434 Shares 3542 views

Ucisk stopy u dzieci: norma lub anomalia?

Bardzo często niektórzy rodzice podziwiają niezgrabny chód dziecka, czule nazywając go stajennym oponą. Ale nie na tym zwracają uwagę, po tym wszystkim kluczowym słowem w tym przypadku: "klubowym". I jest to alarmujący sygnał dla każdego rodzica, że trzeba pilnie odwiedzić ortopeda.

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że zwierciadło u dzieci jest patologiczną deformacją stopy, wizualizowaną przez jej odchylenie do wewnątrz od podłużnej osi grzbietu, a także, że istnieje wrodzona i nabyta postać o danej nieprawidłowości fizjologicznej.

Wrodzone dziecko w klatce piersiowej rozwija się w macicy matki i może być jednym z zespołów objawów, charakterystycznych dla dysplazji szkieletu i wad rozwojowych. Taką anomalią jest deformacja, która jest wymawiana od narodzin i stopniowo zaczyna się intensywnie postępować. Jaka jest dynamika takiego naruszenia? Dziecięca stopa charakteryzuje się zgięciem podeszwy w okolicy stawu skokowego, wizualną fuzją zewnętrznej krawędzi stopy i elewacją przedniej części stopy. Istnieje również wyraźna zwierciadła stopy u dzieci, w której stopa jest skierowana do wewnątrz, a jej zewnętrzna krawędź skierowana w dół i do góry, a wewnętrzny wklęsły margines jest wyłącznie skierowany ku górze, z tyłu stopy skierowanej w dół i do przodu, a podeszwą w górę iz powrotem.

Zależnie od utrwalenia stóp stóp w ortopedii wyróżnia się trzy etapy tej anomalii: łagodne (deformacja może być wyeliminowana biernie), średnie (częściowa pasywna korekcja stopy) i ciężka (pasywna korekcja jest wykluczona) w postaci klatki piersiowej. Jednak niezależnie od charakteru deformacji, procesy kliniczne obserwuje się nie tylko ze względu na kształt i funkcję stopy, ale także z całą kończyną dolną, ponieważ często spotyka się opóźnienie skostnienia stopy, często tworzenie się jąder ossification.

Jako postępująca choroba o ostrej głowie u dzieci należy rozpocząć leczenie, aby uniknąć patologii, która w przyszłości może mieć wpływ nie tylko na piękno chodu, ale również prowadzić do szeregu chorób. Tak więc, skuteczne leczenie wrodzonej końskiej stopy jest przeprowadzane pod wyraźnym wskazówkiem ortopedysty w warunkach ambulatoryjnych, ale w medycynie są również odnotowywane przypadki, w których dziecko z podartą kością miało być hospitalizowane w sanatoriach ortopedycznych lub szpitalach.

Co do zasady, schemat leczenia jest identyczny we wszystkich przypadkach klinicznych, ale jego niuanse są możliwe. Podstawą jest zestaw konserwatywnych metod, w tym korekta deformacji i utrwalania osiągniętego wyniku. Sukces takiego leczenia zależy w całości od stopnia nasilenia zniekształcenia stopy, właściwego sposobu leczenia i właściwego wykrycia problemu. Wytrwałość i wytrwałość odgrywają również ważną rolę w odzysku.

Dziś szczególnie wymagają techniki wczesnego rozwoju funkcjonalnego, w tym całkowite wyeliminowanie deformacji za pomocą kleju poprawiającego opatrunki tynkowe, masaż terapeutyczny, gimnastykę i procedury wodne, a także stosowanie opiekunów przytrzymujących, wykonanych z materiałów polimerowych. Leczenie klatki piersiowej u dzieci jest konieczne od urodzenia i postępować zgodnie z wszystkimi instrukcjami w etapach, wyraźnie po szczegółowych instrukcjach znanego specjalistę.

Jeśli leczenie zachowawcze nie powiedzie się lub jego późna diagnoza, klatka piersiowa u dzieci jest wyeliminowana w wyniku zabiegu chirurgicznego przy pomocy aparatu więzadła ścięgna, ale wczesne dzieciństwo jest konieczne przeprowadzenie takiej procedury.

Ważne jest, aby pamiętać, że najważniejszy problem należy zidentyfikować jako możliwie najszybciej, aby leczenie dziecka nie przeszkodziło jej rozwojowi.