809 Shares 4145 views

Jak pyszne marynowane pomidory na zimę?

Świeże i smaczne pomidory zimą trudno znaleźć. Wydajność tej sytuacji – przygotowanie marynowanych pomidorów. Należy przygotować się na zimę przynajmniej w niewielkim stopniu, a długie śnieżne miesiące nie będą już wydawać tak długa i męcząca. Dobre domowe marynaty, pyszne soczyste warzywa – to wszystko sprowadza się do mojego dzieciństwa, kiedy moja babcia na pewno zaopatrzyć się w owoce i warzywa. Wróć i spróbuj ponownie pyszne pomidory marynowane jest bardzo prosta. Każda z tych przepisów jest bardzo nadaje się do tego celu.

Klasyczna wersja

Jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów marynować pomidory na zimę. Weź trzy kilogramy warzyw, pieprz, lavrushku siedemset gramów na litr wody, soli, cukru, kilka łyżek octu 6%. Staraj się wybierać tych samych kolorów pomidory bez uszkodzeń, gęste w dotyku i aktualne. dokładnie wypłukać i usunąć, jeśli istnieje taka potrzeba, łodygi. Gdy ponownie przemyć wodą bieżącą. Na dole, umieść pięć litrowych puszek z liści laurowych, pięciu lub sześciu pieprzu, miejsce na szczycie pomidorów. Przygotowanie marynaty cukru, octu, soli i wody. Wrzenia i wlać do warzyw, pokrywa słoik, sterylizację na ciepło i toczą się.

Opcja z bakłażanem

Opcjonalnie marynowane pomidory na zimę na starych receptur. Można próbować nowych komponentów, takich jak bakłażan. Trzeba będzie kilo pomidorów, bakłażanów tyle sto pięćdziesiąt gramów świeżej pietruszki, sto gramów koper i czosnek, pieprz, Lavrushka, litr wody, kilka łyżek soli, kilka łyżek cukru, łyżka octu. Opłukać i osuszyć bakłażana, obrać ze skóry i pokrycie solą. Zabrać kilka godzin, aby pozbyć się goryczy. Umyj pomidory i zielonych. Czosnek obrać i posiekać pietruszkę i koperek. Przemywa się sól bakłażan goździki wyjściowych. W słoiku trzy-litrowego umieścić liść laurowy, pieprz, kilka ząbków czosnku i pół wypełnić go z pomidorów, a następnie położył się bakłażana. Zimna woda vsypte sól, cukier, ocet i wlać do wrzenia. Wlać do banków, przykryć pokrywami i wysterylizować. Zakasać banków pokrywę i ostudzić. Jeśli marynować pomidory na zimę w ten sposób można uzyskać bardzo oryginalną przekąskę. W zimnych porach roku, to będzie bardzo przydatne.

Wariant z zielonych pomidorów

Jeśli zdecydujesz się marynować pomidory na zimę, nie trzeba wybierać tylko dojrzałe warzywa. można wziąć i zielony. Ponadto musi czosnek, zioła, trzy litry wody, dwieście pięćdziesiąt mililitrów 9% octu, kilka łyżek cukru, dwie łyżki soli, liście laurowe, koper nasion. Umyć pomidory, każdy dokładnie naciąć i wypełnić kawałki czosnku. Wlać do puszek z koperkiem, warzywa umieścić na nich. Dokonaj wlewając soli, cukru, liść laurowy, koper nasion, octu i wody. Zalać wrzącą pomidorów płynnych i zakasać banków, kolei i pozostawić do ostygnięcia pod kocem.