172 Shares 8790 views

Osika kora dla gruczolaka prostaty: terapeutyczne właściwości, przepisy kulinarne, recenzje

Gdy tkankach guzów prostaty, które rosną i dociśnij cewkę moczową, zdiagnozowane „BPH”. Tzw łagodny rozrost gruczołu krokowego tkanek. Ale może zacząć się przerodzić nowotworów złośliwych. Dlatego wszyscy ludzie z chorobą powinny monitorować ich zdrowie.

Sposoby leczenia nowotworów

Po ustawieniu i potwierdzeniu diagnozy lekarza oferujących leku leczenie BPH. Konieczne jest, aby poprawić krążenie i odradza się zatrzymać wzrost tkanki prostaty. Ponadto, leczenie powinno być ukierunkowane na zmniejszenie stanu zapalnego, zaparcia i eliminacji możliwych zastój moczu.

Ale żeby poprawić stan pacjenta i zapobiec możliwych komplikacji może pomóc osika kora dla gruczolaka prostaty. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i znieczulające. Ale lekarze zalecają naturalny środek jest stosowanie tylko jednego z elementów terapii skojarzonej.

Jeśli słuchać opinii lekarzy, to będzie możliwe, aby uniknąć operacji, która ma być wykonywana w ciężkich przypadkach. W zależności od sytuacji, chirurdzy wykonują lub prostatektomii radykalnej prostatektomii.

Porady uzdrowicieli

uzdrowicieli ludowych twierdzą, że rozrost jest hamowany przy wykorzystaniu roślinnego sitosterol. Te substancje farmakologiczne stosowane jako podstawa do hormonów steroidowych leków.

Kora osika gruczolak prostaty jest w stanie poprawić stan pacjentów, u których zdiagnozowano przerostu prostaty 1 lub 2 etapach. Ustalenie dokładnej diagnozy i stopień uszkodzeń może być tylko lekarz. Ale każdy człowiek może sam być wstępnie ocenić zakres problemów. W tym celu musimy wiedzieć, że w pierwszym etapie skompensowane już widocznych problemów. Mężczyźni zauważyć, że mają one częste oddawanie moczu, strumień moczu charakteryzuje letargu. W drugim etapie subcompensated pęcherz nie jest całkowicie opróżniony. Pacjenci skarżą się na stałym uczuciem niepełnego opróżnienia.

Długość leczenia

Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć wywar z kory osiki w gruczolaka prostaty, a następnie liczyć na natychmiastowe i całkowite wyleczenie nie jest konieczne. Ale długoterminowe regularne stosowanie przynosi owoce. Ale musimy pamiętać, że nadzieja na wynik jest wart tylko jeśli jeść rosół w ustalonym harmonogramem, bez przerw.

Tradycyjnych uzdrowicieli powiedzieć, że aby uzyskać efekt zauważalny wywar wypić co najmniej 3 miesiące. Niektórzy twierdzą, że powinien on być spożywane przez kilka lat. Pomoże to ustalić wynik i zapobieganie nawrotom.

Właściwości lecznicze kory osiki

Decydując się na zastosowanie alternatywnych metod leczenia, ludzie powinni zrozumieć, że terapia będzie długa. Pożądane jest również do czynienia ze sposobu, w jaki należy wziąć napary lecznicze i wywary.

Ale zanim ją pić, wiele osób chce uczyć się właściwości lecznicze kory osiki w gruczolaka prostaty. Mężczyźni twierdzą, że regularne spożycie jest bardzo zdolny do:

– zmniejszenie bólu;

– wzmocnienie funkcji seksualnych;

– normalizacji proces oddawania moczu.

Kompozycji wytworzonej wlewy składa się z:

– kwas kaprynowy, kwas behenowy, kwas arachidowy, kwas laurynowy ;

– sacharoza, fruktoza;

– taniny.

Wszystkie z nich w kompleksie mają pozytywny wpływ na gruczoł prostaty, pomaga zmniejszyć stan zapalny i zatrzymać proces regeneracji tkanek.

Zbieranie surowców i jej przygotowania

Ludzie, którzy nie chcą kupować kory osiki w aptece można zbierać samemu. Aby to zrobić, po prostu musimy zapoznać się z jej zasadami detalu. Najbardziej odpowiedni okres, aby wyciąć kora jest od kwietnia do maja. W tym momencie, proces aktywacji wszystkich procesów metabolicznych w przypadku drzew, a także w korze zawiera maksymalne stężenie lecznicze soku.

W celu obniżenia korę, trzeba zrobić dwa nacięcia wokół pnia drzewa, łącząc je z pionowym cięciem. Następnie usuwa część wycięcia. Leczenie kory osiki BPH jest prowadzona po surowiec rozdrabnia się i suszy. W tym przygotowaną warstwą tnie się na kawałki o wielkości 2-4 cm. Muszą one być suszone w piecu w temperaturze około 50 ° C. Przygotowane skorupa jest przechowywany w ciemnym miejscu w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Możliwe opcje lecznicze napoje

uzdrowicieli ludowych oferują kilka sposobów przygotowania kora Aspen. Najbardziej popularny jest uważany wywar. Gotować trzeba 3 łyżki. l. wysuszoną korą wlać 200 ml gorącej wody, po czym mieszaninę umieszcza się w kąpieli wodnej i gotować ją jeszcze przez 15 minut. Użytkowania, jest możliwe nie wcześniej niż na 20 minut, po czym usuwa się z ciekłego pożaru. Tak przygotowany kora osiki w gruczolaka prostaty pić 1/3 szklanki 4 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

Niektórzy ludzie wolą używać nalewki alkoholu. W litrowym słoiku musi być szczelnie po osika kory (300 g). Jest wypełniona 0,5 litra wódki i zamknięty pokrywą. Infuse kora powinny być przez 2-3 tygodnie w ciemnym miejscu. Stosowany codziennie nalewki trzy razy dziennie na pusty żołądek. 30 kropelki cieczy hodowane w 100 ml wody i napojów przez pół godziny przed posiłkiem.

Inne sposoby wykorzystania kory

Ci, dla których kora osiki w gruczolaka prostaty jest tylko jednym z elementów leczenia nie można gotować napar lub wywar. Niektórzy mówią, że jest to przydatne w obsłudze i proszek zrobiony z niego. Aby to zrobić, kawałki kory zmielić w młynku do kawy. Otrzymany proszek napoju przez 1/3 godziny. L. codziennie. Konieczne jest, aby zmyć dużą ilością wody. Nawet w tej formie może pomóc osika kora dla gruczolaka prostaty.

Przepisy użyciu i może być bardziej proste. Mężczyźni twierdzą, że efekt uzyskuje się nawet wtedy, gdy resorpcję lub żując kawałek kory. Tak więc, olejki eteryczne z zespołu do krwiobiegu i działać na tkance gruczołu krokowego.

Recenzje mężczyzn

Ocenić skuteczność przepisów krajowych dość trudne. Po tym wszystkim, nie każdy może pić napary ziołowe lub bez przerwy przez 3 miesiące lub dłużej. Ale uzdrowiciele twierdzą, że regularne stosowanie fitosredstv minimalizuje objawy choroby i zatrzymać jej postęp. Oni powinni korzystać z kory do wszystkich ludzi, nawet jako środek zapobiegawczy. Po tym wszystkim, ponad 80% mężczyzn w podeszłym wieku z rozpoznaniem tej choroby.

W kompleksowym leczeniu kory osiki z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego jest często używane. Ale w tym przypadku trudno jest ocenić, co pomaga uporać się z problemem. Już dawno stwierdzono, że zastosowanie infuzji lub wywar w skojarzeniu z lekiem może przyspieszyć powrót do zdrowia i doprowadzić chorego do stanu stabilnego remisji. Więc teraz nawet lekarze często mówią nam, w jaki sposób można wykorzystać kora osika dla gruczolaka prostaty.

Komentarze pokazują, że jego stosowanie może zmniejszyć dolegliwości bólowych, poprawę jakości życia seksualnego i normalizują proces oddawania moczu.

ewentualne przeciwwskazania

Większość pacjentów uważa, że kora osiki jest przyjaznym narzędziem, którego stosowanie nie powoduje alergii lub innych efektów ubocznych. Ale nie używaj go, gdy potwierdzono nietolerancji.

Niektórzy pacjenci twierdzą, że po jego otrzymaniu od nich istnieją takie działania niepożądane:

– swędzenie skóry;

– biegunka i nudności;

– zaparcia;

– osłabienie i zawroty głowy.

Konieczne jest, aby rozważyć, czy zdecydujesz się leczyć za pomocą osika kory. Najczęściej pacjenci skarżą się na zaparcia. Kora zawiera taniny, która może mieć wpływ ściągająco. Aby zminimalizować ten efekt uboczny, konieczne jest, aby dostosować dietę tak, aby dieta składała się z produktów, zmiękczenie stolca.

Jeśli masz jakiekolwiek inne działania niepożądane, to czy nadal takie traktowanie powinny skonsultować się z lekarzem. Po tym wszystkim, nie jest przypisany tylko korę osikowy w gruczolaka prostaty, możliwe jest, aby wybrać zastępstwo.