598 Shares 4287 views

Pre-ładowarki własnymi rękami. Program startowy ładowarka

Dla kierowców, to problem może być martwy akumulator. Należy również pamiętać, że aby uruchomić samochód dość trudny w zimie. W związku z tym, często jest potrzeba uruchomienia ładowarki. Obecnie wielu producentów są skłonni oferować ten produkt. Prostowniki właściwości są zupełnie różne. Jednakże, aby model tego typu może być zupełnie sam. W tym celu konieczne jest, aby zapoznać się z urządzeniem rozdzielczej i nauczyć się podstawowej konfiguracji.

Schemat konwencjonalny ładowarki

Prosty obwód startu ładowarka zawiera transformator progową i rezystorów. Kołowrotek jest najczęściej używane narzędzia na 20 V. Należy również zauważyć, że modele mają amortyzator. Jest on przeznaczony dla drgań rezonansowych. Ekspandery ładowarki są zwykle instalowane dynamiczny typ. Bloki tranzystorowe wykorzystywane przez wiele różnych. Aby połączyć się z modelu do zacisków akumulatora są stosowane, które mogą różnić się wystarczająco silnie w formie.

Urządzenie 6

Prowadzenie tego typu równoważenia ładowarkę transformatorową polega próg użytkowy. Jednak w pierwszej kolejności należy dokonać mocne argumenty dla modelu. Aby zrobić to po prostu samemu. W tym celu, blachy stalowe ważne jest, aby wybrać grubość około 2,3 mm. W tym kontekście należy dodatkowo wzmocnić. Aby to zrobić, wielu ekspertów zaleca użyciu spawarki do budowy fundamentów. Następnie ułożone transformator. W ten sposób cewka powinna być blisko niego. W tym przypadku, przepustnica jest najlepiej odebrać niskiej częstotliwości.

Napięcie wyjściowe jest zobowiązany być w 5 V. Należy również zauważyć, że ekspandery w pamięci ROM jest przeznaczony wyłącznie dla danego typu dynamicznego pojazdu. Kondensatory są stosowane pole. Aby je zainstalować w pierwszej kolejności usuwane są wszystkie kontakty. Bezpośrednio lutowania elementów odbywa się za pomocą blowtorch. Pod koniec zaciskach akumulatora wybierane są odpowiednie.

Jak zrobić ładowarkę do 10 V?

Zrobić całkiem proste Pre-ładowarki własnymi rękami. W tym przypadku, należy najpierw wziąć model ciała. Niektóre zrobić z desek. Jednak w tej sytuacji wiele zależy od wielkości transformatora. Jeśli weźmiemy pod uwagę odpowiedniki progowe, ważą dużo. Zatem podstawą urządzenia powinna być silna.

Ważne jest również, aby model transportu. W tym celu, w górnej części musi być zamocowany uchwyt do noszenia urządzenia. Transformator w tym przypadku lepiej jest ustawić środek podstawy. Potem utrzymuje przepustnicę. Jeśli weźmiemy pod uwagę liniowe analogi rezonansowych, minimalne napięcie wyjściowe muszą wytrzymać przy 10 V. Przy tej częstotliwości wektora powinna oscylować wokół 44 Hz.

Ponadto, w celu zebrania tego typu urządzenia, należy wziąć przedłużacz. Wiele w tej sytuacji wolą modyfikacje bezkondensatornym. Jednak w tym przypadku obciążenie tranzystorów będą dość duże. Połowy w autonomicznym start-ładowarki odpowiednio wybrać rodzaj aluminium. Korozja, są zasadniczo niezależne.

Model 12

Do zbierania tego typu start-up oraz ładowarkę z rąk, można użyć kondensatorów elektrostatycznych. Dostajemy je dość łatwo w dzisiejszych czasach. Dla tego urządzenia muszą być wykonane w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Przed zainstalowaniem transformatora należy umieścić uszczelkę. Tylko wtedy będą mogli zrobić cewkę.

Jest często wybrany w uzwojeniu pierwotnym. W tym przypadku, kondensatory do modelu bardziej nadaje otwarte. Napięcie wyjściowe są w stanie wytrzymać maksymalnie 20 V. Należy również zauważyć, że ekspandery w tym przypadku musi być zainstalowany jako ostatni. Przed tym, ważne jest, aby zabezpieczyć klapę. W niektórych przypadkach regulatory są również wykorzystywane do sterowania mocą.

W tym przypadku wymaga to dobrego zasilacza. Należy również zauważyć, że może być zainstalowany tylko z Zenera. W celu ustalenia pliki na urządzeniu, można korzystać z urządzenia spawalniczego. Pod koniec pracy będzie naprawić tylko urządzenie tłumika. Jest on zainstalowany, co do zasady, w pobliżu transformatora. Jako instrukcją, pre-ładowarka powinna być sprawdzana na ziemi przed startem.

Modyfikacja jednofazowe

Aby tego typu Pre-ładowarki z ich rąk, trzeba zintegrowany transformator. W naszych czasach, modyfikacje te są dość popularne wśród motocyklistów. Na pierwszym miejscu w zespole urządzenia zaleca się przygotować wszystkie niezbędne narzędzia. W szczególności, w przypadku niezależnego produkcji wysokiej jakości, są wybierane i urządzenie do spawania palnika , wraz z zestawem kluczy. Przy rozruchu ładowarką 12-24V obudowa wykonana z blachy o grubości nie mniejszej niż 1,4 mm.

W tym przypadku można tylko skręcić je śrubami. Po tym, ważne jest, aby prostelit gumową uszczelkę na spodzie obudowy. Następnie będzie można zainstalować bezpośrednio transformator. Aby zablokować go, wielu ekspertów zaleca przeprowadzenie specjalnej wkładki. Przedstawia on w kształcie litery U oparcie. Aby to zrobić, należy przyjąć szerokość deski około 3,5 cm. W celu właściwego ich zabezpieczenia, konieczne jest przede wszystkim do wykonywania pomiarów ciała. Następnym krokiem w zbiorze przepustnicy rozruch ładowarka 12-24V.

W tym przypadku możliwe jest użycie rodzaj rezonansu. Napięcie wyjściowe określonego składnika musi wytrzymać przy 20 V. Należy również zauważyć, że kondensatory wzór do zakupu tylko typu otwartego. Minimalna częstotliwość mogą wspierać na poziomie około 45 Hz. Pod koniec pracy tylko będzie naprawić przewody zasilania i lutu do mocowania baterii.

Urządzenie dwufazowy

Do zbierania tego typu Pre-ładowarki z ich rąk, trzeba użyć transformatora zasilającego. W tym przypadku, napięcie wyjściowe z cewki jest wymagane w celu utrzymania maksimum przy 20 V. amortyzatory są przeznaczone do szerokiego. W tym przypadku wiele zależy od typu kondensatora. Niektórzy eksperci w tej sytuacji wolą otwarte do modyfikacji. Są w stanie służyć całkiem sporo.

Rezystory do instrumentu nadają się tylko całki. Znaleźć je w sklepie łatwe, ale kosztują dużo. Ponadto, w celu zebrania urządzenie będzie trzeba użyć potężnego ekspandera. Modyfikacje dynamicznego typu w tym przypadku nie jest odpowiedni. Modele indukcyjne są uważane za bardziej stabilne. W celu ustalenia pliki, należy użyć kabla o średnicy około 0,4 mm.

Modele trójfazowe

Schemat ładowarki akumulatorów samochodowych tego typu wymagają użycia potężnych bloków tranzystorowych. Aby je zainstalować, należy najpierw przygotować miejsce dla nich. Obudowa może być zbudowany bez otwartej górze. W tym przypadku, start-ładowarki silnik transport jest na kółkach. Tranzystory w tej sytuacji wybiera typ sieci. Minimalne napięcie wyjściowe mogą wytrzymać około 15 V.

Elementy danych parametrów częstotliwości mają średnio mniej niż 40 Hz. Model Transformer wybrany standardowy typ progową. W tym przypadku, cewka musi być zaprojektowany dla niskich częstotliwości. Amortyzator dla rozruchu silnika ładowarką wybranego typu rezonansu. Instalacja Konieczne jest jedynie, aby uszczelnić. Niektórzy eksperci oprócz wersji trójfazowych zainstalowano system wyświetlania. Muszą spojrzeć na panelu dla poziomu napięcia wyjściowego.

Zastosowanie transformatora impulsowego PP20

Urządzenia obwodu obejmują serię PP20 transformatory, jak i przez tłumiki rezonansowe typu. Kondensatory odpowiednie dla wspomnianego modelu tylko elektrofiltr. Rozpoczęciem montażu urządzenia należy przyspawać podstawy. W tym celu blachy są zbierane, o grubości około 2,2 mm. Cewki z uzwojenia pierwotnego w tym przypadku są dość często używane.

W tym systemie wyświetlania odpowiednich dla szerokiej gamy. Na ogół, napięcie na wyjściu wspomnianego transformatora jest w stanie wytrzymać na 15 V. Zenera diody są używane tylko magnetyczne. Zaciski aluminiowe może być z powodzeniem stosowany jako środek konserwujący. Przewodność im całkiem nieźle, ale różnią się kształtem. W tym przypadku lepiej jest dać pierwszeństwo małych modyfikacji.

Korzystanie transformatory PP22

Typ transformatory PP22 do tej pory są bardzo częste. Cewki stosowane w tym przypadku z cewką miedzianą. Gęstość nich jest dość wysokie i mogą trwać przez długi czas. Jednak istnieją wady takich urządzeń. Na wstępie należy zauważyć, że model wspomniany transformator cierpią z powodu zwiększonego napięcia wyjściowego. Tak więc, nagłe zmiany w sieci może doprowadzić do całkowitego kondensatorów przegrzaniem.

Często również nie wychodzą rezystory. Jeśli urządzenie jest zainstalowany system sygnalizacji, przepięcie spalić diody. Zainstalowaniem transformatorów od modelu jest to konieczne tylko z uszczelkami. Gdy przełącznik ten jest odpowiedni dla nich serii P2. Z kolei wskaźniki są często stosowane klasę Jn3.