324 Shares 5345 views

Oliwa i jej korzyści

Niektórzy twierdzą, że oliwa z oliwek jest korzystne, podczas gdy inni twierdzą, że nie powinniśmy ulegać zachodniej mody. Kto ma rację i stanąć po której stronie? Załóżmy zbadać.

Oliwa z oliwek i jej podstawowe własności

W większości krajów europejskich, takich jak Grecja czy Włochy, zalety tego typu oleju jest absolutnie niepodważalne. Co do Rosji, ludzie są nadal, którzy są sceptyczni odnośnie tego produktu. Oliwa z oliwek, cena jest zwykle wyższa niż cena słonecznika, ma niesamowite właściwości. To nie tylko prewencyjne – jest terapeutyczny. Co jest oczywiste, te właściwości? Oliwa z oliwek obniża poziom cholesterolu we krwi, ma korzystny wpływ na serce i naczynia krwionośne, eliminuje ból ucha, pomaga zwalczać nieprzyjemny problem zaparć, ze stałą rozstrój żołądka, nawilża skórę i usuwa rozstępy na nią.

Oliwa z oliwek i wszystko o nim

drzewo oliwne pierwszy uprawiane w Azji. W krajach śródziemnomorskich, kultura jest uprawiana w ciągu ostatnich trzech tysięcy lat. To właśnie tam, otworzył pierwszy technicznie zaawansowaną produkcję oliwy z oliwek, która istnieć i rozwijać się do dnia dzisiejszego. Co jest bezpośrednią przetwarzanie oliwek? Po pierwsze, usunąć nasiona. pulpy również, podstawa jest czyszczony (grubości). Uzyskany miąższ jest wciśnięty specjalnych urządzeń i mechanizmów, aby wycisnąć z niego sok. Sok wchodzi w specjalnym wirówki, w której woda jest oddzielona od elementu oleju.

Czy wiesz ile kalorii zawiera tylko jedną łyżeczkę tego oleju? 120! Oliwa z oliwek zawiera tłuszcze. Jedna łyżka – około czternaście gramów. Jednak nie należy się obawiać takiego pozornie imponującej figury. Wszystkie tłuszcze jednonienasycone oleje takie. Innymi słowy, te tłuszcze są korzystne dla naszego organizmu. Inną niewątpliwą zaletą – łatwe i szybkie strawność.

Kilka słów o korzyściach płynących z oliwą z oliwek

Jeśli spojrzeć na statystyki, to jest jasne, że w Grecji, który jest powszechnie stosowany ten rodzaj oleju, ludzie prawie nie cierpią z powodu chorób sercowo-naczyniowych. Ponadto specjalny śluz kopertę olej i chronić żołądek. Co możemy powiedzieć o starożytnych cywilizacji? Nawet zdają sobie sprawę z korzyści z oliwek i olejów wykonanych z nich aktywnie używając go do leczenia ran różnych głębokościach.

Do tej pory dermatolodzy odnajdują prawdziwą wartość oliwy z oliwek, gdyż zmaga się z chorobami skóry. Jeśli nie ma w ogóle, można włączyć olej do nawilżający, który jest w stanie zastąpić dowolny krem. Innymi słowy, korzyści z oliwy z oliwek po prostu się nie liczy. Tak, wydaje się bardzo powszechne. Ale jaki efekt! Ponadto, olej stymuluje przemianę materii. Jedna łyżeczka rano będzie zwalnia Cię z delikatnym problemem zaparć. To musi być wzięte razem z sokiem z cytryny na czczo. Inna praktyczna wskazówka: jeśli ból ucha obficie spryskać wacik w oleju i dodać kilka kropli olejku olejku lawendowego. Płyta jest umieszczony w uchu, pod warunkiem, że ból nie całkowicie zapadać.