522 Shares 9574 views

Pielęgniarstwo matka. Dieta: Co można i nie można

Mleko matki – jest to najlepszy pokarm dla dziecka. To nie tylko daje mu ochronę przed zakażeniami, ale także zawiera wszystkie niezbędne dla wzrostu i rozwoju materiału. Dziecko, karmienie mlekiem matki, ma silną odporność i charakter spokojny, to będzie bardziej odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Rzeczywiście piersią matka jest korzystne – jest szybko przywrócony po porodzie.

Ale kobiety, które decydują się na karmienie piersią, zastanawiają się, jak być przybliżoną dieta odżywianie opieki matki? Wiele z nich jest porzucenie zwykłych potraw i produktów. Dla nich, karmienie piersią staje się udręką. Rzeczywiście, dziecko otrzymuje wszystkie składniki odżywcze z mlekiem matki, a produkowany jest przez fakt, że kobieta jest jedzenie. Ale to nie znaczy, że w dużych
ograniczenia trzeba karmiącej matki. Dieta powinna być zróżnicowana. Trzeba wykonać tylko kilka podstawowych zasad. Nie jeść bardzo tłuste i pikantne potrawy, pić alkohol, przyprawy, wędliny i pokarmy zawierające konserwantów, aromatów i dodatków smakowych. Reszta jedzenia trzeba spróbować trochę, badając reakcję dziecka. Dziecko może reagować nie tylko na alergeny – czerwone i pomarańczowe owoce i warzywa, ale także kapusta, groch lub napojów bezalkoholowych – będzie wzdęcia.

Szczególnie bezwzględnie konieczne do kontrolowania diety piersią noworodka matce. Pierwsze trzy tygodnie powinno ograniczać się w wielu produktach spożywczych, zwłaszcza dla alergików. Jest to konieczne, aby wykluczyć miód, truskawki, owoce cytrusowe, czekolada, orzeszki ziemne i soję. Gdy dziecko okazuje sześć miesięcy, mama może jeść prawie wszystko, z wyjątkiem żywności i szkodliwe dla kobiety. Po tym wszystkim, dziecko potrzebuje nie tylko białka, tłuszcze i węglowodany, ale także różnorodnych minerałów i witamin.

Różnorodność produktów wymaga karmiącej i siebie. racja Dostarczamy musi zawierać świeże warzywa i owoce, pożądane jest w sezonie, więc zawierają mniej substancji chemicznych. W zimie, często trzeba sałatki z marchwi i buraków, dyni i jabłek. Zaleca się, aby ograniczyć spożycie kapusty i oberżyny, a także egzotyczne owoce. Wymagane w diecie powinny być obecne zboża, najlepiej w całości. Biały chleb należy zastąpić żyta i często mają płatki. produkty mleczne, zaleca się jeść codziennie. Ale nawet tutaj istnieją granice. Mleko nie powinno być gruby i produkty mleczne, wybierz naturalne. Uwzględniają kosztów jogurt i twaróg z dodatkami owoców i aromatów.

Dziecko w pierwszym roku życia gwałtownie rośnie. A kto dostarcza mu materiałów budowlanych, – matka pielęgniarstwa. Jej dieta powinna zawierać odpowiednie ilości białka. Trzeba jeść mięso i ryby, ale niskotłuszczowe typy. Eliminują konieczność brojlerów, wieprzowiny i mięsa wędzonego. Nie jest pożądane, aby wykorzystać buliony tłuszczu, pieczone mięso solone ryby. źródłem białka są także jaja i twaróg.

Wszystkie te zakazy i przepisy nie oznaczają, że trzeba jeść przez życie. Po tym wszystkim, zdrowia fizycznego i psychicznego dziecka jest bezpośrednio zależny od rodzaju nastroju u kobiet karmiących piersią. Dieta musi być rozsądna: jeśli nie lubisz mleka lub sera, nie trzeba zmusić się. Nawet kawę, pijany rano, nie boli. Wystarczy obserwować dziecko. Jeśli rośnie i rozwija się normalnie, to martwić, czy jest on wystarczająco się, a jeśli dostaje wszystkie niezbędne materiały, to nie jest konieczne.