836 Shares 1263 views

Naprawa laptopa Zasilanie: naprawdę ty?

Laptop stał się integralną częścią niemal każdej współczesnej rodziny. Kompaktowe wymiary, ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami i dostępność pracy w dowolnym miejscu stało się liderem w sprzedaży sprzętu komputerowego. Ale nie zbyt często, przy zakupie laptopa, zastanowić się, czy do naprawy. Jak każda technologia, pełnił przerwę, dużo elektroniki, zginać, składane i delikatne elementy sprawiają, że podatne na uszkodzenia mechaniczne. Jednostka zasilania staje się niemal eksploatacyjnych. Naprawa wysokiej precyzji elektroniki w domu – bardzo ryzykowne, ale z zasilaniem, jeżeli istnieją umiejętności z lutownicą, można spróbować go naprawić.


naprawa laptop zasilacz od dowolnego dostawcy zaczyna się od porażki diagnostyki. Z reguły pierwszy awarii złącza. Spróbuj przesunąć go na bok, jeśli opłata jest stracone, to nie jest, to tylko tam.

Następnie należy spróbować określić jak najdokładniej miejsce prawdopodobnego uszkodzenia kabla. Następnie odłączyć zasilacz i delikatnie wyciąć przewód do miejsca urazu, bezpiecznie połączyć końce przewodów, lutu i zaizolować. Bardzo ważne jest, aby nie pomylić przewodów, należy zwrócić uwagę na kolor. W tym przypadku, jeżeli szkoda jest zbyt blisko gniazda, przeciąć kabel i przylutować nowe złącze.

Jeśli shtekerom- z „Tato” wszystko jest w porządku, należy sprawdzić odpowiedniego złącza, starannie rozważyć uszkodzenia mechaniczne i kąt gięcia płyt kontaktowych. Na wykrywanie odchyleń od ich wyrównane i umieścić w miejscu, co do zasady, nie prowadzi do pożądanego wyniku, może tylko pomóc wymiana złącza zasilania laptopa.

Delikatnie urządzenie do demontażu widać, przy czym łącznik jest połączony z płytką. To może być lutowane, można podłączyć. I tu od sytuacji. Ostrożnie rozlutować starego gniazda, natomiast nie przegrzać elementów torowych lub sąsiadują ze sobą, a następnie użyj mecze wolne od dziur i cyny również starannie przylutować nową wtyczkę. Jeżeli wtyczka ta jest wtedy łatwiej odłączyć i uwolnienia wtyczki z płytki montażowej (zwykle zatrzaskowy). Jeśli złącza na kleju, po odłączeniu od płyty najwyższą ostrożnością, istnieje możliwość uszkodzenia torów. Następnie zamontować nową wtyczkę na starym miejscu – wszystko jest bardzo proste.

Naprawa laptop zasilacz może stać się bardziej skomplikowana, ponieważ niektórzy producenci wypełnić całą planszę z silikonu. W tym przypadku będziemy musieli spróbować. Uwolnienia wtyczki z suszonych silikonu – proces żmudny i bardzo delikatny, a rzeczywistym.

Jeśli zasilacz naprawa laptop nie jest ograniczona do wymiany łączników, lepiej zwrócić się do specjalistów. Nawet jeśli masz umiejętności do pracy z elektroniką, schemat blokowy zasilania notebooka jest dość specyficzny, a znaleźć ją w widoku graficznym może być problem.

Pierwsze demontaż pamiętać zasilacz może być napięcie, które może doprowadzić do porażenia prądem. Ponadto istnieje duża liczba małych i delikatnych części. Niewłaściwa naprawa laptop zasilacz może spowodować uszkodzenie i niewydolność tych drogich przedmiotów!