527 Shares 5931 views

Procedura balsamowania zmarłych. balsamowania ciała w kostnicy iw domu

Są takie momenty, kiedy rodzime ludzie umierają z dala od domu i bliskich, nie mogą szybko przychodzą do spędzenia swojego kuzyna w jego ostatniej drodze. W tym przypadku nie jest to sposób – zabalsamowane zwłoki. A teraz dowiadujemy się, że termin ten odnosi się do tego, jak procedura zostanie przeprowadzona w kostnicy iw domu.

balsamowania ciała w kostnicy, Co to za impreza?

Proces impregnowania narządów i tkanek zmarłych takich substancji, które hamują ich rozkład człowieka. Specjalne rozwiązanie balsamowanie wstrzyknięto pod ciśnieniem do układu krążenia zwłok. A jeśli zmarły nie otwarte, ciecz jest wprowadzana przez kaniulę wprowadzoną w odpowiednim miejscu.

Na balsamowania ciała trwa około 6-7 litrów roztworu. Wspólne ciekła kompozycja używana – formalina, w postaci czystej lub rozcieńczonej alkoholem w równych proporcjach.

embalm ciała w morgue – określenie substancji w tkance zwłok, hamując procesy rozkładu. Ten „konserwacja” zmarłego, prowadzone dla celów naukowych, edukacyjnych kryminalistycznych i, oczywiście, ze względów estetycznych i higienicznych.

W jakich sytuacjach wymagają takiego postępowania?

balsamowania ciała jest stosowany w następujących przypadkach:

– Jeśli nie można przeprowadzić pogrzeb tuż po śmierci danej osoby.

– Jeśli trzeba czekać na dalekich krewnych, którzy są zobowiązani do pożegnać zmarłego.

– Aby zachować organizmie przez długi czas w czasie upałów.

– Jeżeli osoba zmarła z dala od domu i muszą zostać przetransportowane do ojczyzny.

– Aby poprawić skuteczność diagnostyczną w sekcji (sekcja zwłok i badanie ciała, w tym narządów wewnętrznych).

– Na pogrzebie w kościele czy świątyni.

Przygotowanie ciała

Gdzie rozpoczyna procedurę balsamowania? Oczywiście, z przygotowaniem martwego ciała, które jest w następujący sposób:

1. Konieczne jest, aby postawić zmarłego.

2. Konieczne jest, aby usunąć wszystkie ubrania z martwych. Jest to konieczne w celu zapewnienia, że ekspert prześledzić skórę, kontroluje cały proces balsamowania. Genitalia muszą chować się za arkusza lub ręcznikiem.

3. Regularna dezynfekcja oczy, usta, uszy i nos. Zabieg ten pomaga oczyścić organizm wewnątrz i na zewnątrz.

4. golenia zmarłych. Zazwyczaj usunąć zarost.

5. Usunięcie masażu stężenia pośmiertnego. Wbity główne grupy mięśni na stres i masowane stawy, dzięki czemu mogą one osłabione. Jeśli tego nie zrobi, to może zwiększać ciśnienie naczyniowe, ale to na pewno boli proces balsamowania.

6. Konieczne jest, aby zamknąć oczy zmarłego i usta. Należy to zrobić bardzo ostrożnie.

7. Na wargach i powiekach nie zapomnij umieścić krem – chroni je przed wysychaniem i dać naturalność.

Po zakończeniu wszystkich procedur przygotowawczych specjalista idzie bezpośrednio do procesu balsamowania, a po zakończeniu imprezy jeszcze zmarłego, który zostanie określony w trumnie, a jak to jest zrobione poprawnie, zostanie opisana poniżej.

Środki ochrony ciała z rozkładu

embalm ciała w morgue można przeprowadzić za pomocą czterech zasad:

  1. Lane zachować martwą tkankę.
  2. Procedura wtrysk jest oszczędność.
  3. Powierzchnia „konserw” zwłok.
  4. Naczyniowy balsamowanie.

Jaka jest procedura balsamowania zmarłych zbliży konkretnego zmarłego, określona przez specjalistę. Oto podsumowanie, jakie różnice i osobliwości poszczególnych technik ochrony ciała przed rozkładem.

Lane balsamowania

Jej istota polega na przetwarzaniu narządów wewnętrznych zwłok, bo najszybsze procesy rozpadu zaczynają pojawiać się w jamie brzusznej i klatce piersiowej. Sposób ten składa się z dwóch kolejnych podgatunku:

– przebicie;

– Split.

W pierwszym przypadku nakłucia jest w otrzewnej i płynie przez otwór antyseptyczny roztwór (około od połowy do dwóch litrów). Balsamujący ciało kostnicy poprzez rozdzielona przeprowadza się w sposób następujący: a niewielka część wykonywana jest z penetracją do przedniej przezroczystego surowiczej bezpośrednio do wnęki. Metoda ta jest stosowana w takich przypadkach:

– Jeśli potrzebują długoterminowego transport zwłok, a już rozpoczął gnicie.

– Jeśli zmarły jest zbyt gruby.

wstrzyknięcie balsamowanie

Ten sposób jest zazwyczaj stosowany w połączeniu z nakłucia. Specjalista impregnuje antyseptyczny roztwór otwartych tkanek miękkich części ciała zmarłego – twarzy, szyi, rąk. Wprowadza ona niewielką ilość cieczy, a tym samym sprawia, że delikatny masaż. Ma to zapewnić, że środek konserwujący jest równomiernie rozłożona.

Powierzchnia „konserw” martwy człowiek

Ta metoda jest jasne dla wielu na podstawie jego nazwy. Procedura Balsamowanie w tym przypadku przeprowadza się w następujący sposób: na uszkodzoną skórę (rozkład rany) stosuje się do specjalnego składu i tanatogel. Ta metoda jest najbardziej proste i dostępne, ponieważ nie trzeba przebijać się do organizmu, co nacięcia i wstrzykuje się płyn.

Naczyniowego „konserwacja” ciała

to to bardzo złożony proces, który może kompetentnie wykonywać tylko doświadczony patolog. Nawiasem mówiąc, jest to bardzo rzadko stosowali tę metodę zapisywania ciało. W tym przypadku specjalnego roztworu balsamowanie jest wstrzykiwany przez system tętniczego. Dzięki tej metodzie zmarłego ciała jest zachowana w bardzo długim czasie.

Ostatnim etapem

Ostatni etap – martwą przestrzeń w grobie, a do tego konieczne jest, aby wykonać następujące kroki:

1. Jest to konieczne, aby dokładnie przemyć zmarły: zmyć z krwi i innych pierwiastków pozostałych po balsamowania za pomocą środka dezynfekującego, który był używany wcześniej.

2. Ważne jest, aby dać osobie naturalny wygląd dzięki makijażu. Należy również kosić paznokcie i przeczesać włosy.

3. Umieszczenie na ubrania. rodzina normalnie, zmarłego zdecyduje, że ich zmarły krewny będzie ubrany, więc przynoszą meble z góry.

4. Oznaczanie ciała trumny. Spokojnie i ostrożnie należy przesunąć zmarłego w grobie. Jeśli krewni zrobić kilka uwag i wyrazić swoje sugestie dotyczące wyglądu i pozycji ciała, konieczne jest, aby z nich korzystać i robić jak chcą blisko zmarłego.

Gdy zdarzenie jest wykonywane?

Procedura balsamowania zmarłych, którego zdjęcia można zobaczyć w tym artykule, odbywa się w kostnicy, jeśli ktoś przyszedł do szpitala, lub w domu. Jednak w tym drugim przypadku, to na pewno krewnych powinny być w rękach raportu medycznego po śmierci ukochanej.

Sama procedura trwa od 2 do 4 godzin. Pożądane jest, aby przeprowadzić nie później niż 12 godzin po ustanowieniu śmierci.

zabalsamowane ciało w domu: dlaczego są rzadkie?

Zapisywanie ciało zmarłego najczęściej występuje w kostnicy, i dlatego jest tam teraz, i oczy.

  1. Ponieważ procedura balsamowania – zdarzenie jest dość specyficzny, to nie każda rodzina zgodzi się na jej domu.
  2. Do tej pory nieliczne przypadki, w których zmarły może opuścić domu bez wysyłania go do kostnicy do autopsji.
  3. W czasie upałów, pogrzeb może być aż do trzeciego dnia, oczywiście, jeśli rodzina nie będzie miał nic przeciwko.

Oznacza to, że specjalista spoza kostnicy?

Balsamowanie prowadzi się w domu, na podstawie uproszczonego systemu – zwykły sposób mocowania matrycy. Konkretnie – specjalista sprawia iniekcji formaliny 10 procent w kole, począwszy od w mieczykowatego procesu mostka, wychodzi od 50 do 150 ml płynu, w zależności od położenia. Wewnętrzne narządy ekspert nie dotyka, z wyjątkiem płuc. Specjalista musi być ostrożny i ostrożność, aby nie uszkodzić balsamowanie okrężnicy.

Ponadto, osoba wykonuje zatykanie nosa i jamy ustnej i gardła. Ma to zapewnić, że płyny ustrojowe nie zaniedbany. Na twarzy zmarłego nałożony specjalny makijaż lub maskę (to musi być okresowo wymieniana aż do pochówku).

Plusy i minusy domu balsamowanie

Pozytywne punkty:

– zmarły w ścianach swego domu, jak chciał, a krewni cały czas będzie w bliskości zmarłego.

– Procedura balsamowania nie jest w kostnicy dla tych grup ludności, które jest zakazane przez religię, aby rany na ciele zmarłego.

– metoda ta jest odpowiednia dla martwych przed cierpiących na choroby wątroby, podczas gdy „konserwacja” naczyniowe ciała (zastępczego dla krwi formaliny) często prowadzi do znaczących zmian w twarz.

– Jeśli krewni chcą osobiście monitorować postęp prac specjalistów.

– Dla eksperta – bezpieczeństwo pracy z zakażonych HIV ciał. Ponieważ nie ma bezpośredniego kontaktu z krwią, to znacznie zmniejszyć ryzyko przeniesienia choroby. W ten sposób skalpeli i innych obiektów tnących nie są używane tylko igła do wprowadzania płynu do komory.

– Procedura tańsze podobny, wykonany w kostnicy.

Punkty ujemne:

– Określenie oszczędności ciała sięga zaledwie 4-5 dni.

– Krewni mają zmienić maskę na twarzy, który dla wielu może wydawać się prawdziwe wyzwanie, jednak, jak całej procedury.

Jakie są rzeczy, które trzeba doprowadzić do rodziny zmarłego do kostnicy?

Aby nieboszczyk doprowadziły do „normalnego” wygląd, krewni powinni zapewnić takie rzeczy dla mężczyzn:

– odzież (spodenki, koszulki, skarpetki, koszulę, buty, krawat, garnitur, chusteczka).

– Ręcznik.

– Mydło.

– Razor.

– Kolonia.

I za zmarłych kobiet potrzebne następujące elementy:

– Odzież (bielizna, skarpetki, koszulę nocną, chustka na głowę, buty, ubrania z górnej – strój, garnitur lub suknia).

– Ręcznik.

– Mydło.

– Kolonia (woda toaletowa).

Koszt imprezy

procedurę balsamowania nie jest bardzo dużo i tanie, zwłaszcza jeśli się go do kostnicy. Średnia cena za „ochronę” zmarłego w domu waha się od 3500-5000 rubli. I takie zdarzenie w kosztach kostnicy 10000-25000 rubli, w zależności od wybranej metody.

Teraz wiesz, co jest balsamowania, jak ta procedura jest przeprowadzana w kostnicy i eksperci metody użyć, aby chronić organizm przez dłuższy czas. Stwierdzono, że takie zdarzenie może być wykonane w domu, przy okazji, to będzie kosztować znacznie tańsze. Ale nie każda rodzina jest w stanie zgodzić się na balsamowania w ścianach swego domu. Ale bądź co bądź, gdziekolwiek się odbywa, trzeba wiedzieć: integralność ciała, aw przypadku pogrzebu zmarłego konieczności posiadania takiego zdarzenia.