286 Shares 3469 views

Tytuł „Bohatera Pracy”, a ludzie, którzy go honorowane

W 1921 roku Komitet Wykonawczy Centralny ustalił tytuł „Bohatera Pracy”, który został wymieniony w dokumencie, ze względu na najlepszych pracowników w imieniu przedsiębiorstwa. Przyznano jej nie wszystko. Na taki tytuł mogą liczyć tylko te osoby, których staż był wystarczająco duży. Na wiosnę 1921 roku było znaczące wydarzenie: około 250 najwyższej klasy Moskwie i Piotrogrodzie robotnicy zostały uznane Bohaterów Pracy. Od 1927 roku honorowy tytuł stali do odpowiednich osób, wykonane wiele przydatnych do produkcji, wywołała poruszenie w społeczeństwie lub w administracji publicznej, jak również działalności badawczej. Ważną rzeczą jest to, że Bohater Pracy można nazwać tylko jeden który pracował co najmniej 35 lat. Oczywiście, jest to bardzo znaczny okres. Nie każdy może pracować ciężko przez tak długi okres. 1938, niniejszy tytułowy zniesione. Dlaczego tak jest? Wystarczy Najwyższego Prezydium radziecki wydał dekret, zgodnie z którym w istocie było, aby wprowadzić nowy tytuł – „Bohatera Pracy Socjalistycznej”.

Pracy wszystkim w okresie powojennym

Po wojnie, zanim ludzie mają trudne zadanie – aby podnieść kraj z ruin. Niektóre miasta już praktycznie przebudowany. Nie jest zaskakujące, że w tym okresie nie było wiele zaawansowanych robotników, którzy włączonych i pionierów. Najbardziej znanym z nich, być może, H. i T. revaz chelebadze Matkazimov. Zostały one uznane za Bohatera Pracy Socjalistycznej.

Tursunali Matkazimov

Tursunali pracował w Tadżykistanie, kołchozu imienia Frunze. Warunki pracy były bardzo ciężkie. Future Hero Pracy był w kadrze, która zawiera te same pionierów, jak on sam. Gdy dzieci przydzielono grunty, na których posadzone bawełny. Pionierzy starannie opieką roślin. Jednak szybko stało zamrażanie, powodując wszystkie rośliny mogą zostać utracone. Ale Tursunali był stanowczy. Powiedział chłopakom, że bawełna, że bez względu na to, co chcesz, aby zapisać. Kilka dni z rzędu nie jest pionierami opuścił pole i ogniska. Włożyli też na każdej rośliny domowe czapki z papieru, aby spróbować chronić przetarg pędy przed zimnem. Oczywiście, niektóre krzewy zostały zabite, ale większość upraw przeżył. Cały oddział został ogłoszony wdzięczność, a wkrótce potem, w 1948 roku, zaradny i zdecydowane Tursunali otrzymał tytuł „Bohatera Pracy Socjalistycznej”.

Natella Chelebadze

Natella Chelebadze – gruziński Młoda Pioneer. Pracowała na plantacji, zbieranie herbatę. Praca nie była łatwa, a nie każdy dorosły kobieta może go wypełnić. ludzie pracy są zwykle odebrał duży kosz, i przeszedł przez plantacji, zbieranie liści. Jednak ich działalność nie jest ograniczona. W następnym etapie ich palcach liści i dystrybuuje je według klas. Wszystko to trwa bardzo długo. Wydawało się, że z tego rodzaju pracy może obsługiwać tylko bardzo trwałe, upartego człowieka, prawdziwego Bohatera Pracy. Jednak takie działania są na tyle dziwnie, była prerogatywą kruchych kobiet, którzy często tracą swoje plantacje zdrowotne. Ale Natella był oczywiście inteligentna dziewczyna, i był w stanie uprościć pracę. Poprosiła matkę, aby jej specjalną torbę, która byłaby kilka kieszenie. Natella worek zawieszony na szyi, powodując obie ręce były wolne, i to jest bardzo wygodne do zbierania herbaty. Wyjęła liści i natychmiast je posortować poprzez dystrybucję kieszeni. Doskonała wynalezione, prawda? Revaz chelebadze zebrał ponad 5000 kilogramów liści herbaty, a to nie jest zaskakujące, że w 1949 roku stał się Bohater Pracy Socjalistycznej.

Valery Gergiev

01 maja 2013 – szczególny dzień, znany w historii. tytuł „Bohatera Pracy Rosji” został założony w tym dniu. Prezes przyznaje pracownikom zaległych złotych medali i dyplomów.

Ten tytuł, w szczególności uhonorowany Valery Gergiev – krajowy aktor naszego kraju, dyrygenta i dyrektora Teatru Maryjskiego. Jest to niezwykły człowiek. On jest jednym z najlepszych dyrygentów na świecie. Gergiev ma pielęgnować wielu wybitnych aktorów. Znaczna część jego pracy jest wspieranie młodych artystów i utalentowanych lokalnych wokalistów i zespołów.

Po otrzymaniu zasłużoną nagrodę, Gergiev obiecał, że jego teatr będzie z pewnością zachwyci publiczność w nadchodzących latach. Cały świat zrozumie, że wsparcie udzielane przez państwo, poszedł tylko korzyści.

Yuri Konov

Mechanik Yuri Konov, który ciężko pracował 38 lat, to teraz też Bohater Pracy. Dziś ten człowiek jest jednym z najbardziej zasłużonych pracowników przedsiębiorstwa „rosyjsko-Agro”. Ile czasu minęło od dwudziestu Yuri właśnie zaczynają pracować na farmie o nazwie „Pamięć, Lenin!” Chociaż nadal dość młody człowiek, otrzymał kilka nagród resortowych i państwowych za wybitne osiągnięcia. Konov był jednym z pionierów, którzy zaczęli korzystać z nowych technologii w dziedzinie rolnictwa, dzięki czemu co roku udało się zebrać obfite plony słonecznika i buraka cukrowego. Dzisiaj, Bohater Pracy jest bardzo dumny ze swego tytułu i wszyscy jego przyjaciele i współpracownicy wierzą, że naprawdę to zasłużył.