569 Shares 9538 views

Dożywocie i zróżnicowana wypłata kredytu: zalety i wady każdego rodzaju

Niestety, nie wszyscy klienci banku, którzy korzystają z różnorodnych kredytów i rat, zrozumieć różnicę między renty i zróżnicowanego wypłaty kredytu. Dlatego też, kiedy człowiek raz po dokonaniu transakcji ofertę dokonać wyboru schematu, że opiera się na opinii pracownika banku, lub (co gorsza) działa w sposób losowy. W rezultacie kredytobiorcy często nie rozumieją, co on płaci, dlaczego taka suma, gdzie ma przeterminowania.

Obwód obliczenie renty

Jeżeli osoba złoży się w centrum handlowym lub w supermarketach ratach na zakup towarów (kredyt konsumencki), płatności zróżnicowane , że jest mało prawdopodobne, aby być oferowane. Fakt, że system renty spłaty pozwala nawet nie tworząc harmonogram do Umowy. Opłaty dla całego okresu kredytowania oblicza się zgodnie ze wzorem, tak aby były one jednakowe. Różnią się nie może trwać sumę zarówno w dużych i tych mniejszych.

Ten schemat jest stosowany przez banki w związku z faktem, że usługa pożyczka renta nie wymagają dodatkowych zasobów, wszystko dzieje się automatycznie. Klient wie, co jego zapłatę, i przeprowadza miesięcznej spłaty. Jeśli weźmiemy pod uwagę ten schemat z pozycji kredytobiorcy, jest uważane za mniej korzystne niż zróżnicowanej płatności kredytu. W rzeczywistości, jeśli odsetki są naliczane od pozostałej kwoty długu (i to jest możliwe bez względu na wykresie), nie można mówić o korzyściach finansowych obu opcji. Prosty klient renta spłata powoli gaśnie kwoty kredytu, więc ostateczna nadpłata będzie więcej. Z drugiej strony, gdy kredytobiorca jest o wiele łatwiejsze do zapłaty z banku, wyraźnie znając miesięczną kwotę płatności. Zwłaszcza, jeżeli umowa przewiduje wczesnej realizacji zobowiązań do niego nikt nie przeszkadza, aby zapłacić więcej niż wskazano w tabeli.

zróżnicowany program

Jednak nazywany jest klasykiem. w użyczenie ekspertów zazwyczaj zaleca klientom wybrać ją. Fakt, że przy obliczaniu płatności kredytu zróżnicowanych przeprowadzono bardziej prosto i przejrzyście. Każdy kredytobiorca, używając zwykłego kalkulatora można to zrobić samemu. W tym przypadku organ kredytu jest podzielona na równe części (przez liczbę miesięcy od kredytów), a odsetki są naliczane od pozostałego zadłużenia. W ten sposób, zmniejsza się na osi czasu. Zróżnicowane wypłata kredytu każdy kolejny miesiąc będzie inny od poprzedniego. To jest jego główną wadą. Oznacza to, że klient przed zarabiać pieniądze w kasie lub terminala, należy albo skontaktować się z harmonogramem lub określić ilość specjalisty.

Zróżnicowane wypłata kredytu nie jest wygodne i fakt, że pierwsze płatności są znacznie różni się w wielkim stylu. Oznacza to, że układ może być kredytobiorca po prostu nie może sobie pozwolić.

Jak wybrać

Ludzie, którzy nie mają czasu i możliwości, aby za każdym razem udać się do banku, aby określić płatności może dopasować renty. A jeśli go spłacić przed terminem, a nadpłata nie będzie tak wysoka. Tych kredytobiorców, którzy są przyzwyczajeni do ściśle przestrzegać harmonogramu, z pewnością bardziej odpowiedni klasyczny schemat spłaty. Oczywiście, jeśli nie przestraszyć pierwsze płatności. Więc i zróżnicowany harmonogram i renta ma swoje pozytywne i negatywne punkty.