125 Shares 2487 views

Krok po kroku „amerykański” – co to jest i gdzie jest on używany?

W rzeczywistości pojęcie „hydraulika” American „w instalacji wodnej nie jest. W żargonie hydraulików, to słowo oznacza szczególny sposób łączenia rur za pomocą złączki. Ten ostatni jest nakrętka, która w rzeczywistości jest bardzo” amerykański „. Cóż, przyjrzyjmy się funkcji ten mechanizm.

cecha

Szybkie hydraulika „American” może być produkowane ze stożkowym płaskim lub stawu. Często część tego mechanizmu składa się z kilku części:

  • Dwa przylegające.
  • nakrętka.
  • gumowa uszczelka.

Zatem uszczelnienie pomiędzy tymi urządzeniami jest zapewniona przez stożkowy kształt krawędzi części. W kanalizacji „American” płaskie uszczelnienie połączenia uzyskuje się za pomocą elementów dystansowych. Najczęściej stosowane tutaj materiał tkaniny gumowanej. Dlatego obecność uszczelki mogą być postrzegane tylko na płaskiej urządzeń przyłączeniowych. W urządzeniach stożkowych typu technologii uszczelniania nie jest.

powołanie

Głównym zadaniem, które wykonuje hydraulika „amerykański” jest szybkie i łatwe podłączenie / odłączenie rur lub części różnych elementów blokujących i kontroli. W ten sposób, to połączenie tych urządzeń odbywa się za pomocą tylko jednej z nasadki. Warto również zauważyć, że w tej formie, jak „American” (kanalizacja), polipropylen można stosować od 1 do kilkudziesięciu lat, a dla bezpiecznych połączeń wymaga jedynie okresowej wymiany uszczelek. Ci, którzy używają tego urządzenia w systemie ciepłej wody, jest bardzo zadowolony z jego użytkowania. Rzeczywiście, hydraulika „amerykański” ma niezaprzeczalne zalety w porównaniu do konwencjonalnej nakrętki kontrującej i sprzęgła. Oprócz właściwości użytkowych, zakres stosowania narzędzia znacznie wzrosła wraz z pojawieniem się urządzeń kątowych przeznaczonych do pracy w obu systemach gorącej i zimnej wody.

Jednak pomimo faktu, że zawory w instalacji wodociągowej typu „American” może być prosty lub kątowy i stosowane w różnych warunkach temperaturowych, to nie znaczy, że będą one sprawnie funkcjonować w ekstremalnych temperaturach. Zakres pracy tego urządzenia wynosi od -20 do + 120 ° C. Dla porównania, konwencjonalne narzędzia z tworzyw sztucznych mogą być eksploatowane w temperaturze do 90 stopni.

tworzywo

Najczęściej mechanizm ten jest wykonany z żeliwa lub mosiądzu. W tym przypadku, jego kompozycja może zawierać małe ilości niklu i chrom materiałów. Istnieją również połączony węzeł sanitarny „American” z mieszaniny z mosiądzu i stali nierdzewnej (w niektórych przypadkach możliwe jest zastosowanie części z polipropylenu).

Ile jest „amerykański” hydraulika?

Cena tych urządzeń jest bardzo przystępne dla każdego – od 200 do 300 rubli, co pozwala na ich zastosowanie w praktycznie każdym systemie wody, czy jest to prywatny dom lub budynek komercyjny.