279 Shares 4901 views

okablowanie wodociągowa w prywatnym domu własnymi rękami. Dobór rur, lutowane, pad

Wolnostojący różni się od mieszkania nie tylko dla jego konstrukcji i wymiarów, ale również systemów komunikacyjnych. Są one zaprojektowane w każdym przypadku indywidualnie, a nawet mogą mieć ich specyfikę wejściowych. W związku z tym pytanie, jak do produkcji przewodów bieżącej wody w prywatnym domu własnymi rękami, często zastanawiam się nawet doświadczonych rzemieślników, w obliczu decyzji określonych zadań.

wybrać materiał

Kiedy przychodzi do rozmowy o tych rodzajach pracy, często powstaje pytanie, co do których jest wybrany rura. Fakt, że współczesny rynek materiałów budowlanych oferuje klientowi szeroką gamę różnych systemów z różnych cech i sposobu jej montażu. Dlatego też, gdy okablowanie jest bieżącą wodą w prywatnym domu własnymi rękami, przede wszystkim wybrać materiał.

Rury do klejenia

Ten rodzaj materiału jest uważana za jedną z najtańszych pod względem systemu akwizycji i jego instalacji. Wynika to z faktu, że wszystkie złączki w takich konstrukcji są wykonane w taki sam sposób, jak są rury. Cena elementów łączących może osiągnąć sto pięćdziesiąt rubli, ale jeśli weźmiemy elementy kompleksu, gdzie koszt klej jest zazwyczaj mniej niż 1500 rubli.

Niektórzy artyści nie mają zaufania do takich systemów, ale ich wytrzymałość i niezawodność od dawna ugruntowaną pozycję wśród ekspertów. Rury te są idealnie trzymać ciśnienie, mają żywotność około 50 lat i jest bardzo łatwe do zainstalowania.

wyroby z miedzi

Ten rodzaj materiału jest używany przez dłuższy czas, a okazało się jako jeden z najbardziej niezawodne i trwałe. Jednakże, metoda, która obejmuje lutowanie ze specjalnego stopu lutowniczego montażu, co znacznie ogranicza praktyczne zastosowanie takich rur. Cena 450-500 rubli za kilogram sprawia, że również ten materiał szczególnie popularne.

Warto zauważyć, że te rury potrzebują dodatkowej izolacji i ścisłe przestrzeganie wszystkich instrukcji montażu. Jednak do niedawna były uważane za najbardziej niezawodne i trwałe. Nowoczesne sam mistrz wybranej raczej rzadko, a w większości przypadków jest to spowodowane osobistymi życzeniami klienta.

stal nierdzewna

Takie produkty nie mogą pochwalić się którykolwiek z jego praktyczność lub kosztu. Jeśli okablowanie odbywa bieżącą wodą w prywatnym domu z własnych rąk, stosowanie takich struktur będzie dość trudne, ze względu na dużą liczbę przypływy i związków problemowych organizacja. Również dla tych systemów jest użycie odpowiednich okuć metalowych, aby zapobiec występowaniu problemów w tych dziedzinach.

Do tej pory, materiał ten jest stosowany tylko w produkcji, czy to możliwe, aby dostać go za darmo. Jednak proces montażu, co wiąże się gwintu na każdej tulei i ścisłego przestrzegania wszystkich rozmiarach, prawie całkowicie redukuje wszystkie zalety takich rur do zera.

Lutowane rury z tworzywa sztucznego

W tej chwili możemy powiedzieć, że materiał ten jest idealnym połączeniem stosunkowo niskich kosztach i dobrej jakości. Jest to doskonale nadaje się do zasilania w wodę, a także do użytku zewnętrznego. To wszystko zależy od marki wybranego produktu i jego parametry określone w produkcji.

Podobny system zainstalowany jest dość proste, ale trzeba mieć specjalnego narzędzia. Jednak nie jest to konieczne, aby kupić jak wielu sprzedających go wynająć za popełnienie dużego zakupu w postaci dyskonta lub za symboliczną opłatą. To znacznie obniża koszty instalacji, dzięki czemu można zrobić to nawet dla początkujących.

Zasada lutowania jest za pomocą lutowania żelaza oraz specjalne dysze, zarówno ogrzewanych części zespołu do określonej temperatury. Wtedy po prostu zrobić razem i przytrzymać przez czas potrzebny do chłodzenia. Wynikiem tego jest praktycznie monolitycznego połączenia na poziomie molekularnym.

rury z metalu

Uważa się, że gdy wody jest okablowanie w prywatnym domu własnymi rękami, to rodzaj rury jest najbardziej optymalny. Fakt, że ich montaż nie musi mieć specjalnego narzędzia, ponieważ jest produkowany przy użyciu specjalnego montażu, który wykorzystuje metodę okuć. W tym przypadku, wykończone połączenie może wytrzymać sporo ciśnieniem.

Koszt rur sami są zazwyczaj niskie, ale dobrze, że powinny być one stosowane, może być dość kosztowne. Niektórzy artyści wolą zapisać Połączenie komponentów takich systemów, kupując tańsze modele, ale nie powinno to zrobić. Praca z takich rur, to nie jest zalecane, aby zapisać.

żelazne

Rury te są już praktycznie stosowane. Mają mały okres eksploatacji, są bardzo podatne na korozję i wymagają stałej opieki. Dlatego najczęściej stosuje się je w określonych branżach lub jako tymczasowy rurociąg układa.

projekt

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac stworzony przewodów obiegu wodno-kanalizacyjnych. Powinna ona obejmować poprawę wejściowego, lanc na miejscu, i dostarczyć je do punktów poboru. Dość często plany te są wyświetlane i kanalizacja.

wejście

Jeśli zaczniesz mówić o prywatnym domu, to jest natychmiast konieczne do określenia, gdzie woda będzie płynąć do niego. Jest to najczęściej używany kilka technik do rozwiązywania takich problemów, które zależą od specyfikacji.

 • Większość z tych budynków są połączone z własnej studni. W tym przypadku należy użyć Pompa zatapialna do wody i cały system dodatkowego wyposażenia zainstalowanego w studni, a także w domu.
 • W niektórych przypadkach, obok placu jest już rura wodociągowa, do którego wystarczy nawiązać połączenie. Jednak, gdy jest to konieczne, aby powiedzieć, że takie prace muszą być zgodne z odpowiednimi służbami, na równowagę, która jest i sprzętu. Mogą one jednak wymagają utworzenia dodatkowego połączenia projektu uczynił ich panami.
 • Inna metoda polega na organizację zasilania wodą, które będą stosowane konwencjonalnej pompy do wody dopływającej cieczy z pewną głębokość. Wymaga również dodatkowego sprzętu w postaci filtrów, zaworów, akumulatorów oraz zawory odcinające.

Ważne jest, aby pamiętać, że tworzę projekty muszą zarówno specjalistów lub osób o odpowiednich umiejętnościach i wiedzy. To tworzy osobny dokument ze szczegółowymi rysunkami i opisem elementów, które będą używane podczas instalacji. Należy również stwierdzić, że uruchomienie domu najlepiej jest wykonywać pod ziemią, ustawiając rurę poniżej poziomu zamrożeniem glebie.

Systemy ogrzewania wody

Podczas instalowania nowych urządzeń dla płynu grzewczego jest zwykle wykonywane w wodzie bocznego. Jednakże, jeśli projekt zostanie utworzony na początku, że projekt nie powinien natychmiast wyświetla wszystkie niezbędne połączenia z kolejnych rur przewodów ciepłej wody. W tym momencie ważne jest, aby przestrzegać pewnych zasad okablowania, które mają zastosowanie do określonych rodzajów grzejników i są wymienione w ich instrukcji.

Biorąc pod uwagę te okoliczności, eksperci zalecają, aby najpierw określić rodzaj sprzętu, który będzie używany, a dopiero potem zająć się okablowaniem. Ta sama zasada stosuje się do instalacji innych urządzeń sanitarnych.

Zasady ogólne i zasady montażu

Niektórzy uważają, że początkujący mistrzami dystrybucją rur wodociągowych odbywa się w sposób losowy, a czasem wystarczy przytrzymać autostradą wzdłuż najkrótszej drodze od źródła do punktu obsługi. Jednak takie podejście stwarza wiele problemów podczas pracy, które znacznie obniżają jakość ostatecznej struktury i może mieć wpływ na obszary wykończenie i mikroklimat w nim. Dlatego ważne jest, aby stosować się do pewnych zasad instalacji.

 • Przede wszystkim należy starać się unikać dużej liczby różnych związków lub ramek. Idealnie, zaleca się stosowanie rozdzielaczem łączący, w którym każde urządzenie ma oddzielne rury.
 • Średnica rury wody może tylko zmniejszy się do utrzymania wymaganego ciśnienia. Szeroki rurki dają na ogół tylko w razie potrzeby w celu optymalizacji systemu lub utworzyć kolektor pompy.
 • Zimnej i gorącej gałęzi powinny znajdować się w pewnej odległości od siebie, aby uniknąć kondensacji pary wodnej. Zwykle wystarcza 8-10 cm, ale jest to pożądane do izolacji obu rur.
 • W celu uniknięcia dużej liczby przecięć z dwóch gałęzi, rura zimnej wody odbywa się z góry.
 • Jeśli się ukrytą lokalizację rur, to nie powinien być całkowicie MUROVANA w ścianie lub podłodze. Może on również powodować kondensację, grzybów i pleśni.
 • Po zakończeniu wstawka w wodzie, najlepiej jest użyć specjalnych klamer, które są zamontowane na wcześniej wykonany otwór. Jest to o wiele łatwiejsze niż do cięcia rur i zainstalować oddzielny element łączący.

opcje montażu

Poprzez swój domowy dopływ wody, ważne jest, aby zdecydować się na sposób, w jaki zostanie on zainstalowany. Przede wszystkim, należy wybrać kryty lub odkryty rodzaj okablowania, jak również numeru seryjnego lub kolektora montaż. W celu lepszego zrozumienia, którą opcję wybrać, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ich zalety i wady.

okablowanie kolektor

 • To tworzy jednolite ciśnienie w wodzie i eliminuje różnice.
 • Znacznie zmniejsza wykorzystaniem elementów łączących, co zwiększa niezawodność systemu.
 • To sprawia, że można produkować odcinaniem poszczególnych źródeł konsumpcji, co jest bardzo wygodne w dużym prywatnym domu w naprawy lub konserwacji.
 • W przypadku korzystania z wielu źródeł pojawiają się różnice w zużycia zimnej i ciepłej wody, co często powoduje dyskomfort, gdy ciężar prysznica lub mycia naczyń.
 • Taki układ może być trudno nazwać ekonomicznym zarówno pod względem materiałów i instalacji. Jednak wiele pozytywnych cech zmniejsza tę wadę do zera.

montaż seryjny

Jedyną zaletą takiego układu obwodu jest jego prostota i większe oszczędności na materiałach. Jednak duża liczba złączy i szeregowe połączenie źródeł konsumpcyjnych sprawia, że system nie jest najbardziej niezawodny i praktyczny. Jednak jest to dość korzystne dla realizacji w małym mieszkaniu lub domu prywatnym z małym współczynniku kształtu nastawów.

okablowanie zewnętrzne

Ten układ dostarczania wody zakłada, że rura zostanie przymocowana do ściany lub sufitu, na górze końca. Dlatego też nie tylko zobaczyć, ale także uzyskać łatwy dostęp do naprawy lub zapobiegania. Podobne do instalacji można nazwać jednym z najbardziej ekonomiczny i szybki.

Główną wadą tego systemu jest fakt, że to psuje wygląd pomieszczeń. wykonuje również pewne miejsce i zaburza dostosowania wnętrza. Biorąc pod uwagę to, w małych pomieszczeniach nią próbuje zrezygnować.

ukryte okablowanie

Niektórzy artyści starają się łączyć dopływ wody tak, że wszystkie jej rury zostały ukryte w ścianie lub suficie. Jest to możliwe, do wytwarzania specjalnych pojemnikach lub aby wgłębienie w ścianie jak Stroebe. Jednak druga metoda jest najbardziej odpowiednie dla miejsc bezpośredniego połączenia z punktem pracy.

Metoda ta prawie zawsze prowadzi do dodatkowych kosztów, ponieważ nawet z dalszych pomieszczeń przebudowy będą musiały kupić lub produkcji studzienek i uczynić szczelin powietrznych. Ponadto, technologia ta wymaga użycia dodatkowych izolacji, aby zmniejszyć wpływ rur do siebie i do ścian.

zalecenia wykonana

 • Do projektu okablowania w całym domu będzie o wiele bardziej wygodne w przypadku korzystania z tej przestrzeni o wymiarach planu. Jeśli nie, to proces wytwarzania zaczyna się od niego.
 • Nabyć wszystkie niezbędne materiały potrzebne do instalacji z małym marginesem. Należy natychmiast negocjować ze sprzedającym, że niewykorzystane armatura i przewody można neporezannye do tyłu.
 • Jeśli stosuje się przewody miedziane, konieczne jest, aby przed zakupem żądaną średnicę izolacyjnego, korzystnie z tego samego producenta. Obecnie bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę na etapie sporządzania szacunkową aby uniknąć niespodziewanych kosztów.
 • Często podczas tworzenia kanalizacji niezbędnych do zainstalowania licznika. Jednocześnie produkty te mają swoje specjalne rodzaje połączeń o określonej średnicy. Mając to na uwadze, trzeba zadbać o nabyciu niezbędnych adapterów oraz w filtr, który jest również zawarty w systemie i jest wymagany.
 • Pożądane jest bezpośrednio stosowane w miejscu instalacji obiegu i ścieków. Pomoże to uniknąć problemów wagę w procesie produkcyjnym, ponieważ oba systemy są prawie zawsze ułożone obok siebie, a do tego nie kolidowały ze sobą.
 • Rury na spoiny klejowej zaleca się sprawdzić ciśnienie w następnym dniu po instalacji. Lutować ten sam produkt może być oddany do eksploatacji niemal natychmiast po ostygnie stawów.