688 Shares 6309 views

Jak zrobić sztuczny marmur wykonany z gipsu z rąk?

Korzystanie z naturalnego kamienia w dekoracji była zawsze wysoko oceniana pod względem estetyki. Taki materiał jest trwały i niezawodny, a także wybór jest zróżnicowana. Jednak produkty te nie są stosowane wszędzie.

Głównym czynnikiem, który hamuje proliferację kamienia naturalnego, jest jego wysoki koszt, który często nie jest dostępne dla przeciętnego inwestora. Ponadto, wytwarzanie takiego materiału jest wykonywane tylko w niektórych regionach. Ale nawet jeśli można znaleźć fundusze na zakup, należy pamiętać, że kamień naturalny ma imponującą masę. Dlatego jest ona ułożona na ścianie należy zbudować solidne fundamenty lub wykonać wzmocnienie starych.

Dlaczego kamień naturalny należy zastąpić sztucznym

Dodatkowo trzeba wykonywać czynności, które towarzyszą inwestycje materialne. Tak, i obsługiwać takie próbki bez specjalnych narzędzi w arsenale, to nie działa. Alternatywnie wystawać materiały, które można odlewać z odpowiedniej mieszaniny siebie. W roli składników są różne składniki, ale jednym z najbardziej popularnych jest obsada.

Dlaczego sztucznego marmuru

Jeśli wciąż nie zdecydowali, czy angażować się w produkcji sztucznego kamienia, przy użyciu tynku, należy rozważyć niektóre z cech materiału, w tym:

  • stosowanie w każdym pomieszczeniu;
  • dostępnych technologii;
  • Niższe koszty dla własnej produkcji;
  • możliwość aranżacji wnętrz w niezwykłym stylu.

Taka trwałość kamienia nie różni się od naturalnego, jest on nawet w stanie regulować mikroklimat. Powierzchnie, które przycinania kamienia gipsowego, nie tracą zdolność do oddychania.

technologia produkcji

Jeśli zdecydujesz się zrobić sztuczny marmur wykonany z gipsu, forma powinna być przygotowana w pierwszym etapie. Koszt tych wzorców zaczyna się od 2700 rubli. za sztukę, ale niezależna produkcja będzie kosztował 800 rubli. Zdecyduj ile deskowanie konieczne, można, jeśli określić czas poświęcony na produkcję. Obecność jednej postaci procesu będzie spowalniać, a kamienie okazać się bardzo podobny kształt. W związku z tym, kwota zostanie ustalona przez tekstury i wielkości przyszłych produktów, jak również obiektów fizycznych.

Wytwarzanie deskowania

Gdy sztuczny marmur wykonany z gipsu, wstępnie przechowywane próbki, z której będzie można wykonać kopię. To może być materiałem naturalnym, w tym jeden, który jest prezentowany na rynek. Wymiary formy muszą być bardziej w kierunku przyszłego produktu. Przygotowanie deskowania może być kawałkiem płyt z PCW, ze sklejki na wilgoć materiałów kruchych i podobne. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę szereg próbek do zrobienia, jak również znieść ciężar formie materialnej.

Przygotowanie do wypełnienia

Wykonywanie sztucznego marmuru wykonany z gipsu, można przystąpić do przygotowania roztworu w następnym kroku. Wnętrze obudowy jest najlepiej obsłużyć smaru, w tym próbki. Aby to zrobić, można zastosować więcej smarowanie i „Smar litowy,” ale to będzie kosztować drogie.

Ramy te powinny być umieszczone w folię. Podłoże powinno być płaskie. W celu uniknięcia rozprzestrzeniania się silikonu, krawędzie deskowania trzeba naciskać mocno na powierzchni. Do produkcji szablonów należy zakupić krzem, może być używany więcej i uszczelniacz, ale kosztuje znacznie droższe.

W procesie napełniania trzeba monitorować masę rozmieszczone równomiernie na powierzchni. Może być korygowane przy pomocy pędzla, namoczoną uprzednio w detergencie. W ramach tego drugiego nie powinien być alkaliczny, mydła, tak aby nie pasować.

Funkcje formy produkcji

Grubość matrycy wybrany jest, biorąc pod uwagę wielkość próbki. Gdy masa jest suche, mogą być usunięte z obudowy i sprawdzić. Łupiny są pokryte silikonem, a występy są wygładzone albo cięcia. Jeśli zdecydujesz się zrobić sztuczny marmur wykonany z gipsu, na początek, można przygotować formę, która zazwyczaj jest wylana z silikonu. On twardnieje powoli. Dla warstwy centymetr będą musiały w tygodniu.

Dlatego, szablon powinien być pozostawiony w deskowaniu w tym czasie. Okres ten może zostać zmniejszona poprzez utrzymywanie projektu w ciepłym pomieszczeniu. Grzałka do niej zmuszony do osiągnięcia krzepnięcia nie powinno być. Cena Koszt takiego kształtu byłaby równa granicach od 220 do 280 rub. Stosując je można oddać maksymalnie 40 próbek kamienia, będzie to zależeć od dokładności mastera.

Po wlaniu mieszaniny

Gdy sztuczny marmur wykonany z gipsu z rąk, trzeba zdecydować, koloru białego lub kolorowego materiału używanego. Powłoka jest tańsza, ale to nie będzie inna trwałość. Ponadto sposób jakość barwienia, ale droższe koszty jego realizacji barwnika jest wtryskiwany do mieszaniny.

Aby ograniczyć proces napełniania jest przeprowadzany w dwóch etapach, z których każdy przygotowano jej składu. Jeden barwnik dodaje się i miesza się najpierw wylewa kolorowe, które powinny być dobrze uszczelnione, dzięki czemu jest on najwygodniej drutu, którego masa jest przewiercone na całej powierzchni. Aby przeprowadzić te manipulacje są konieczne, aby usunąć powietrze.

Jeśli jesteś podnieść kwestię jak zrobić sztuczny marmur własnymi rękami, następnym krokiem może być wykonane wylewanie drugiej warstwy mieszanki. Będzie on stanowić tyłu produktu oraz powierzchnie boczne. Jeśli to konieczne, próbki nadają większą wytrzymałość na pierwsze warstwy masy określoną jako materiał wzmacniający, który może działać jako siatki do tynkowania.

Mieszanina może być utworzony nie czystego gipsu, ale z dodatkiem cementu. Gdy stempel nie jest ważne, stosunek ten może wynosić od 2 do 1, przy czym pierwszy składnik – gips, a drugi – cement. Aby poprawić jakość kamienia dekoracyjnego przyczepności z wykończonej powierzchni na podstawie usztywnienia trzeba wykonać szczeliny w postaci podłużnych pasków. Taka mieszanina wykorzystać dość szybko. Przed wykonaniem sztucznego marmuru, powinien zapoznać się z technologią. Z tego można zrozumieć, że w pełni przygotowane do przedostania się w ciągu godziny.

Pomocne wskazówki dla produkcji kamienia

Jeśli wśród składników nie ma cementu, a ten kamień nadaje się do dekoracji wnętrz. Dla budynków okładzin takiego materiału może być stosowany tylko przy wykonywaniu niektórych czynności w zakresie ochrony przed pogodą. Z tego kamienia jest przetwarzany składu gleby i powierzchnia pokryta jest lakierem.

Alternatywnie, kompozycja może zawierać plastyfikatory w postaci polimerów. W tym rozwiązaniu składa się z jednej części cementu, trzy części piasku. substancje barwiące stanowią substancje, które dodawane są do gipsu, w stosunku od 1 do 20.

Po wyjściu z formy będzie w stanie usunąć szablon należy przemyto wodą i mydłem. Często właściciele zastanawiają się, jak szybko zrobić sztucznego marmuru gipsu. Aby zmniejszyć czas wiązania potrzeby dodać kwas cytrynowy, jego objętość w stosunku do całkowitej masy powinna wynosić 0,4%. Gdy kamień jest w domu, to wystarczy tylko cztery szablony. Technologia ta jest przeznaczona do produkcji kształtek, które mogą być wykorzystane do dekoracji każdego pomieszczenia.

Produkcja z polerowanego kamienia tynku

Sztuczny marmur polerowany tynk o nazwie oselkovym. Jest to masa w kolorze, który wytwarza się za pomocą roztworu kleju. Taką kompozycję nanosi się na podłoże, a po suszeniu doprowadza się do końca za pomocą lustra szlifowania i polerowania. Materiał Przyciemniane może być dla różnych rodzajów marmuru, włącznie z lapis lazuli i malachitu.

Podstawowym surowcem dla tego produktu jest gips, dodawane substancje opóźniające. Zalety tego materiału – że jest lekki i stosunkowo wysoką wytrzymałość. Z tego wykończenia mogą być wykonane lekką konstrukcję. Aby poprawić mikroklimat marmuru wykorzystywane do dekoracji pomieszczeń. Pochłania nadmiar wilgoci i nadaje, jeżeli pomieszczenie jest suche.

Alternatywne kompozycje marmuru

Technologia wytwarzania sztucznego marmuru tynku może wiązać się z użyciem innego składu surowców. Do tego mieszanego poliestru lub żywicy akrylowej do wiórów marmuru. Stosunek będzie następujący: 4 do 1. Jeśli stosowane są elementy sprzęgające:

  • stiuk ;
  • zaczynu;
  • zaprawa z dodatkiem cementu.

Najczęściej są żywice, które zapewniają wysoką wytrzymałość. Substancje pomocnicze czasami służyć materiałów dekoracyjnych kolorowego typu kwarcowego, kolor piasku i kamyków. Jednocześnie wyroby gotowe nie będzie w postaci kamienia naturalnego, będą one całkowicie nowy materiał dekoracji.

Sztucznego marmuru gipsu w domu mogą być produkowane przy użyciu pigmentów mineralnych. Gdy narzędzie jest umieszczona w głównej części, to miesza się trochę, a to pozwala na uzyskanie pasm. Pigmenty są w stanie nie tylko malować materiału, ale także sprawiają, że odporne na działanie czynników zewnętrznych. Górna warstwa powłoki żelkotu nadaje połysk.

wniosek

Informacja o nazwie sztucznego marmuru wykonane z gipsu, zostały przedstawione powyżej. Do pracy formy muszą być polerowane, a następnie zastosować materiał, który wykluczy przyczepność. Na wewnętrznej powierzchni formy, żelkot jest stosowany do tego kielicha rozpylacza lub specjalnych instalacji.

Po żelkot został utwardzony, możliwe jest rozpoczęcie produkcji mieszanek poliestrowych z wypełniaczem, utwardzacz, żywica poliestrowa i pigmenty. Następnie mieszaninę wylewa się do form, które wibrują w celu usunięcia powietrza. W końcowym etapie, materiał utwardza się dopiero wtedy, gdy produkt może wydostać się z formy, przy czym sposób szlifowania powierzchni obrobionej.