152 Shares 7136 views

Jak gotować naleśniki z mlekiem: tajniki gotowania

Ile gospodyni domowych w kuchni, tyle receptur na gotowanie naleśników. Składniki stosowane w tworzeniu tego starożytnego naczynia słowiańskiego są najczęściej używane: jaja, mleko, mąka, cukier i sól. Istnieje jednak wiele sposobów gotowania. Spójrzmy na niektóre z nich bardziej szczegółowo.

Jak gotować naleśniki z mlekiem

Są dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na mieszaniu testu z drożdżami, drugi dotyczy użycia sody do pieczenia lub proszku do pieczenia. Wariant z drożdżami potrwa nieco dłużej, ponieważ test będzie musiał "wędrować". Wymiesz dwie filiżanki mleka z łyżeczką suchych drożdży, wymieszaj dokładnie i pozostaw pod serwetką na 15 minut. Jedno jajko wymieszaj z oliwą z oliwek (wystarczająco dużo łyżki stołowej), dodać jedną łyżeczkę soli i cukru . Łączymy wszystkie składniki w misce, w której wkładamy trzy szklanki mąki. Teraz test będzie musiał przelać się w ciepłe miejsce przez godzinę. Po smażeniu fritters w podgrzanej patelni. Jak gotować naleśniki z mlekiem w drugą stronę? Tu tylko drożdże zastępuje się połową łyżeczki sody, a liczba jądra jest podwojona. Dlatego dwa pół litra mleka jest potrzebne.

Naleśniki z kwaśnego mleka

Jeśli już wiesz, jak gotować naleśniki z mlekiem, nie będzie trudno przygotować je jogurtu lub kefiru. Aby przygotować potrzebę:

– 500 ml kefiru (mleko zakrzepłe);

– parę jaj;

– jedną szklankę mąki;

– cukier granulowany (1 łyżka stołowa);

– pół łyżeczką (herbatę) soli;

– taką samą ilość sody;

– olej do smażenia.

Jaja muszą być pokonane cukrem i solą. Wlewamy kwaśne mleko. Naleśniki są bujne, jeśli dodasz sody bezpośrednio przed wylaniem mąki. Wszystkie starannie zmieszane, starając się uniknąć brył. Smażyć fry na dowolnym oleju roślinnym aż do złotego.

Tajemnice gotowania

Pomimo różnorodności smaków tego potrawy, zawsze podstawą jest obfite ciasto. Jest to gwarancja smacznych i powietrznych naleśników. Być może nie wiesz jak gotować naleśniki – na mleko, kefir lub drożdże. Ale niektóre sztuczki używane przez kucharzy powinny być znane wszystkim gospodydom domowym. Więc tajemnica jest pierwsza: ciasto powinno być grube. Aby osiągnąć niezbędną konsystencję, konieczne jest wylewanie mąki na dwa lub trzy posiłki. Wraz z przedłużonym mieszaniem ciasto okazuje się szczelne, a także naleśniki – jak kauczuk.

Następnie: dodając łyżeczkę kwaśnej śmietany do kefir, dajcie fritters dodatkową delikatność i splendor. I znowu: nie używaj wstępnie gotowanego ciasta. Jeśli jakość ciasta z ciasta w lodówce ulegnie poprawie, to ciasto, które trwało przez chwilę traci niezbędną konsystencję (masa osadza się).

Z czym podawać naleśniki

Zwykłe naleśniki są w stanie ozdobić nawet świąteczny stół, jeśli prawidłowo podasz je. Są doskonale połączone z syropem wiśniowym, puree i truskawkami. Posypane cukrem pudrem i wanilią wyglądają bardzo apetycznie w połączeniu z soczystymi jagodami. Można również przygotować następującą mieszaninę witamin: jedną szklankę żurawiny i cukru, zmielić, wymieszać z 2 łyżeczkami skórki cytrynowej i pokruszonych orzechów.