282 Shares 6047 views

Spathiphyllum: suche końcówki liści. Jak pomóc roślinę?

Soczysty zielony jasny, mocny wzrost energii i niezwykłe kwiaty jak małe białym żaglem, Spathiphyllum uczynić jedną z najbardziej ulubionych roślin doniczkowych.

Popularna plotka przypisuje do tego kwiatu wspaniałą właściwość – aby kobiety szczęśliwy i kochany. Jak rosną domu ten magiczny kwiat, a co wymaga Spathiphyllum?

Pielęgnacja w domu jest podlewanie, opryskiwanie, roczny przeszczepu i terminowego opatrunku. W zimie roślina potrzebuje jasnego światła, powinno być letnie pritenyat przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Aby umieścić go w ziemi, aby doradzić cytryny azalie lub dodając część kory sosny środkowy. Karmienie odbywa się od marca do sierpnia, dwa razy w miesiącu. Pożądane jest alternatywnym nawozów mineralnych i organicznych.

Spathiphyllum jest często używany do ogrodnictwa krytym i biura. Są bardzo dekoracyjne, wcześnie zaczynają kwitnąć i dobrze rosną. W sumie istnieje ponad 40 gatunków tej rośliny, a każdy na swój sposób piękne. Ale często jest problemem, który jest przedmiotem Spathiphyllum.

Dlaczego suche końcówki liści?

Ten kwiat z żółtymi uszami pokryte delikatnym białym i zielonym welonem, nie można uznać nastrojowy lub trudne w uprawie. Można go zachwyci kwitnące przez cały rok, ale musi odtworzyć warunki, w których naturalnie rośnie SPATHIPHYLLUM. Suche końcówki liści, głównie z powodu braku wilgoci. Roślina należy do rodziny Araceae, jego urodzenia – w Ameryce Południowej. Te mieszkańcy lasów deszczowych jak wilgoć: konieczne jest spryskać kwiatów i liści, od czasu do czasu umyć je ciepłą wodą, lub umówić się na prysznic.

Od wiosny do jesieni roślina potrzebuje obfitego podlewania często konieczne jest, aby zmniejszyć ilość wody w zimie. Od nadmiaru cieczy może ulegać nawet takiego wentylatora wilgoci jak Spathiphyllum. Suche liście na wierzchołkach roślin są nie tylko susza, ale także przelewowy. Jeśli tak się stanie, należy ostrożnie wyjąć z garnka kwiat i suchym glinianym pokoju. Sadzenia jest potrzebny dobry drenaż i przepuszczającą powietrze, ziemię, stagnacji wody w korzeniach nie powinno.

Co jeszcze może uciskać SPATHIPHYLLUM? Suche końcówki liści ze względu na treść kwiat w niskiej temperaturze lub projektu. może on w pełni rozwijać się tylko w ciepłym pomieszczeniu optymalna zawartość temperatury – +22 +26 0 ° C, jednak liczne kwitnienia spathiphyllum wymaga krótkiego okresu spoczynku. Jeśli ograniczyć podlewanie roślin i stanąć na dwa tygodnie na +11 +16 0 C, następnie nagrodzić gospodarze bujnych długie kwitnienie.

szkodniki

Jeśli kwiat od dawna uprawiana i dobrze rozwinięte, a potem nagle zaczęły więdnąć, konieczne jest zbadanie go pod kątem obecności szkodliwych owadów. Na roślinie mogą atakować mszyce panelowe i przędziorków. Wełnowiec rozliczane w korzeniach i pije sok komórkowy opróżniania SPATHIPHYLLUM. Suche końcówki liści na roślinie działa jako spadzi – słodkich wydzielin wywołanych przez tego pasożyta.

Zwalczanie szkodników będą musiały stosować insektycydy, przenikając do systemu korzeniowego. Dotknięte części rośliny należy wyciąć, okresowe i powtarzane leczenie profilaktyczne.