840 Shares 1826 views

Bersh (ryba), gdzie zwykle, opis, zdjęcie

Ryba ma wielkie znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Jest to pokarm dla ptaków, ogniwem w łańcuchu odżywczych wszystkich organizmów żywych. Główną wartością ryb jako żywność jest w białka, witamin i minerałów. Olej rybny jest bogaty w witaminę D, która jest bardzo potrzebne dla dzieci i dorosłych.

Jeden z przedstawicieli okoń to ryba Bersh, drugi tytuł w tym – bersz. Jest to duży towarzyski sęp, który należy do rodzaju okoń, jego zdjęcia można zobaczyć poniżej.

Bersh (ryba): Description

Jest przedstawicielem czysto rosyjskiej ryb, które zebrane wszystkie cechy sandacza i okonia. Jego ciało jest wydłużone, wrzecionowate, górna pokryta małych, mocno osadzonych łusek.

Przednie żebra składają się z kołkami kości, które są połączone ze sobą przez żebra. Charakterystyczną cechą – jest tworzenie małym garbem i wielkich oczach. Zęby są prawie wszystkie takie same, bez obecności ostrych kłów. Ciało ułożone poprzeczne pasma ciemnego koloru, istnieje tylko osiem. Policzki są pokryte małych skalach, jest to największa w organizmie.

Średnia waga nieodłącznym bersha równym 0,8-1,2 kg o długości 20-30 cm. Waters napotkał Dniepr dłuższych okazów. Według opowieści rybaków na Wołdze ta rodzina to ryby o wadze dwóch kilogramów i długości 53 cm.

Czym różni się od Bersh okonia?

Bardziej cenione szczupaki żywności i Bersh – ryby, które miłośnicy połowów ignorowane i rzadko brane pod uwagę. W smaku jest gorszy sandacz i okoń, ale rybacy uważają, że jest to cenne trofeum i udane. Aby móc uporządkować wszystkie różnice, trzeba znać pewne cechy obu gatunków.

Co Bersh ryb przeciwieństwie sandacza? Wiele definicje mają na ten temat, ale do tej pory do czynienia z tym problemem, a na stronach publikacji, a Internet. To jest czas, aby dowiedzieć się różnicę, niektórzy rybacy i teraz z dumą pokazuje jego połów, okoń nazywając Bershov. Wiele osób uważa, że Bersh i okoń – jest to jedna i ta sama ryba.

To nie jest tak, że są zupełnie różne, choć i mają wiele wspólnego. Najprostszym sposobem, aby odróżnić je od siebie jest uważany sprawdzić kłów. Sudak uznane wezwanie Fanged, bo wyraźnie dostrzegalnych kły w bersha nie są.

Istnieją pewne charakterystyczne cechy: w bersha krótszy i szerszy pysk niż okonia, większe wagi, nie gołe policzki i trochę więcej niż jego oczach. Kolor tych ryb są niemal identyczne. Wielkość sandacz większe.

Bersh (ryba), gdzie zwykle?

Rozkład tej ryby jest bardzo ograniczona, to prawie nigdy nie znajduje się w dużych ilościach. Głównym siedliskiem – dorzecze Wołgi rzeki, ale nawet tam jest wszędzie. On nie lubi wspinać się wysoko w górę rzeki, bo z tego, co nie znajduje się powyżej Rybinsk.

Jednak ona mieszka po drugiej stronie rzeki Sheksna i Byelozero. Bersh (ryba), podobna do Sudak, okazało się, że w rejonie Baku Bay na Morzu Kaspijskim. Mówi się, że to może być postrzegane w rzece Ural, ale nie jest to dokładne dane.

styl życia

Bersz preferuje świeżą wodę, co prowadzi dennych życia. Czyste morze nie wyjdzie. W lecie mieszka w miejscach, gdzie znajdzie dużo jedzenia: frytek – blisko plaży, dorośli – na głębokości kanału wody. W zimie żyje w głębokich warstwach dolnych wody.

Volga zbiorniki ryb jest pod ostrym głębokości, gdzie słabym przepływem wody i piasku lub kamienną dołu. Dobre dla niej i zamulanie kanał o głębokości 40 metrów. To pokazuje większą aktywność w godzinach porannych i wieczornych.

dieta

Dieta ryb zależy od charakterystyki środowiska i ich wieku, tutaj można przypisać do takich mieszkańca połacie wody jako Bersh. Ta ryba, naukowcy okazały zjada więcej niż dziesięć rodzajów istot żywych, głównym pożywieniem jest uważany za ponury. konieczne wielkość żywności zależy bezpośrednio od drapieżnika. Jeden, który ma długość do czterech centymetrów, zjada larwy ważek i poczwarek horomid. Bardziej dorosły ryba zaczyna jeść nektobenticheskih skorupiaki, raki i Fish Fry.

Bersh 30 cm długość indywidualnie je do ośmiu centymetrów długości i zamykania – ponad 10 cm.

reprodukcja

Mnożenie Bersh zaczyna się dopiero w czwartym roku życia, na to przyjdzie czas dojrzewania i długość ciała wynosi 20 cm lub więcej. Tarło odbywa się w kwietniu-maju, kiedy temperatura wody jest więcej niż dziesięć stopni. Aby to zrobić, ryby są wybrane miejsca z płytkich łachy głębokość dwóch metrów. Tutaj Bersh buduje swoje gniazdo, chroniąc jego kłącza roślin wodnych. Pierwsze kobiece ikra, następnie samiec chroni gniazdo przed drapieżnikami.

Jajka są bardzo małe, barwiony w kolorze żółtym, ich wielkość średnicy jest mniejszy niż 0,84 mm. Jedna samica składa około 250 tysięcy jaj, płodność zależy od siedliska. Na przykład, Bersh (ryba) od Zbiornik Kujbyszewski grzybni do 472 tysięcy na kawałki.

Pięć dni później, larwy wylęgają się do pięciu milimetrów długości. Po ich wylęgu w paszach tydzień na pozostałościach woreczka żółciowego, a następnie przejść do zewnętrznego źródła zasilania.

Wędkowanie na bersha

Bersz było w każdym czasie pożądane łupem dla rybaków i dla amatorskiego sportowca. Ta ryba jest cenny pod względem gastronomii, to wyróżnia się pysznym mięsnym delikatnością i znajdzie się w menu najlepszych restauracji. Bersh – ryby nie są duże, ale zawsze trzymane rojów. Promuje ryby, uczynić go bardziej zabawa i aktywne. Nigdy poławiać to celowo, tylko w rzadkich przypadkach.

Bardzo dobrze złowione wiosną, latem i jesienią, po tarle, podczas aktywnego Jora jako sandacza i Bersh. Ryby, wędkarstwo, która odbywa się w podobny sposób, pecks na każdy identyczne do tych rodzajów przynęt. To smażyć, żywą przynętę, żaba, niektóre robaki, kawałek boczku, dopasowanie i silikonowe twistery. Tackle żadnego używane: pręt pływaka, spinning, zherlitsy, osioł. Czasem złapać utwór, obowiązująca dla przyrządów rybackich i woblerów.

Volga złapać okonia w zimie jest bardzo trudne, ponieważ w tym czasie nie potrzebuje jedzenia. To musi szukać w głębokich otworów i pod zaczepy. Najlepiej jest złapać zimowy wędkę z chować, stosując jako robaki, larwy ochotki pakowania i larwy różnych rodzajów. Niektórzy rybacy używać przyrządu rybackich, z których najbardziej kształcie kropli miedzi białe lub świecące.

Linia powinna mieć grubość 0,2 mm, a obciążenie jest tak dobrana, że w ciągu krótkiego dryfu przynęty trzydzieści metrów.