175 Shares 2966 views

Niesamowite i kolorowe kaczki mandarynki

kaczki mandarynki są w klasie – ptaki squad – Anseriformes, rodzina – kaczka, stary – drewno kaczka, umysł – Mandarin.

kaczki mandarynki znajdują się w Chinach, Japonii i wschodniej Syberii. Wysłane do zimy w południowych obszarach tych regionów. Występują one w Wielkiej Brytanii ze względu na fakt, że zostały one dostarczone. Wolą żyć w pobliżu zbiorników wodnych.

kaczki mandarynki są barwione w zależności od płci. Mężczyźni są jasne, ich kolor jest praktycznie wszystkie kolory tęczy, z przewagą odcieni pomarańczowo-brązowy. Samica upierzenie jest bardziej skromne w odcieniach szaro. Niespodziewanie, w trakcie lotu, a mężczyźni i kobiety nabyć niebiesko-zielony odcień koloru. Smoki mają długi kosmyk na głowie, kolorowe. Ich skrzydła są złote żółte, dziób małe, czerwone korale w kształcie wachlarza,. kobiety i mężczyźni kontrast jest widoczny na zdjęciu.

Mandaryna inny zwinny i szybki lot. Są proste, prawie pionowo wznieść w powietrze zarówno z lądu i wody. Mandaryna, w odróżnieniu od innych kaczek nie quack i gwizdanie, pisk. Oni są ciche, ale w trakcie sezonu lęgowego jest stale rozdawać melodyjne dźwięki.

Jeść kaczki mandarynki i żywności pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. W szczególności, wodorostów, ryż, zboża, nasiona roślin, ryb, chrząszcze, ślimaki. Nie lada gratką dla nich – żołędzie i żaby. Na początku jesieni kaczki mandarynki dostać w opakowaniach i do karmienia najazdy sadzone pól.

Przez okres rozrodczy, na początku zimy, pary tworzą mandarynka. W tworzeniu par nie bez walki, jak kobieta wygląda na jedną czasami po kilku samców. Walka mężczyźni dla kobiet są bardziej jak konkursach. Para utworzone za życia, więc mandarynka jako symbol wierności i małżeństwa.

Kiedy tworzą parę kaczka mandarynka zaczyna szukać miejsc do gniazda. Wolą gniazda w dziuplach drzew na wysokości 10 metrów. Samica składa jaja, zwykle 9-12. Jaja są białe, owalne. Do wylęgu jaj kaczka przez około 30 dni. Gdy proces wykluwania się skończy, matka-kaczka wzywa pisklęta na ziemi. Pisklęta wyłażą z gniazda, które jest w otwór w drzewie w przyzwoitej wysokości, i spadnie na ziemię. Nieoczekiwanie, pisklęta nie zranić. Wyskakuje z gniazda, pisklęta rozłożone skrzydła i rozciągnięte błony pomiędzy palcami. Pisklęta pod nadzorem rodzica dostać się do stawu, gdzie jest jedzenie i schronienie. Kaczych są bardzo głodne, zbierać ich dzioby robaki, chrząszcze, glony, nasiona, skorupiaki, itd. W nagłych wypadkach, są one w stanie nurkować i ukryć w dowolnym czasie pod wodą. 40-45 dni pisklęta są w stanie latać. Pisklęta, pływające z dala od rodziców, dołączyć do innych ptaków.

Mandarynka, podobnie jak wszystkie kaczki, wylinka dwa razy w roku. Mężczyźni w czerwcu jest prawie taki sam kolor jak samice. Kaczory podczas linienia owce na manowce, woląc pozostać w krzaku wierzby. Bliżej zimowym kaczka mandarynka odlecieć na zimę. Niektórzy mężczyźni jeszcze przed wyjazdem, ubierać się w strój ślubny.

Mandarynka – rzadki gatunek kaczki, w których liczba dotkniętych wylesienia. Teraz ich liczba szacowana jest na około 20000. czynnikiem decydującym w umożliwianiu tego typu przeżyć, to był ich mięso niezdatne do spożycia przez ludzi.

Ze względu na niewielką populację, kaczki mandarynki wniesione w Czerwonej Księdze, polować im zakazane.