604 Shares 6568 views

Wyposażona łazienka. Korzystny wanna, brodzik lub prysznic?

Łazienka. Dziś, w wielu aspektach na nowo swój cel i praktyczność. Chcemy piękno i komfort nawet w tym ustronnym zakątku mieszkania lub domu. Szczególnie przyciągnęły i przyciągają licznych projektach projektowania łazienki, duża liczba pokazany w telewizji oraz w Internecie. Jednak nie tak dawno temu, na pytanie układ łazienka nie była tak ważna. Wiele musiał się zadowolić tym, co jest dla nich budowniczego.

W latach pięćdziesiątych, tzw stalinowskie łazienki budowlane zostały zaprojektowane z myślą o powierzchni nie większej niż dziesięć kwadratów. Ponieważ bogactwo i osiągnięcia nie były zbyt dużo tego obszaru to było za mało. Która zastąpiła „stalinka”, „Chruszczow” charakteryzowały połączeniu łazience, o powierzchni ograniczonej do trzech kwadratów. Większość pokoi są zajmowane przez wielkogabarytowych kąpieli ciekłego żeliwa. A takie pojęcia jak „prysznicem” lub „prysznicem patelni”, nie istnieje.

Dziś małe problemy pozostają miejsca, ponieważ większość ludności nadal żyje w starych domach. Jednak możliwości poprawy funkcjonalności łazienki stała się o wiele bardziej. Trudne jest to kwestia wyboru. Co wolisz: wanna czy prysznic? Rozważyć plusy i minusy priorytet.

Bath: zalety i wady

Współczesny rynek oferuje szeroką gamę wanien wykonanych z różnych materiałów: metal, akryl, żeliwa i tworzywa sztucznego. Różnią się wielkością, kolorem i kształtem, który pozwala na zainstalowanie ich na dowolnym obszarze. Ponadto, zawsze istnieje szeroki wybór mebli, tak, że w tym samym pomieszczeniu może pomieścić wszystkie drobiazgi i akcesoria. To wygląda estetycznie łazienkę i piękne.

Kwestia miłości do kąpieli jest bardzo indywidualna i zależy od osobistych preferencji. Nadaje się:

 • tych, którzy lubią wygrzewać się w ciepłej wodzie w jakimś Wieczorem odpocząć i zanurzyć całe ciało;
 • dla rodzin z małymi dziećmi, którzy kąpią się pod prysznicem, nawet jeśli Brodzik głęboki, niewygodne;
 • tych, którzy korzystają z kąpieli, ustawienie, a pan nie jest potrzebne akcesoria prysznicowe.

Jednakże istnieją również wady. Przede wszystkim, to:

 • wysokie zużycie wody, a w konsekwencji wzrostu kosztów narzędzi;
 • wysokie kąpiele perełkowe, które są często niemożliwe do pokonania bez pomocy ludziom starszym lub osobom niepełnosprawnym;
 • na kąpieliskach potrzebuje więcej czasu (jeśli nie jest, to jest łatwiejsze w montażu brodzika i korzystać z prysznica);
 • pomimo różnych kształtach, kąpiel nadal zajmuje miejsce, które mogłyby być wykorzystane do pralki lub dodatkowej obudowy.

Warto kilka słów do powiedzenia na temat prysznica, podkreślając ich zalety i identyfikacji luk.

Prysznice: zalety i wady

Prysznice są coraz częściej alternatywą substytutem tradycyjnej wanny. Niemniej jednak zawsze istnieje ułamek wątpliwości: czy zmienić zwykłą kąpiel, używany przez wiele lat, aby wziąć prysznic.

Zalety nowoczesnych wariantów prysznice:

 • Prysznic jest dostępny w sprzedaży w kompletny zestaw, który umożliwia jeden skok, aby wyposażyć wszystkie niezbędne elementy do łazienki.
 • Istnieje wiele modeli z prysznicem, które różnią się zawartością funkcjonalną i wzornictwa.
 • Przepływ wody w kąpieliskach prysznicem znacznie mniej.
 • Brodzik, zazwyczaj wymienne, niewielkie rozmiary, to zazwyczaj oszczędza przestrzeń w pokoju.

Wadą jest to, że kąpać małe dzieci w to urządzenie jest niewygodne. W wielu kabin prysznicowych ze stali palecie dla duszy, gdy jest on używany każdą kroplę wody, która spadła na niego, jak głośnym echem w całym mieszkaniu.