838 Shares 3166 views

Bezwykopowe układanie rur: Opis Metoda

Technologia rury bezwykopowej r tam przez długi czas. Jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku układarki rur wprowadzonych do rury drenażowej gruntowych. Zamiast kopania rowów mechanizm wąską szczelinę, a gdzie kabel lub wody ukryte.

Dzisiaj pojawiła się urządzenie, torując setki metrów rur pod ziemią całkowicie bez otwierania gruntu. Takie Spetstechnology przewyższają koszty ponoszone przez klienta oszczędza czas i pieniądze.

opcja opłacalna

Bezwykopowe potrzebne w dwóch przypadkach: przy układaniu nowego rurociągu do zastąpienia uszkodzonego lub wymienić uszkodzony, zatkane starego rurociągu.

Aby mieć zupełnie nową rurę do starego odpadów i przesunąć go do wymaganej odległości jest znacznie tańsze niż do wydobycia, demontaż uszkodzonych i układania nowego.

Szczególnie nowy sposób układania staje się istotne w obszarach miejskich, gdzie brak manewru podczas prac przypadkowych kosztów związanych z wykopalisk bieżącą wodą i bardzo trudne do wykonania problem przepływu ruchu po prostu gigantyczne.

bezwykopowych umożliwia zainstalowanie pod drogami, trawniki, różnych platformach, nie niszcząc je.

Ustawienie mniejszego rozmiaru rur w starych

Jest to najprostsza i najtańsza metoda instalacji bezwykopowej. Zazwyczaj, takie prace są przeprowadzane w nieudanej wodociągowej. Wewnątrz starych rur zardzewiałych rozciągają nowy polietylen. Gładka przepuszczalność ścianki z tworzywa sztucznego nie vodopotoka rozkładowi.

Wyroby z polietylenu immunologiczne na duże wahania temperatury, nie są uzależnione od procesu korozji. Są lekkie, łatwe w montażu, niski koszt. Ich życie często przekracza żywotność rur żeliwnych. Są one z tworzywa sztucznego, zgiecie łatwo, co jest ważne przy korzystaniu z nowych technologii.

Rura bezwykopową za pomocą wciągarki jest następujący:

  1. Niepowodzenie rurka wody przerwy w dwóch miejscach.
  2. W jednym z najbardziej dogodnych punktów sztywno zamontowane wciągarki.
  3. Rura do naprawy całą długość bata wciśnięty przewód.
  4. Korzystanie z wyciągarki i specjalną linię kryzę przyciętego z zanieczyszczeniami i tworzeniem się osadów.
  5. Następnie przy użyciu tej samej liny wciągarki zaostrzone polietylenowy wielkości rzęs.
  6. W przypadku tworzyw sztucznych są przymocowane kołnierzami, a zawór zainstalowany. Jest możliwe, aby dostarczyć wodę.

Autostrad, gdy woda przepływa pod wpływem siły ciężkości (kanalizacji, wygina wilgoć nic) rury przeciągarki prowadzi się w jednym punkcie. Rura jest złożony z krótkich kawałków za pomocą połączenia gwintowego lub kolców, jak i zespół jest wepchnięty starej rury.

R rury o większej średnicy, a nie starego

Ta instalacja bezwykopowych jest bardziej skomplikowana technologia. Powinno być częścią kalibratora hydrauliczny i pompa pompuje olej.

Mechanizm działa następująco:

  1. Za pośrednictwem przewodu wydechowego wzdłuż jego długości kabla rozciągniętym.
  2. Kabel ciągnie górną linią kalibratora.
  3. Po pompa olejoodporny kalibrator pompowana pod wysokim ciśnieniem rozpręża się i popycha średnicy odcinka przewodu, gdzie się. Złamany dent rura w ziemi.
  4. Ciśnienie oleju jest zamknięta, kalibrator otrzymuje początkowej objętości i kabestan naciąga się na drugiej części linii. Dla kalibratora odśnieżające przydzielony nowy bat.

Korzyści z przeciągania nowego systemu zaopatrzenia w wodę wewnątrz lub w miejsce nieudana oczywiste. Podziemne drogi podszewka plan nie zmienia, nie ma powodu, aby zharmonizować prace remontowe z innych struktur, które świetnie oszczędza czas i pieniądze.

Łamanie zmielonej impulsów uderzeniowych pnevmoproboynikom

Taki sposób układania rur bez kopania rowów, stosując prostą technologię młotkowym. sprężarki, powietrze jest wdmuchiwane do węża. Z zaworem sterującym , sprężone powietrze zaczyna naciskać na młot, a jeden uderzający, uderza opływowy ciało.

Usprawniony korpusu ma wrażenie długości (2 m, lub więcej). Funkcja na przebicie jest to, że pnevmoproboynik od dna otworu wykopu stemple prostoliniowego kierunku poziomym. Dobrze zagęszczony ma gładkie ściany.

W tym wykonaniu, linia dać właściwy kierunek jest bardzo trudne. Chociaż, jeśli starannie przeprowadzić wszystkie niezbędne obliczenia, – możliwy. Tam i wysyłane stemple wstrząsy impulsu. Ale ze względu na pewne trudności techniczne mają niską wydajność.

Sposób układania rur linach

Ten wariant układania rur bezwykopowej często wykonane z dołu. rura stalowa jego koniec wciska się w ziemię. Wnęka jest zatkany ziemi. Następnie glebę usunięto za pomocą sprężonego powietrza lub specjalnej śruby, który, jak kryza, czyści wewnętrzną rurociągu.

Wykorzystywane do dociskania podnośników hydraulicznych wysokiej mocy. Takie urządzenie powinno być silne wsparcie, które jest czasem trudne do znalezienia. W związku z tym w parze gniazd na użytkowanie urządzenia vibroimpact popycha pocisku w małych skokami.

Taka uszczelka sposób jest zadziwiające, że jest możliwe użycie młotka w pożądanym kierunku rury o dużej średnicy (2500 mm).

Kierunkowe wiercenia horyzontalne

Jest to opcja najdroższa ze wszystkich wyżej wymienionych. Ale ma dużą przewagę. Takie układanie rur bez kopania rowów jest stosowany wtedy, gdy inne metody są już skuteczne. Przy użyciu tej opcji można projektować swoje rzęsy nawet w skale.

W zasadzie sama metoda przypomina normalnego procesu wiercenia, ale tylko w kierunku poziomym. Szybkość przechodzenia formacji wynosi od 1,5 do 20 metrów na godzinę. Ale w tym wykonaniu, należy używać zwykłego rura wiertnicza nie może. Moment obrotowy z silnika jest przenoszony do dyszy za pomocą specjalnych żerdzi wiertniczych, mocowane za pomocą zawiasów.

Wiercenia skał w procesie wymaga użycia płuczki wiertniczej. Jest to rodzaj środka poślizgowego i składnika ochłodzeniu do koronki wiertniczej. Rozwiązanie rozwiązuje również ściany otworu, nie pozwalając im się rozprzestrzeniać, a jednocześnie pomaga wyeliminować efekty wiercenia.

Do otrzymanego również obejmować nowe rury. Ale proces wiercenia będą bezużyteczne, jeśli droga będzie spełniać następujące studni gruntowej.

dystans

Rury o małej średnicy przez zużyte linii wciągarki pobierano w odległości 500 metrów. Inne metody bezwykopowego umożliwiają ustalenie batem w odległości 40-80 metrów. Prace nad rozwojem tej technologii zaczęły być przeprowadzone nie tak dawno temu, więc potencjalny zasób opracowanych programów jest ogromna.

Bezwykopowe nigdy spłacić w codziennym użytkowaniu. Jeśli istnieje potrzeba, aby połączyć się z kwater prywatnych wodociągowej, to najlepiej, aby uciekać się do usług koparki. Lub, w skrajnych przypadkach, konwencjonalny łopata. Jest to końcowy wynik wychodzi mniej kosztowne.