741 Shares 7603 views

Zabawki dla dzieci: pochodzenia i korzeni

Nie jest tajemnicą, że zabawki dla tam przez długi czas dzieci, chociaż dokładnej daty pierwszego pojawienia się takiego podmiotu nie mów nikomu. Główną funkcją w zabawce – rozrywka, to jednak bardzo ważne, ponieważ funkcji edukacyjnej i szkoleniowej, dzięki którym dziecko rozwija intelekt, myślenia, logiki, wyobraźni, stają kontaktowy. Trudno powiedzieć, który był pierwszym zabawka, ale najprawdopodobniej to było coś grzechocze lub lalki.


Pochodzenie lalek, jak wielu sobie sprawę, że jest pod religijnych korzeni. Prymitywni ludzie stworzyli tzw bohaterów i idoli, symbolizujące materialną postać boga, demona lub spirytusem. Bożki mogli modlić nie jest czymś abstrakcyjnym, ale beton. Niektóre bożki były duże i powstała w świętych gajach lub na naturalnym wzgórzu. Pozostały przetworzony miniaturowy, pełniąc funkcję amuletów i talizmanów.

Człowiek myśli: jeśli będę nosić Boga (alkoholu), będzie on mnie protekcjonalnie. Z tego powodu małe bożki są wprowadzane do łóżka z dziećmi, zwłaszcza, że nie byli przeciw. I były zabawki dla dzieci antropomorficzne (humanoidalne) lub zoomorficzne (ssak podobny) gatunków. Fakt, że różne osoby w różnym czasie różne bogowie wyobrazić, nie tylko jako jednostki, ale także zwierząt – tzw totemicznych przodków.

Pierwszy grzechotka pojawił się także przez długi czas i są również związane z religią. Fakt, że kapłani i szamani w różnych rytuałach wykorzystywane hałas jako sposób przestraszyć złe duchy. W tym celu są wykonane najprostsze grzechotki: się warzywa, takie jak dynia lub ogórka, pulpę, suszono i wrzucono do wysuszonych nasion, żwiru, kamieni, muszli. Dorośli szybko zauważył, że małe dzieci, takie jak te grzechotki, rozrywki i odwrócić je.

Należy zauważyć, że zabawki były tylko pierwszy, że ludzie wynaleźli. Lalki, na przykład, od początku lubiących dziewcząt, rozwijanie ich instynkt macierzyński. Cóż, grzechotki są zarówno przodka instrumencie, rozwijać poczucie dzieci rytmu i słuchu. To samo dotyczy instrumentów perkusyjnych – tam-tamy, bębny itp To ciekawe, że starożytni Grecy wierzyli: grzechotki i zapadkowy odpędzić złe duchy, które mogłyby zaszkodzić dzieciom.

Starożytny grzechotka został wyprodukowany w następujący sposób: weź uchwyt został dołączony do jej napędu, a na nim – dzwony. Bardziej jest znana jest tak zwana SISTROM: po dwa pręt poprzeczny i każdą płytkę metalową zamocowaną. Przez pierwsze lalki, są, jak wspomniano powyżej, przeprowadza funkcję Warding lub może pomóc w jakiś sposób. Na przykład, tradycyjne rosyjskie lalki zernovushki produkowane na dożynkach, aby urodzić się pszennych i żytnich.

Zabawki dla dzieci były wykonane z materiałów naturalnych, drewno, gliny, potem z metalu. Ponadto, za pomocą różnych rodzajów tkanin, liny, włókien suszonych ziół i innych dostępnych materiałów. Lalki, które były ruchome ręce i nogi, znane od czasów starożytnego Egiptu: części ciała połączone silnymi lin lub drutów. Wydaje się, ze względu na to, że nie był to pierwszy teatr lalek, w którym lalki lalki przeniesiony poprzez ciągnięcie jedną z lin.