166 Shares 7887 views

Co to pozycja płodu?

Położenie dziecka w brzuchu matki – ważnym czynnikiem w ciąży. Po tym wszystkim, pozycja płodu zależy od nasilenia porodu oraz w ich wyniku końcowego. Jeśli maluch jest normalne, to problemy nie powinny się pojawić. W tym przypadku dostawa odbywa się w sposób naturalny. Jeśli pozycja dziecka nie jest tym, co natura ma go, to nie rób bez cesarskiego cięcia. Najprawdopodobniej ta opcja będzie oferować lekarzom kobietę po USA, przeprowadzonych w ostatnich tygodniach ciąży. Aparatura rozpoznania ultradźwiękowego ekran jest dobrze widoczny dziecko malutkie ciało, jego położenie, położenie. Rodzaj owoców i powiedzieć lekarze i kobieta słuszna decyzja.

Lokalizacja i prezentacja: jaka jest różnica?

Wiele przyszłych matek często mylić pojęć. Zanim więc mówimy o konkretnym położeniu płodu w macicy, konieczne jest wyjaśnienie znaczenia tych słów. Więc po kolei. Płodu pozycji – stosunek osi samego i macicy stanowi okruchów. W jego definicji, lekarze kierują konwencjonalnej linii, która biegnie od głowy do miednicy dziecka. Jeżeli osie są takie same, to możemy mówić o pozycji wzdłużnej. Gdy są do siebie prostopadłe, tot leży w położeniu poprzecznym. opcja pośrednia między dwóch powyższych punktów do przodu.

Przedstawienie jest określona przez część korpusu, która znajduje się w bezpośredniej bliskości szyjki. W związku z tym, że jest to rodzic lub miednicy. Ukośne lub poprzeczny układ Previa okruchów nie może być poprawiony. Ponadto, pozycja dziecka ustala się na podstawie dziecka tylnej kolei w odniesieniu do boków macicy. Jeśli jest to zwrócił się do lewej ściany, mówić o pierwszym z jego gatunków. Druga pozycja jest sprzeczne stanowisko. Czasami oparcie w kierunku przedniej lub tylnej ścianie macicy. W tym przypadku mówimy o płód. Rodzaje nazywa płodu odpowiednio z przodu iz tyłu. Nawiasem mówiąc, aż do 34. tygodnia ciąży, dziecko może zmienić swoją pozycję w łonie matki. Po upływie tego okresu pozostaje stabilna pozycja, ponieważ wąska przestrzeń nie może crumb „wędrować”.

głowowa prezentacja

To jest dominujący w ogólnych statystykach, co jest typowe dla około 95% przypadków. Najlepiej, jeśli dziecko jest potylicy do szyjki macicy. W tym przypadku, jego podbródek dociskany do piersi, a głowa jest przechylona. Pierwszy punkt, który przechodzi przez kanał rodny – małe Fontanel, położonej u zbiegu ciemieniowej i tylnego czaszki. W tym przypadku wyróżnić dwa rodzaje rezerw okruchów. Tak, 1 pozycja płodu nazywa przednie przodujące potylicznej. Charakteryzuje się tym, że twarz dziecka jest zwrócona do tyłu (w stosunku do ciała matki). Stanowią zaobserwowano u 90% kobiet w ciąży. Jest to najlepszy dla pomyślnego dostarczenia.

Spełnia pozycji embrionalnej i 2, zwany tylnej przodujące potylicznej. W tym przypadku, w odniesieniu do ciała jej, że twarz obraca się do przodu. To znacznie komplikuje proces. Podczas porodu, dziecko może zająć prawidłową pozycję, ale często trwa bardzo długo. Proces ten może być opóźnione.

Odmiany głowowa prezentacji

To nie wszystkie formy głowowej prezentacji. Między innymi, jest ona podzielona na tzw typów prostowników gdy głowa maluch jest podniesiona do pewnego stopnia:

 • previa Perednegolovnoe. Ma wrodzoną nieznaczny stopień rozszerzenia. punkt wiodący staje się przednio ciemiączko, który znajduje się na skrzyżowaniu z czołowych i ciemieniowych kości. Rodzić naturalnie, w tym przypadku jest to możliwe, ale proces ten jest znacznie bardziej skomplikowany i dłuższy. Chodzi o to, że głowa płodu jest częścią największej części miednicy matki. W rzeczywistości takie okruchy postawa jest wskazaniem do cesarskiego cięcia.
 • Czołowa pozycja. Występuje w 0,5% przypadków. Jeśli wielkość dziecka normalnym lub dużym, jej przejście przez kanał rodny nie jest możliwe. Powołany chirurgia.
 • previa zewnętrzny – maksymalny stopień rozszerzenia głowy płodu. Sytuacja ta jest ustalona tylko w 0,05% rodzajów. Naturalny wygląd dziecka na świat jest możliwy, ale może to być traumatyczne zarówno dla matki i dziecka.

Prostowników previa okruchy położnik diagnoz bezpośrednio podczas porodu za pomocą badania pochwy.

Cephalic prezentacja i położenie płodu

Przedni widok potylicznej przodujące w pierwszej lokalizacji pozycja malucha – najwygodniejszym rozwiązaniem dla normalnego porodu. I na szczęście, najczęściej. Jak już wspomniano, dziecko przekształcany z powrotem do lewej strony macicy w pierwszym położeniu. W tej sytuacji, to jest w ruchu „do wyjścia” Tak najmniejszej średnicy głowy. Oznacza to, że może być łatwo przekształcony, stretch i termokurczliwe, dzięki czemu łatwiej i szybciej przejść przez kanał rodny.

Jeśli jest włączona okruchy z powrotem na prawą stronę macicy, to potylicznej przodujące w drugim położeniu. Sytuacja nie jest tak wzorowy. W tym przypadku, zwiększyć szanse na tzw zespołem klinicznie wąskie miednicy. Kobiety mają silne skurcze ale nieproduktywne, które dramatycznie spowolnione lub nawet zatrzymane. Dziecko wzięło wygodną pozycję – pierwszą pozycję, kobieta musi odpocząć. Więc okruchy będzie łatwiej upaść bez kolizji z łożyska, jeżeli znajduje się on po lewej stronie lub na górnej ściance. Lekarz mówi prawidłowej postawy, które pomogą dziecku wstać w łonie matki, obracając głowę i twarz w prawo iz powrotem – w lewo.

prezentacja zamka

Okaże się w 5% przypadków. Położenie płodu w tym przypadku nie ma wpływu na proces porodu. prezentacja Breech jest inna:

 • Pierwsza pozycja płodowa – nogi do przodu. W tym przypadku, pierwszy urodzony kończyny. Aby tego uniknąć, położnik opóźnia pojawienie się okruchów w świat: to uniemożliwia swobodny przepływ ręku. Oczywiście to nie mieści. Mamy możliwość, aby maluch pośladki do przodu. Gdyby tak się stało, pokoleń byłoby mniej niebezpieczne.
 • Druga pozycja jest breech płodu – pośladek. Jest bardziej korzystne dla dziecka i jego matki. Mimo to, samo w sobie, prezentacja zamka jest nienaturalne. W tym przypadku, wiele kobiet w ciąży lekarz zaleca cesarskiego cięcia w celu ochrony matki i jej dziecka z niepotrzebnych urazów i bolesność.

Mam cesarskie cięcie?

prezentacja Breech nie jest bezpośrednim wskazaniem do interwencji chirurgicznej. położenie płodu w tym przypadku nie jest obowiązkowe, ale nie jest głównym czynnikiem w decyzji personelu medycznego. Lekarze uważają sytuację w branży, biorąc pod uwagę inne punkty:

 1. Wiek matki oczekującej, wielkości jej miednicy.
 2. Podczas poprzednich ciąż kobiet, zwłaszcza siły roboczej.
 3. Wielkość okruchów. Breech płód o masie większej niż 3,5 kg, jest już duża. W normalnych, liczba jest 4000 kg.
 4. Płeć dziecka. Co dziwne, ale to jest bardzo ważne. Okazuje się, że prezentacja dziewcząt zamka nie jest niebezpieczne. Ale chłopcy genitalia mogą ulec uszkodzeniu podczas porodu.

Co robić w tej sytuacji?

Jeśli USG wykazało prezentację zamka przed 34. tygodniem kobiecie prawo do zmiany tej sytuacji. Nauki o niewłaściwej pozycji płodu, jest on zobowiązany do wykonywania niektórych ćwiczeń:

 • Powinien on znajdować się po prawej stronie i utrzymywane w tej pozycji przez około 10 minut, po czym szybko skręcić w lewą stronę. potrzebuje ćwiczenie należy powtórzyć 4 razy z rzędu. Dokonywanie należy kilka razy dziennie przed posiłkami.
 • Zaleca się, raz dziennie przez 15 minut w pozycji stojącej kolano-łokieć.

Coup dziecko w łonie matki przyczynia się do pływania w basenie. Więc jeśli masz możliwość zakupu abonamentu, trzeba go używać. Kiedy pipsqueak przewracać korony, jestem pewien przez kilka tygodni nosi bandaż do utrzymywania go w odpowiednim położeniu. Jeśli nie, dwa tygodnie przed porodem matka-wysłał do szpitala. Tam lekarze decydują, jak ten proces się odbędzie. Nawiasem mówiąc, zanim lekarze próbują ręcznie obrócić dziecko przez masowanie brzucha w ciąży. Ale wtedy opuszczony za pomocą tej metody ze względu na wysokie ryzyko powikłań: przedwczesnego dostawy, przedwczesne odklejenie łożyska, status naruszenie pozostaje.

Ukośnym lub boczne ułożenie

W tej sytuacji niemożliwe jest ustalenie płodu prezentacji. Stanowisko jest bezpośrednim wskazaniem do cięcia cesarskiego. Skośne lub poprzeczne postawa dziecka w macicy występuje w 0,4% przypadków. A jeśli wcześniej podczas porodu lekarze próbowali chwycić okruchy nogę i odwróć go, ale teraz ta metoda nie ma zastosowania. Technika ta była dość traumatyczne dla dziecka i jego matki. Czasami popełnić zamach podczas porodu z bliźniaków. Ale tylko w przypadku, gdy pierwsze dziecko jest już urodziła, a drugi, gdy nagle objął stanowisko boczne.

Przyczyny skośnego lub poprzecznego położenia płodu może być inna. Spośród głównych czynników – guza w macicy, mięśniaków. Zapobiec tworzeniu pulchny chłopczyk leży w naturalnej pozycji. Czasami zdarza się, gdy dziecko jest bardzo duże lub owinięty wokół szyi krótkiej pępowiny: ogranicza jego ruchy. Innym powodem – wiele pokoleń kobiety, kiedy jej łono doznał licznych szczepów. Stanowisko skośne lub poprzeczne, kobieta musi wykonać wszystkie ćwiczenia jak w zamkowej. W takim przypadku zaleca się również więcej czasu leżąc na boku, z boku, który zawrócił okruchy. Kobieta w szpitalu na 3 tygodnie przed przewidywanym urodzenia. A jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, to jest przygotowany do operacji.

Pozycji embrionalnej na podwójne

Stanowisko i rodzaj zbioru płodów podczas rutynowej diagnostyki ultradźwiękowej. Czasami w tym badaniu rodzice wiedzą o niespodziankę przygotował dla nich przez naturę: będą mieli bliźniaki! Po euforii, zaczynają myśleć o tym, czy możliwe jest naturalnym dostawa jest w tej sytuacji. Oczywiście, jest to całkiem możliwe, ale tylko w dwóch przypadkach: jeśli dziecko ma zarówno cephalic prezentację lub miękisz, który jest bliżej szyjki macicy, ma taką pozycję, a druga jest pośladki do przodu. Kiedy w wiodącej pozycji miednicy dziecka „” zaleca się cięcie. Chodzi o to, że podczas pierworodnych dzieci pośladki urodzeń w łonie matki może złapać głowy obrażeń ciała. Jest oczywiste, że skośne lub poprzeczne położenie zabiegu nie da się uniknąć. I nawet jeśli w łonie bliźnięta są w prawidłowej pozycji, decyzja o sposobie dostarczenia trwa personel medyczny, biorąc pod uwagę mnogość czynników.