334 Shares 7784 views

"Bruise-off" (żel): opinie. Żel do szybkiego usuwania siniaków „Bruise-off”: instrukcja, użytkowania i składu

Siniak lub krwiak, nazywany jest ograniczone gromadzenie się krwi podczas otwartych i zamkniętych urazów tkanek i narządów ze szczeliną (tj rany) statków. Do takich stanów charakteryzujących się tworzeniem się wnęki zawierającej krew cieczy lub już skrzepłej.

Istnieje kilka rodzajów siniaki. Mogą być podskórne, i wewnątrzczaszkowe. Drugi typ jest podzielony na urazowego śródmózgowym krwiakiem pourazowego, ostrego krwiaka podtwardówkowego i nadtwardówkowego.

Większość ludzi w obliczu siniaki podskórnych. Zazwyczaj są one spowodowane przez gwałtowne uderzenia lub upadku. Aby zapobiec siniaki, eksperci zalecają, aby natychmiast zastosować na zagrożonym odcinku lodu i ostrożnie go związać.

W tym przypadku, jeśli cios spadł na twarzy lub innego widocznego obszaru ciała, lekarze zalecają stosowanie specjalnych środków do ssania. Jeden taki lek działa żel do szybkiego usuwania siniaków „Bruise-off». Recenzje przygotowania zostaną przedstawione poniżej.

Opakowanie lokalnego produktu i jego skład

Jaki jest skład ma leku „Bruise-off” (żel)? Liczba specjaliści twierdzą, że składniki aktywne tego narzędzia są ekstrakt pijawka lekarska, pentoksyfilina i etoksydiglikol. Pośród dodatkowych składników żelu można zauważyć obecność substancji, takich jak woda, dwutlenek tytanu, metyloparaben, TEA karbomer, pigmenty tlenku żelaza i bronopol.

W sprzedaży funduszy dostarczanych w plastikowych rurek, które są umieszczone w stos kartonów.

charakterystyki farmakologiczne

Co to jest lek miejscowy „Bruise-off” (żel)? Opinie, użytkownik poinformował, że jest to krem do skóry, co znacznie przyspiesza znikanie krwiaków, sprzyja resorpcji siniaki, zmniejszyć obrzęk i obrzęk po operacji i urazów i zmniejsza stan zapalny.

Kompozycja według narzędzia składa się z dwóch substancji, która upłynnia się skrzepy krwi są rozpuszczone, zmniejszenie zapalenia i zwiększenia mikrokrążenia. Należą pentoksifen i wyciąg z pijawki śliny. Trzeci składnik aktywny, żel działa jako etoksydiglikolu. Przyspiesza szybkie przenikanie substancji czynnej przez skórę.

Własności leku

Jak działa żel „Bruise-off»? Eksperci gości donoszą, że ma działanie leku ze względu na obecność w jego składzie trzech substancji czynnych.

Wyciąg z pijawki lekarskiej umożliwia wyeliminowanie przyczyny i przejawy zastoju żylnego. Ponadto, składnik czynny zwiększa przepływ krwi do obszarów ciała, ma pewne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Po zastosowaniu narzędzia zmniejsza ryzyko zakrzepicy, procesy lokalnego mikrokrążenia krwi poprawia się, zmniejszyć miejscowy obrzęk i ogólny obrzęk. Ponadto, podczas stosowania leku na skórę zakłada działanie odruchowe.

Pentoksyfilina, część żelu jest angioprotector. Poprawia mikrokrążenie i hamuje enzym fosfodiesterazy.

W odniesieniu etoksydiglikol, który stanowi część leku, jest to substancja, która działa jako podstawa rozpuszczalnikiem, dla innych substancjami leczniczymi.

Wskazania do stosowania środków lokalnych

W jakich warunkach stosować krem-żel „Bruise-off»? Opinie lekarzy donoszą, że narzędzie to jest często używane w obecności stłuczeń i urazów na twarzy, pozostałe po zabiegach chirurgicznych, a także innych stłuczeń i siniaków na twarzy i ciała, w tym wokół oczu.

Przeciwwskazania lek

wszelkie przeciwwskazania taki lek ma siniaki jako „off” (z zabarwionej sposób żel)? Recenzje doświadczonych specjalistów powiedzieć, że narzędzie to nie powinien być stosowany w następujących sytuacjach:

  • nadwrażliwość na etoksydiglikol, ekstrakt śliny pijawki pentoksyfilinę i medycznej, jak również innych składników żelu;
  • z zaburzeniami krzepnięcia.

Jak stosować lek „Bruise-off” (żel)?

Cena funduszy zostaną przedstawione poniżej opinie.

Zgodnie z instrukcjami, uważany jest za Gel miejscowego, do użytku zewnętrznego. Należy stosować się do pięciu razy dziennie na obszarach dotkniętych skóry. Następnie lek wymaga mielenia delikatne ruchy.

Według opinii klientów, ten krem wchłania się w skórę już po 5-10 minutach.

Nie należy stosować leku do śluzówki i otwarte rany. Ponadto konieczne jest, aby unikać kontaktu z oczami.

Jak długo należy stosować leku „Bruise-off” (żel)? Opinie lekarzy podają, że jest to niezbędne do korzystania z tego kremu tak długo, jak krwiak nie jest całkowicie rozwiązać.

Przed pierwszych środków aplikacyjnych jest potrzebne odkręcić korek, a potem przebić górnej części rury membranowej.

skutki uboczne

Lek „Bruise-off” (żel), których opinie są w większości pozytywne, rzadko przyczynia się do pojawienia się negatywnych reakcji. Choć eksperci twierdzą, że podobnie jak w przypadku innych leków z do użytku zewnętrznego na tle kremu pacjenta możliwe jest opracowanie reakcje alergiczne, takie jak wysypka, swędzenie, podrażnienie i innych rzeczy.

W te manifestacje użyciu leku należy natychmiast przerwać.

konkretne zalecenia

Przechowywać ten lek powinien być ściśle zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji. Jeśli lek jest przechowywany w warunkach, które są sprzeczne z tymi warunkami, żel może utracić skuteczność. W tym przypadku zastosowanie skorumpowanych środki niezbędne do powstrzymania.

Przedawkowania Interakcje

Przedawkowania narkotyków lokalny „siniak-off” zostały zidentyfikowane. Jednakże, żel należy stosować w ściśle dawka zalecana przez lekarza. W przeciwnym razie, może znacznie zwiększyć reakcji ubocznych.

W odniesieniu do interakcji z innymi lekami, takie dane towarzyszące oświadczenie samo w sobie nie zawiera. Jednak przed zastosowaniem leków do stosowania miejscowego, należy poinformować lekarza prowadzącego o stosowaniu innych czynników zewnętrznych.

Ciąża i laktacja

Informacje na temat bezpieczeństwa i skuteczności leku rozpatrywanego kobiet ciężarnych tam. Dlatego podczas rodzenia powinien powstrzymać się przed naniesieniem żelu. To samo odnosi się do karmienia piersią. Jeśli to konieczne, należy użyć laktację lek należy odstawić.

Przechowywanie, pozostaw lek i jego trwałość

W celu zachowania właściwości leku, powinien być przechowywany w temperaturze 20-25 ° C.

Lek sprzedawany bez recepty. Termin jego realizacji nie przekracza półtora roku od daty produkcji. Po określonym okresie użytkowania leku jest przeciwwskazane.

Analogi, a cena miejscowego leku

Żel „Bruise-off” można kupić w każdej aptece. Jej koszt to około 150 rubli. Jest to cena do zaakceptowania dla większości konsumentów. Według odpowiedzi pacjentów jeden taki rury trwa przez długi czas.

Co można uznać, aby zastąpić nasze środki? Jakie inne leki przyczyniają się do szybkiego resorpcję krwiaków? Eksperci twierdzą, że analogi w tym lekiem nie jest bardzo dużo. Są to leki, takie jak „Arnigel”, „awaryjne Cryo-żel” i „Arcalen”.

Wszystkie te środki skutecznie manifestować kiedy obrzęki, stłuczenia i siniaki i ból mięśni. Jednakże, należy zauważyć, że dawkowanie oraz sposób stosowania takich leków mogą się znacząco różnić od dawki i sposobu stosowania żelu „obicia-off”. W związku z tym, należy te leki niezbędne tylko na zlecenia lekarza.

opinie

Kto jest producentem rozpatrywanych środków kontaktu? „Biocon” ( „Bruise-off» produkowane przez tę firmę od wielu lat) jest firmą badawczo-produkcyjna, która jest zaangażowana w produkcji leków na bazie naturalnej. Produkty tej firmy są znane nie tylko rosyjskich, ale również zagranicznych konsumentów.

Według większości pacjentów, anty-obicia „Bruise-off» przejawia się bardzo skutecznie. Po naniesieniu żelu na uszkodzonej powierzchni skóry obserwuje się szybką likwidację obrzęków i stanów zapalnych. Po kilku dniach stosowania kremu siniaki całkowicie wyeliminowane. Jednocześnie z nich nie pozostawi żadnego śladu.

Jest to również zaletą leku pod uwagę to jego niski koszt i brak skutków ubocznych. Użyj leki w dogodnym czasie. Jest szybko wchłaniany przez skórę i nie pozostawia plam na pościeli i ubrań. Jednak należy zauważyć, że często istnieją również negatywne reakcje pozytywne, ale o ten środek komunikacji. U tych pacjentów mówić o nieskuteczności leku.

Według niektórych pacjentów, krwiak lub bez żelu resorpcji z tą samą prędkością. Dla wielu rodzi jedno pytanie: „Po co płacić, jeśli siniaki równie dobrze może iść na własną rękę?”