku, węchu i słuchu. Ponadto, są one w stanie wspinać się na drzewa, i biegać z prędkością 60 km / h.

Gdy twarz Fox w sytuacjach konfliktowych z odpowiednikami lub chronić swoje potomstwo, można usłyszeć charakterystyczne szczekanie Korsak. Mogą też skomleć i warczeć jak pies.

siedliska

Spotkać zwierzę może być w Azji Środkowej, Iranu, Kazachstanu i niektórych innych krajach. Korsak (pokazane na tej stronie zdjęcia) może rozstrzygać w stepy i półpustynie. oni zazwyczaj wybrać teren na pagórkowatym terenie i niskiej roślinności, która w czasie zimy, śnieg nie będzie wystarczające. Czasami mogą one żyć w strefie Pogórze lub pustyni. Obszary z roślinnością, te lisy unikać.

Każde zwierzę zaznacza swoje terytorium, która zazwyczaj wynosi około 30 km 2. W tych granicach, zwierzę ma kilka dziur. Zazwyczaj zajmuje to stepowe nory Fox wiewiórki naziemne, borsuki, świstaki i inne odpowiednie zwierzę. Takie mieszkania stosunkowo płytkie i kilka ruchów. Jego łapy zwierząt praktycznie kopania. Chociaż norki mogą być zajęte przez kilka, dla corsacs mieszkaniowych wybrać tylko jedną.

żywność

Natychmiast warto zauważyć, że tego drapieżnika. Step Fox połowy małych zwierząt, takich jak małe ptaki i wistaki. Również w diecie mają gryzonie – to nornice, gophers, skoczek pustynny. Dla rolnictwa, są użyteczne. Korsakowa w stanie złapać ptaki jedzą owady i gady. Roślinność one prawie nie korzystają.

Jeśli rok jest głodne lisy jeść padlinę i szczątki martwych zwierząt. Oni nie potrzebują wody.

Ten drapieżnik zwykle tolerować głód. On pozostaje aktywny nawet wtedy, gdy cierpi na kilka tygodni niedożywienia. W zimie, step fox może być wiele kilometrów w poszukiwaniu pożywienia. Ale jeśli zima była śnieżna, przeżyć staje się o wiele trudniejsze. Zdarza się, że na wiosnę liczba Korsakowa jest zmniejszona dziesięciokrotnie.

Styl życia i polowania

Te lisy są nocnych myśliwych. Dlatego też, o zmierzchu, oni sami są w poszukiwaniu pożywienia. Ale jeśli nie przyjść czasy głodu Korsakowa zaczynają wychodzić z otworów nawet w ciągu dnia. Jeśli jest to bardzo gorących lub silne mrozy, zwierzę spędza czas w dołku. W zimie zimno step fox może pozostać w domu do trzech dni.

Zwierzęta te są bardzo ostrożne, a to pomaga im wielką węch. Przed wyjazdem, lisa trąca nosem wąchać powietrze. Potem siada obok otworu i podnosi pysk, wąchania się podejrzane zapachy ze wszystkich stron. Przekonany o otaczającym spokoju, idzie w poszukiwaniu ofiary.

proces polowania jest taka sama uważać, powolne i ciche. Kiedy corsac pochuet odpowiednią ofiarę, zaczyna powoli realizować ją, dopóki nie jest właściwy moment do pościgu. Tylko jeden dzień lisa można uruchomić około 15 km.

corsacs pary tworzą sprężyny, które żyją całe życie. W zimie posiadają one niewielką grupę mężczyzn, kobiet i ich potomstwa. Terytorium tej rodziny jest około 30 km 2, a w niektórych przypadkach więcej.

W zimie, kiedy dużo śniegu, rodzina może przenieść się na południe, pozostawiając ich terytorium. Wynika to z faktu, że ich stopa utknąć w zaspach, a oni stają się bezradni i głodne. Więc czasami corsacs wędrować w mieście.

Kilka szczegółów na temat Korsakowa

Średnia długość życia tego zwierzęcia nie jest do końca jasne. Ale zakłada się, że nie będzie żył dłużej niż sześć lat. W tym przypadku, jeśli jest trzymane w niewoli i opieki, corsac zrobić to do 12 lat.

Głównymi wrogami małego drapieżnika są wilki, które mogą polować. Ale jak corsacs szybko biegać, często udaje się uciec. Również z konwencjonalnymi odpowiednikami step lisy nie da się pogodzić tych dwóch przedstawicieli – złośliwych wrogów. Zdarza się, że muszą walczyć o resztki.

W 17 wieku na terytorium naszego kraju był step fox zwierzę. Nie jest to zaskakujące, ponieważ tego typu szybko przyzwyczaić się do osoby i dogadać się w niewoli.