482 Shares 4614 views

Dlaczego noworodka drży dolną wargę?

Nowonarodzone dzieci są przedmiotem zainteresowania swoich młodych rodziców. Mama i tata złapać każdy ruch dzieciaka być dokładnie pewna jego pełnego rozwoju. Tu i tam są wszystkie rodzaje lęków i obaw, gdy zachowanie dziecka Jest coś niepokojącego, na przykład, drżenie podbródka, nogi lub dolna warga. Należy zauważyć, że to zjawisko jest bardzo powszechne, więc z nimi zapoznać wszyscy lub prawie wszyscy. Zobaczmy, co może to oznaczać, jeśli noworodek drży dolną wargę.

Niedojrzałość układu nerwowego

Drżenie kończyn, broda i dolna warga jest nazywany drżenie. To – termin medyczny do zjawiska, w którym, ze względu na niedojrzałość centrach kontroli mózgu noworodka i występuje niekontrolowane ruchy części ciała. Innymi słowy, system nerwowy dziecka nie może nawet kontrolować sygnały do ośrodków mózgowych, co prowadzi tu do tego dreszcze kończyn. Jest to jeden z powodów, dlaczego noworodka dolna warga drży.

Drżenie. Czy muszę być traktowane?

Drżenie dolnej wargi, podbródka i nóg może być spowodowany przez wzrost ciśnienia śródczaszkowego w głowie dziecka. Taka diagnoza może być wykonany tylko przez specjalistów w odnośnych podstawy złożonej badania. Jeśli noworodek drży dolną wargę do 3 miesięcy jego życia, to jest uważany za niekrytyczny objawem. Jak już wspomniano, powodem może leżeć w niedojrzałości układu nerwowego i nadnercza, które jeszcze nie są w stanie kontrolować wydzielanie hormonów do krwi jeśli wygląd emocjami. Fakt, że noworodek drży dolną wargę po wysiłku (zmęczenie, niepokój) lub uzyskanie zbyt żywe wrażenia w ciągu dnia. Jest to uważane za normalne. Jeśli obserwuje się drżenie bez obecności wytrącenia czynniki, należy skonsultować się z pediatrą.

Cechy terapii

Drżenie u niemowląt poniżej 3 miesięcy nie powinno spowodować panikę wśród rodziców. Jeśli problemy z ciśnieniem wewnątrzczaszkowym nie jest, to ta „choroba” dość łatwo wyeliminować. Przepisać fizykoterapię, masaże, pływanie w basenie dla dzieci, kąpiele uspokajające, witaminy. Jednakże, leczenie musi być zatwierdzona przez lekarza samemu coś przypisywania dziecku jest surowo zabronione. Z reguły po środkach już nie drży dolna warga nowonarodzonych okruchy. Pod względem leczenia są szczególnie skuteczny masaż i kąpiel. Masaż zaleca się zrobić tylko profesjonalnych specjalistów z doświadczeniem w pracy z młodymi pacjentami.

Dlaczego wstrząsnąć wargę noworodka? inne przyczyny

Między innymi, dolna warga drży może powodować:

– Mięśnie hypertonus;

– wcześniaki. Te dzieci dojrzewanie układu nerwowego występuje w sposób szczególny, ponieważ proces nie udało się zakończyć w łonie matki;

– stres matki w czasie ciąży. Uwalniane do krwi adrenaliny przez łożysko do dziecka dostał, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na powstawanie i rozwój elementów strukturalnych mózgu;

– niedotlenienie podczas porodu lub ciąży. Brak nasycenia tlenem i negatywny wpływ na wyżej wymienionych systemów organizmu.