107 Shares 2581 views

IED (karabin): opis, cena. Sniper Rifle IED

W rekordzie ramion ZSRR kilka próbek przeprowadzone przez nietypowy wzór. Wśród nich można przypisać specjalnie zaprojektowany dla potrzeb sił specjalnych broni. Ten karabin snajperski IED głośniki. To niemal jedyny w swoim rodzaju. Jednak nie można powiedzieć, że okazało się źle. W każdym przypadku konieczne jest, aby dowiedzieć się, co to karabin zdobył zaufanie żołnierzy i co go wyróżnia się spośród innych.


Historia rozwoju

Po przyjęciu standardowego karabinu SVD dla separacji snajper, wkrótce stało się jasne, że większość długości nie zawsze jest wygodne dla przebiegu bitwy. Ponadto, długie ramiona nie zawsze może być wygodne do transportu. Na przykład w miejscach o ograniczonej przestrzeni lub samolotem BMP nastąpi tylko niedogodności. W lądowania spadochron SVD zazwyczaj odprowadzane w pojemniku, aby uniknąć szkody dla strzelca.

Jak wojsk jakby byli zadowoleni z dokładności i niezawodności SVD, ale nadal potrzebne jest bardziej wygodne i kompaktowe broni, w 1977 roku konkurs został zainicjowany w celu poprawy SVD. Jednym z priorytetów, które zostały ustawione przed projektantów było, aby zmniejszyć długość oryginalnego rozwiązania Marching polozhenii.Odno zostały zaproponowane przez projektantów Iżewsk Machine-Building Plant. Są one dostarczane SVD składaną kolbą. Modyfikacja ta jest nazywana SVD-C. W ten sposób problem został częściowo rozwiązany, a jeśli transport broni stało się wygodne, to długość walce nadal nie zmieniło. Aby w końcu osiągnąć pożądane rezultaty, projektant LV Bondarev zasugerował, że pierwotna decyzja – do osiągnięcia tego samego schematu SVD „bullpup”. Ostateczny wygląd karabinu otrzymał w 1979 roku, kiedy pierwsze próbki, pistolety stał się znany jako IED (karabin swu) zostały wyprodukowane. Potem nastąpił okres badań długoterminowych, które zostały przeprowadzone w Tula Dywizji Powietrznodesantowej, i ich karabin przeszedł pomyślnie, ale kierownictwo nie było moralnie gotowe do użycia takiego niezwykłą broń. Ponadto karabin został skrytykowany, wskazał tylko wady bez odniesienia do meritum broni. Prawdziwie serezno karabin zaczął używać dopiero od 1991 roku, a nawet wtedy, tylko wtedy, gdy jednostka specjalna „Vympel” nalegał na masowej produkcji. Początkowo wszystkie karabiny zostały wyprodukowane przez zmianę istniejących składów SVD.

Pierwszy globalny modernizacja karabin wystąpił w 1993 roku. Potem dodała, oraz możliwość automatycznego gaszenia i list w imieniu A. Jeszcze później, w 1995 roku, za namową weteranów wojny w Czeczenii, który, nawiasem mówiąc, IED poszedł z honorem, miał drugą aktualizację. Teraz w jego budowę został dodany dwójnóg i tytuł dodany do litery S. W obu przypadkach konieczne było zmienić mechanizm spustowy, a szczególnie we wdrażaniu nowoczesnego wyglądu tryby ognia przełączania. W zależności od siły pociągając za spust, strzelając broń lub pojedynczych ujęć lub wybuchy. Program ten jest obecnie wykorzystywana w wielu próbek.

obecnie

Teraz IED – karabin, który jest produkowany w niewielkich ilościach, wyłącznie dla potrzeb specjalnych sił FSB i MSW Federacji Rosyjskiej. Razem wydane nie więcej niż 10 tysięcy sztuk broni, która sprawia, że dość rzadko. Ten karabin wyposażony wyłącznie grupy szturmowe sił specjalnych. Warto wspomnieć fakt, że zadania określone przed głośnikiem IED, może być przeprowadzone i karabinu SVD-C, tak, że wielkiej różnicy w korzystaniu z nr. Można również zauważyć, że APC nie jest eksportowany jako broni sił specjalnych, czyli z wyjątkiem rosyjskiego karabinu nie znajdziesz nigdzie indziej.

Cechy konstrukcyjne

Ponieważ IED AC – karabin, wykonane na zasadzie „bullpup”, szyi odbiorczego do przechowywania i mechanizmu spustowego umieszczonego za spust. Ten schemat jest możliwe zmniejszenie całkowitej długości ramion 1225 mm (długość SVD) do akceptowalnego – 900 mm. W ten sposób długość lufy zmniejszono do 100 mm bez uszkodzenia zwalczania i charakterystyki operacyjne. Ogólnie rzecz biorąc, wiele zauważyli podobieństwa karabinu do innego udany przykład czasach nawet drugiej wojny światowej – broni niemieckich spadochroniarzy FG-42.

Praca automatyki

VCA – karabin wykorzystując podstawę zasady wyładowczej automatyki z otworu. Projektant systemu SVD – Dragunov, zapożyczona z AK, chociaż wiadomo, że Kałasznikow nie był zaangażowany w rozwój karabinu.

Ogólnie rzecz biorąc, prawie cała konstrukcja została podjęta z karabinu dominującej – SVD, a to – szczegóły mechanizmu wyzwalającego, system zamykania, odbiornik, automatyczne. Ponadto karabin pozwala strzałka na ogień w trybie automatycznym. Jest to spowodowane wzrostem długości migawki. Jednakże, karabin snajperski, strzelanie jak automat – bardzo kontrowersyjne broni, ponieważ kontrola pożar w trybie automatycznym musi być bardzo trudnym zadaniem. I stosowany wkład jest dość silny, co może prowadzić do zniszczenia jednostek strzeleckich. Przez unosząc młotek nie odłączyć pasek spust i kurkowego, co powoduje strzał na samowyzwalaczem po migawka jest zwracany do pozycji do przodu i zablokowanym otworem. Ponadto, projekt karabin zawiera specjalny translator, który ogranicza ruch spustu.

tułów

Pień IED jest znacznie bardziej masywne niż SVD. W swojej produkcji za pomocą urządzeń precyzyjnych. Kanał 4 zawiera tuleję gwintowanie (praworęczny), krok 320 mm. Na jego pysku dołączone specjalne urządzenie, które spełnia wiele funkcji – Hamulec wylotowy-kompensator, tłumik płomienia, ciężarek, malejących przychodów i wahania w bagażniku, i przesunąć środek ciężkości do przodu bronią. Ponadto, urządzenie cyrkulację gazów w cylindrze, dzięki czemu objętość piłka jest zmniejszona do około 150 dB.

Informacje wskazują także, że IED i produkowane ze standardowym stovolom SVD, który miał pozytywny wpływ na dokładność, ale nie ma dowodów na to, że nie jest dostępna.

Zestaw słuchawkowy

Pistolet uchwyt wykonany jest z plastiku wysokiej uderzenia i przechowywane w pobliżu środka ciężkości karabinu. Dla wygody ognia, na przykład w zimie, kabłąk spustowy została zwiększona szczególnie dla rękawicach. Ponadto, w celu ułatwienia, odbiornik jest dołączony specjalny „policzek”, mające na celu wspieranie głową. Nekotoyre dokonano zmian i okładziny beczki i nakładka. Są jednak i zostały zaczerpnięte z SVD, ale w związku z ruchem oczu na przodzie zostały przekształcone.
Z tyłu odbiornika działa jako magazynie. W związku z tym, że przywiązuje szczególną sprężynowy płytę tylną. On, jak przedramię, występ „policzki”, uszczelki wykonane z poliamidu. Od centrum karabinu ciężkości uległa zmianie – teraz jest blisko manetki ogień, to przesunął równowagę karabinu w pozytywny sposób. Trzymając pistolet bardziej komfortowe niż w tym samym SVD.
Dwójnóg przeznaczone do wypalania z pozycji leżącej, może być obracany poprzez zawiasy i specjalnego pręta, który jest sztywno zamocowany w przedniej części odbiornika. Obracając się wokół własnej osi jest możliwe zarówno na prawo i na lewo o 90 stopni. Sami dwójnóg – teleskopowy typu, pozwoliły cztery tryby regulacji wysokości, maksymalna wysokość – 320 mm.

Żywność i amunicja

Jak karabin snajperski patron IED wykorzystuje zarówno regularne amunicji 7,62 mm oraz specjalne naboje snajper 7,62h54 R.
magazyn karabin posiada od 10 do 30 rund. Może to być sklep w pełnym wymiarze godzin dla SVD i nowa próbka 20-round. Były tam również informacje na temat rozwoju magazynu 30-rundzie, ale nie zostały one potwierdzone.

Celowniki

VCA AC – karabin, który jest montowany na standardowym PSO-1 cel. Jednak, w zależności od sytuacji bojowej na karabinie można ustawić opcje i noc – NSPU i tym podobne. Jak dla zabytków mechanicznych – projektanci opuszczony standardowe zakresy sektorowych, jak SVD i zrobił celownika z regulacją dioptrii. Dioptrii i muszki zamontowany na regałach składanych, co zwiększa niezawodność i utrzymuje wzrok szkody. Strzelać z celownikiem mechanicznym jest możliwa bez zdejmowania optyki.

Karabin ma zadowalającą dokładność ognia – w odległości 100 m spread wynosi nie więcej niż 70 mm.

Opcje karabiny

Jak airsoft gun lub strzelby myśliwskiej jest rzadkością. SVU – karabin, airsoft , które jest drogie. Mimo to, jego wygląd pożyczyć w produkcji opcji airsoft. Tak, i o wolnej sprzedaży na rynku cywilnym, mowy nie może być, bo broń SWAT – prawie tajne, dotyczy to IED. Karabin, których cena wynosi kilka pensji – to zbyt drogie dla przeciętnego człowieka.

parametry techniczne

  • Kaliber – 7,62 mm.
  • Stosowane kasety – 7,62h54 mm R.
  • Broń Waga:

– VCA i VCA A – 4,4 kg;
– SVU AC – 5,5 kg.

  • Rof (tryb automatyczny) – 650 RDS / min.
  • Początkową prędkość pocisku – 830 m / s.
  • Długość – 900 mm.
  • Długość lufy – 520 mm.
  • Posiłki – Pudełko Pojemność magazynka 10 rund.
  • Zakres obserwacji – 800 metrów.
  • Maksymalny zakres – 1300 metrów.