176 Shares 2272 views

Co to jest opryszczka i jak ją leczyć? Zapobieganie opryszczki

Wiele osób zastanawia się, co jest opryszczka i jak ją leczyć. I nie jest to zaskakujące. Nie jest to sprawa bezczynnie, ponieważ jest to bardzo powszechna choroba. Najczęstszym opryszczki należący do pierwszego typu (doustnie) lub drugi (narządów). Te ostatnie mogą być widoczne w obrębie narządów płciowych pacjenta. U ludzi, na udach, pośladkach, genitaliów, krocza pojawi się wysypka, a czasem nawet w plecach i nogach. Jest wystarczająco silny, swędzi i boli.

Przyczyny opryszczki

Wszyscy pacjenci chcieli wiedzieć, dlaczego oni opracowali opryszczka. Przyczyny tej choroby są bardzo proste. „Złap” choroba ta może być albo bezpośrednio z osobą zakażoną do widocznych (innymi słowy, świeże) objawy opryszczki, a także od osób z niezbyt widocznych objawów, ale nadal stanowią zagrożenie dla innych. Ci pacjenci także aktywnie wydalają wirusa. Może chorować po kontakcie z przedmiotów gospodarstwa domowego (naczynia, ręczniki, zabawki, pościel), do których się odnoszą. Ponadto, choroba ta może być przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu, a także drogą płciową. Zakażenie następuje po ekspozycji na wirusa do skóry (szczególnie uszkodzone) lub błon śluzowych. Opryszczka narządów płciowych, w szczególności, mogą być przekazywane poprzez seks. Jest to choroba – nie jest rzadkością. Herpes simplex jest powszechne u ludzi, którzy są aktywnie zmieniających partnerów seksualnych.

Ciekawe cechy opryszczki

Co ciekawe, wirus może być aktywnie przekazywane od jednej osoby do drugiej tylko podczas ostrego przebiegu choroby, innymi słowy, jeśli jest wystarczająco widoczne owrzodzenia na wargach, pośladków, ud, genitaliów, w okolicy pachwiny. A kiedy te zmiany ze skorupą złuszcza chory przestaje być zagrożeniem dla ich środowiska. Opryszczka narządów płciowych jest rzadko przekazywane za pośrednictwem przedmiotów codziennego użytku; Oczywiście, były takie przypadki, ale to jest wyjątek od reguły. Ponadto, lekarze mówią, że choroba ta występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Ale opryszczka, co powoduje często leżą w komunikacji z pacjentem, niedogodności dla wszystkich, niezależnie od płci. Każdy chciałby się go pozbyć.

wrodzony opryszczka

Obok stoi wrodzonej opryszczka, gdy dziecko zostaje zainfekowany nawet w ciele matki. Tak może się zdarzyć, jeśli w czasie ciąży dziewczynka dzieje się z pierwotnej infekcji, po czym wirusy dostają się do krwiobiegu, lub zaostrzenia choroby u kogoś z jej kręgu społecznego. To jest naprawdę przerażające, ponieważ infekcja często powoduje wady rozwoju dziecka, a także jego śmierci (mogą wystąpić taka sama sytuacja podczas porodu). Tak więc, choroba podczas ciąży – jest to bardzo poważny problem. Eksperci radzą, aby być testowane na opryszczkę wyprzedzeniem.

Objawy i etapy Herpes

W odniesieniu do wirusa herpes simplex (czyli pierwszy i drugi typ), następujące objawy mogą rozwijać się w około dwanaście godzin przed wystąpieniem bolesnej wysypki: obrzęk, przebarwienia skóry lub błon śluzowych, świąd, uczucie dyskomfortu w tych miejscach, gdzie nie będzie znaki w następnym kroku „gorączka”. Ponadto, na obszarach dotkniętych można już obserwować bąbelki (zazwyczaj skupione) z zapaleniem dolnej części i wewnątrz przezroczystej substancji. Po kilku dniach, to płyn mętnieje. Pęcherzyki pękają i następnie przekształcić wrzodu z charakterystycznym skorupy. Cały ten proces jest, oczywiście, wiele osób zdegustowany. Objawy opryszczki pewno nie reprezentuje niczego przyjemnego. Należy zauważyć, że kiedy bańka pęka, a ciecz przepływa z niego, wirusy w dużych ilościach do środowiska. To właśnie w tym okresie, należy starannie przestrzegać higieny osobistej, tak aby nie zarazić.

Czas trwania epizodów chorobowych

Wszystkie fazy ostrej opryszczka towarzyszy ogólne złe samopoczucie, osłabienie, a często gorączka. Zazwyczaj każdy epizod choroby może trwać do trzech miesięcy. Jednak nie powinniśmy myśleć, że wirus jest całkowicie opuszcza ciało – to właśnie staje się utajone (innymi słowy, niejawny) stanie do kolejnej wznowy (czyli ostra).

Leczenie różnych typów chorób

Opryszczka jest bardzo powszechne, dlatego można powiedzieć, że prawie wszystko, co najmniej raz wyciągnięte z własnego doświadczenia, jakie są objawy choroby. Jednak nie wszyscy pacjenci są poważne o leczeniu tej choroby, jako oznaki „zimnej wargą” może zniknąć na własną rękę, nawet bez użycia leków. Z drugiej strony, ludzie nie zwracają wystarczającej uwagi na ich zdrowie, uzasadnione przez fakt, że aby pozbyć się wirusa nadal nie działa. Jednak nie są one prawdopodobnie w pełni świadomi, że terminowe rozpoczęcie koniecznego leczenia może zapobiec występowaniu zaostrzeń, a to jest bardzo ważnym argumentem przemawiającym za skierowanie do specjalisty. Opryszczka – zakażenie, manifestacje, które nie powinny być ignorowane. Ważne jest, aby zrozumieć.

Lek na opryszczkę

Rozpocząć leczenie opryszczki na wardze jest konieczne jak najszybciej, najlepiej – w pierwszym etapie, kiedy jeszcze oznaki zewnętrzne praktycznie żaden.

Zapobiec ich wystąpieniu jest możliwe, za pomocą środków „acyklowiru” ( „Zovirax”, „gerpevir” i „Viroleks”). Do obszaru dotkniętego zatrzymał zarysowania, można pić „Paracetamol” lub „Aspirin” (ale nie jest to zalecane, aby to zrobić bez profesjonalnej porady). „Acyklowir” jest prezentowana i tabletki, oraz wszelkiego rodzaju maści i kremów, płynów do wstrzykiwań. Należy rozumieć, że zabronione jest stosowanie leków bez konsultacji z lekarzem. Nawet jeśli nigdy nie miał środków alergii, może pojawić się nieoczekiwanie. Ale pomoc nie byłyby wystarczająco dużo leków. Również przeciwciała wobec opryszczki pomóc w walce z chorobą. Pojawiają się one w organizmie w ciągu 7 – 14 dni po zakażeniu.

Wymagania higieniczne w okresie choroby, maści i olejków

Trzymanie opracowany przez Dr. schematów nie opryszczka warg, należy pamiętać i bezwarunkowe przestrzeganie wymagań higienicznych. Maść powinna być stosowana tylko z wirusem czystymi palcami, po obróbce przez przemycie je mydłem i ciepłą wodą. A może być rozłożone leczniczy lekarstwo na opryszczkę na wardze waciki – jest bardzo łatwe i proste. Dla dotkniętych miejscach wielki cynku lub tetracykliny maści. Nie będzie źle i wykorzystanie olejów zapewniających łagodzenie. Efekt niezwykły daje dzika róża i rokitnik. Przez wrzody nie należy dotykać palcami, tak aby nie zarazić je dalej, jest również zabronione rozerwać skorupę (choroba tylko pogorszy). W obecności zmian chorobowych na powierzchni nie zaleca korzystania z zasobów tonalnych, ale pożądane jest, aby zwilżyć usta za pomocą bezbarwnego szminki. Po zapoznaniu się co jest opryszczka i jak ją leczyć, wielu pacjentów rozpocząć ich całą uwagę należy zwrócić na leczeniu tej choroby, zapominając o innych zaleceń dotyczących zachowania podczas choroby. To, oczywiście, nie do przyjęcia.

Jak zachowywać się podczas nawrotu?

Podczas kontaktu z innymi nawrotów powinny być ograniczone do minimum. W żadnym wypadku nie może pocałować! Ponadto, osoba musi być osobiste naczynia, które muszą być prawidłowo myte po każdym posiłku. Dobrze, jeśli pacjenci zostali wykluczeni z jej słonego menu i kwaśnych pokarmów. Często opryszczki na wardze jest aktywowana przez dużą ilość światła słonecznego. Jeśli zauważyłeś, że pęcherzyki występują po długim pobycie na ulicy, zacząć używać szminki, chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jeśli na innych częściach ciała pojawia się opryszczka pod wpływem słońca, należy stosować makijaż, chroni przed jego wpływem. Kup możliwe w wielu sklepach. Każdy zainfekowany osoba musi zdawać sobie sprawę z tego, co jest opryszczka i jak ją leczyć.

Opryszczka w nosie i na brodzie

Usta – nie jest jedynym miejscem, gdzie choroba objawia się. Opryszczka może pojawić się także w nosie (ta opcja jest najbardziej bolesne) i podbródek. Spełnia to dość często. Z reguły są to objawy tego samego typu herpes simplex, znajdujące się na różnych częściach ciała – leków i schematów są zwykle identyczne do tych, które zaleca się „na zimno na wardze.” Ale do lekarza jest nadal konieczne.

opryszczka jamy ustnej

Dość często, objawy choroby mogą pojawić się w ustach – to właśnie tam daje się znaną chorobę, która nazywa się również opryszczki (herpes-) jamy ustnej. W szczególności, objawy choroby pojawiają się na języku iw gardle. Jak one wyglądają? W języku wrażliwe są małe wrzody, wkrótce zamienia się rany wypełnione ropą. Oni boli tak bardzo, że jest niemożliwe, aby jeść, a nawet pić. Pacjenci, choć zdaje sobie sprawę z tego, co jest opryszczka i jak ją leczyć, ale nadal są w rozpaczy nad sytuacją. Oni nie są do pozazdroszczenia.

Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej mogą być także zlokalizowane w gardle, ale jest to rzadko spotykane. Taka sytuacja pojawia się, gdy choroba dotyczy duże powierzchnie błon śluzowych w jamie ustnej. Należy rozumieć, że podejście do dolegliwości prawie zawsze być indywidualne. Nie należy mylić tej choroby z opryszczką anginy.

Jak zapobiegać powstawaniu i rozprzestrzenianiu się choroby?

zapobieganie opryszczka jest bardzo ważne. W okresie nawrotu jakiegokolwiek rodzaju choroby nie powinien opuścić mieszkanie przynajmniej z litości dla innych: to właśnie wtedy, kiedy doskonale widoczne rany, pacjent staje się bardzo niebezpieczne dla innych ludzi. Zwłaszcza, że terapia może być również wykonywane w domu. kontrola epidemiologiczna, z reguły obejmują zliczenie liczby zainfekowanych, ustanowienie czynników ryzyka w celu identyfikacji pacjentów wsparcie w ciąży i informacyjny.

Działania prewencyjne mające na celu, aby zapobiec przenoszeniu opryszczki ludzi wokół, przypominający porady na temat grypy sezonowej, które każdy zdaje sobie sprawę. nie powinien komunikować się z pacjentami i często się w tłumie, trzeba używać sprzętu ochronnego, a mianowicie Opatrunki i uważnie obserwować wszystkie wymogi higieny.

Zapobieganie opryszczka narządów płciowych

I jak zapobiegać zakażeniu opryszczką narządów płciowych? To proste: trzeba tylko przypomnieć, porady lekarzy o ochronę przed wszelkimi chorobami, jest przenoszony podczas seksu. Jednakże, prezerwatywy nie zawsze mogą zapewnić pełne bezpieczeństwo: na przykład, jeśli ciało pacjenta pokryte wrzodami obszarach będą stykać się z błon śluzowych i skóry innej osoby, artykuł lateks jest bezsilna. Jednak takie zapobieganie opryszczka jest bardzo ważne.

Szczepienia przeciw opryszczce

Aby zapobiec występowaniu zaostrzeń w już istniejących chorób, należy wprowadzić specjalne szczepionki na tę chorobę. Ta sama metoda może być stosowana do zapobiegania początkowemu zarażeniu. Ludzie, którzy nie cierpią z powodu niedoboru odpornościowego, konieczne jest, aby umieścić szczepionkę do pięciu razy z przerwą na kilka dni. Ponowne szczepienie jest konieczne, aby dane po sześciu miesiącach. Osób z niedoborem odporności i podatne na częste zaostrzenia choroby (w przybliżeniu raz na 30 dni), te same pięć szczepionki są umieszczone w odstępach od jednego do dwóch tygodni. W jakiejkolwiek sytuacji może być, należy pamiętać, że opryszczki typu 2, a także pierwszy, można wygrać!