288 Shares 2167 views

Narciarstwo zjazdowe i planowania sprint wyścig na orientację

Przed rozpoczęciem zawodów sportowych, dowiedzieć się podstawowych informacji!

Pierwszą rzeczą, którą trzeba podnieść, więc obszar ten

  • Naga parku.
  • Zarośnięty las.
  • obszar miejski, gdzie istnieje wiele wysokie i duże budynki.

Wśród pojawiających się możliwości powinny dać pierwszeństwo tym bardziej złożone

Organizować „Rozciąga” cross-country z zapewnieniem wyboru i fałszywe dane nie jest tak trudne, ponieważ może stać się punktem wyścigu sprintu. Taka konkurencja nie mogą być organizowane w każdym terenie, ponieważ nie musi być droga do dobrego wyścigu. Nawet jeśli nie szczególnie ambitny cel, to jest wciąż warto rozważyć kilka wskazówek, które mogą znacząco wyścig (lub wyśmiać orientację).

zmiana tempa

Ćwiczenia umysłowe w orienteer muszą być wykonywane w sposób ciągły, jak w przypadku pomyślnego zakończenia konkursu będą musieli wszystkie zrozumiały i szybkość podejmowania decyzji. W tych zawodach zawodnik musi iść dalej, do podejmowania decyzji i znaleźć właściwą drogę w krótkim czasie. Oznacza to, że przez cały wyścig trzeba utrzymać wysokie tempo.

Gdy sportowiec ma dużo czasu wyjaśniając podłoże jest opóźniany przez zapomnienie, a on zaczyna przekładać myśli na obcych obiektach, tracąc koncentrację.

zmieniające kierunki

  • Zakręty trzeba zrobić więcej. Doświadczony orienteer woli zachować kartę w kierunku ruchu, w związku z tym konieczne jest, aby więcej zakrętów na drodze. Dla doświadczonego sportowca będzie to łatwe, ale jeśli konkurencja przychodzi nowy do tego, wtedy będzie miał trudne czasy. Orientację w terenie, w takiej manipulacji, jest poważnie zagrożone, ponieważ przewracając karty wymaga czasu. W uzupełnieniu do zamierzonego zmiany kierunku, konieczne jest, aby wybrać obszary, na drodze, który musiałby się znowu zmienia kierunek.
  • Efekt żywopłoty. Orienteer z doświadczeniem skupia się zwykle na zakrętach dobrze, a kąt obrotu mapie określa kąt linii łączących przekładnię. Ale nawet na orientację mogą być mylące. Kiedy zbliża się do CP (checkpoint), może być konieczne, aby uruchomić barierę w postaci budynku lub na początku ruchu z jednego punktu kontrolnego do drugiego może wymagać zmian w pierwotnym kierunku. Wszystkie te działania mogą doprowadzić do nieoczekiwanego orientację rezultacie, ponieważ nie jest dezorientacja.

ukryty pryzmat

Przeciętny człowiek widzi pryzmatu z odległości kilkuset metrów, ale to tylko średnia długość pomiędzy punktami kontrolnymi. Tak naprawdę jest to orientacja linii na ziemi – wystarczy spojrzeć w kierunku, w którym wskaźnik jest ustawiony na poniższych? Nie jest to takie proste, ponieważ następny punkt orientacyjny jest zazwyczaj ukryty w sposób, który nie był jeszcze częścią jest widoczny (z podręcznika).

Konwersja orientacji w etykiecie nie jest pożądane

Zaleca się, aby ukryć KP do ulgi lub narożników budynków, ale nie ukrywają je w małych mikro-obiektów. Można znaleźć kilka miejsc, gdzie członkowie „doprowadził” do niewłaściwej obsługi – w którym orientacja w terenie jak z drugiej grupy.

Jeśli ścieżka sportowca spotkać mała górka, to nie przegap orienteer zabawy wspiąć się na nią przez zbocza bardzo strome. Można również umieścić parę CP w miejscach publicznych, które dadzą możliwość sportowców obficie się pocić.