409 Shares 6451 views

Budowa stoczni prywatnym domu własnymi rękami: zdjęcia. Wskazówki dotyczące rozmieszczenia prywatnym podwórzu domu

Własny dom wymaga wiele uwagi niż zwykłe mieszkania (nawet 2 lub 3 sypialniami). Znaczna część problemów związanych z obszarem wokół budynku. W dawnych czasach, wszyscy właściciele prywatnej nieruchomości mieszkalnej z sąsiednimi melioracji przeprowadzono stoczni prywatnego domu własnymi rękami (poniżej zdjęcie pokazuje trend z poprzednich lat). Ale co do projektowania krajobrazu dzisiaj?

Przegląd

Wcześniej poprawa stoczni prywatnym domu we wsi własnymi rękami (fotograficznych prezentowanych w tym artykule ilustrują to) był dość prosty. Większość terytorium przydzielony dla upraw warzywnych, stodoły dla zwierząt. Niewielki obszar porośnięty kwiatami. Dziś preferencji daczy niemal całkowicie zapomniane, a rozwiązania, które były używane wcześniej, teraz niepopularne. Teraz w modzie stałego domku lub mały i przytulny dom, otoczony malowniczym krajobrazie, klombów, małych form architektonicznych. Następnie powinniśmy zrozumieć, jaka powinna być poprawa prywatnym podwórzu domu. Zdjęcia niektórych rozwiązań zostaną również zaprezentowane w artykule.

Terytorium jako całość

Każdy właściciel własnego domku zapewnia poprawę podwórku prywatnego domu zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Wielu szuka pomocy u specjalistów. Profesjonalnych projektantów krajobrazu projektu, biorąc pod uwagę nie tylko życzenia klientów, ale oferuje także najwięcej terenu. Wiele domu poprawy ćwiczenia stoczni prywatnym domu własnymi rękami (Zdjęcia przedstawiają wybrane terytorium rejestracji). Przed dostać się do pracy, trzeba zrobić plan, zgodnie z którym zostanie wybudowany pewnych struktur na ziemi.

obszar planowania

Budowa stoczni prywatnym domu własnymi rękami zaczyna się od schematu. Jest to zbiór obiektów, które są obecne na terenie prawie wszystkich czasów. Należą do nich:

 • Dziedziniec (taras).
 • garaż.
 • Prysznic na zewnątrz. Element ten jest zwykle używany, zdając sobie sprawę poprawy stoczni prywatnym domu we wsi (zdjęcie pokazuje jak organiczny może wejść na ten szczegół w krajobrazie).
 • plac zabaw dla dzieci.
 • Łącząc.
 • Elementy dekoracyjne, małe formy architektoniczne. Należą latarnie ogrodowe, kompozycje kamienne, rzeźby, zjeżdżalnie alpejskie i tak dalej.
 • Zieleń: klomby, drzewa, trawa, krzewy, itp …
 • Istotnym elementem, bez którego nie ma kosztów, poprawa stoczni prywatnym domu własnymi rękami – Track. Nie tylko zapewniają łatwość przemieszczania się, ale także doskonale uzupełniają krajobraz.

Niewątpliwie ta lista nie jest obowiązkowe. układ stoczni prywatnym domu wykonawczych, należy kierować się zdrowym rozsądkiem i zrozumieć dokładnie, co będzie przydatna w terenie, a co nie jest. Ponadto, istnieje kilka wymagań, które muszą być przestrzegane.

Położenie

układ stoczni prywatnym domu wykonawczych (na wsi lub na przedmieściach metropolii), musi mieć elementy w pewnej odległości od siebie. Na przykład, jeśli jest woliera dla psa, musi zostać usunięte z budynków mieszkalnych przez co najmniej 4 m, garaż i budynki gospodarcze powinny być instalowane w odległości 7 metrów od siebie. doły kompost, studnie, oddzielne WC powinny być budowane z dala od domu przez co najmniej 15 metrów. Ogrodzenie znajduje się od wszelkich budynków w odległości 1-1,5 m wysokości roślin – do 3 m.

chodniki

Oznakowania te mogą poruszać się po w pełni zaplanowane rozmieszczenie domu prywatnym podwórku. Przy projektowaniu ścieżek również trzeba przestrzegać pewnych zasad. Szerokość toru nie może być mniejsza niż 75 cm. Jeśli terytorium obszaru pozwala, można dokonać po torze kołowym wokół budynków mieszkalnych. Ze względu na to, że będzie łatwo dostać się do różnych części domu. Ponadto, może to być świetny tor kolarski dla dzieci.

Architektura krajobrazu na podstawie cech obszaru

Oczywiście, najprostszym sposobem wdrożenia układ stoczni prywatnym domu, gdzie teren jest płaski: brakuje na wzgórza, pagórki, a sama powierzchnia jest pozioma, bez uprzedzeń. Na tym terytorium oferuje szeroki zakres realizacji różnorodnych pomysłów. Bardzo ważne są gleby, cechy klimatyczne terenu. Regeneracja terytorium trzeba znać nie tylko niuanse projektowania krajobrazu, ale mają także „botaniczne” umiejętności. Leżą w zdolności do prawidłowego ustalenia roślin na ziemi.

czynniki środowiskowe

Są one szczególnie ważne w kwestii dystrybucji roślin. Na rozwój roślin dotkniętych przez następujące czynniki:

 • Liczba, intensywność światła. W tym przypadku mówimy o sumie jego dystrybucji na ziemi, a konkretnie na działce. Niektóre rośliny, takie jak miejsca cieniowanie, a niektóre rośliny lepiej czują się na otwartej polanie oświetlonej.
 • Temperatura. Planując sadzenia uwzględnia średnie okresy letnie i zimowe.
 • Wilgotność ziemia i powietrze. W tym przypadku, to bierze pod uwagę średnią wartość opadu w ciągu roku oraz bliskość do powierzchni wód gruntowych gleb.
 • Teren.
 • Szczególnie w skład powietrza, wody (kwasowość / alkaliczność) oraz gleby.

Biorąc pod uwagę te dane, można łatwo wybrać rośliny, które zdobią witryny i jednocześnie czuć się komfortowo.

style terytorium

Dokładnie jak wyposażyć bramkowe – każdy właściciel decydowania o własnym. Istnieje kilka dość popularne style projektowania krajobrazu:

 • Klasyczny.
 • English.
 • Francuski.
 • Japoński.
 • Słowiańskich.
 • Kraj.
 • Nowoczesny.

Japoński styl jest bardzo atrakcyjny z punktu widzenia zwartości. Można nawet zorganizować małą powierzchnię. słowiański styl jest idealny do konstrukcji drewnianych. Dzięki niemu można całkowicie zrealizować poprawę podwórku prywatnego domu własnymi rękami z materiałów złomu. kraj europejski w pewien sposób nawiązuje do stylu słowiańskiego, ale jest bardziej uporządkowane. Rygorystyczne, ale naturalnie uważany za angielski projekt witryny. Ostatnie słowo w projektowaniu krajobrazu jest uważane za nowoczesne. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu niemu można stworzyć niepowtarzalny projekt okolicy. Tradycyjnie uważa się, klasyczny styl. Rozważmy to w sposób bardziej szczegółowy.

Architektura krajobrazu w stylu klasycznym

Nazywana jest także „normalne”. W klasycznym stylu wszystko jest utrzymane w ścisłej symetrii. Linia śledzi i struktury muszą być jasne. Używane kształty geometryczne. Uważa się, że klasyczny styl krajobrazu jest w stanie w pewnym stopniu złagodzić burzę emocji, które pojawiają się od mieszkańców miast, zanurzone w przyrodzie. Należy zauważyć, że obszar ten wymaga specjalnej konstrukcji i regularnej konserwacji. Inaczej nasadzenia będą rosły, a cała jasność i ścisłość utracone.

Jakie materiały mogą być wykorzystywane w regeneracji terytorium?

różne konstrukcje i elementy mogą być wykorzystane w dziedzinie projektowania. Na tych samych materiałów można stosować bardzo różne. Na przykład, popularne plastikowe. Może być stosowany do produkcji granic ogrodowych. Plastikowe różnicować łóżka, kwietniki, ścieżki. Materiał ten jest odporny na działanie wilgoci i skrajnych temperatur. Ponadto, tworzywo jest elastyczne. Może być stosowany do wytwarzania wzorów łukowych i innych rzeczy. Uniwersalny materiał uważany jest za cegły. Przeprowadzają wykończenia budynków mieszkalnych, budynków komercyjnych. Wygląda świetnie na powierzchni cegły altanką. Materiał może być również wykorzystywane do tworzenia kwietników ogrodzeń. Powodzeniem łączyć z cegły, dachówki, drewna, metali. Często stosuje się i związany materiał na części luzu. Na przykład, oryginalne obrzeża wygląd plastikowych lub szklanych butelek. Przy konstruowaniu utworów powszechnie stosowane wykończenia deski, wióry, zrębki. Konstrukcja krajobraz jest niemal powszechnie stosowany metal. Może to być zwykłe pręty, pokryte farbą, która curl roślin ozdobnych. Obszary elementy zestawu są często fałszywe. Dają lekkość do otaczającego krajobrazu. Metal jest w harmonii z innymi materiałami.

altanka

W strefie regeneracji Szczególne znaczenie ma to miejsce na pobyt. Arbor skutecznie uzupełnia design, daje większy obszar komfortu. Struktura może być otwarta lub zamknięta. Arbor często budowy pieca zamontowany lub przenośnego grilla albo wbudowany do grillowania. Często ta struktura staje się ulubionym miejscem w całej okolicy.

plac zabaw dla dzieci

Jest niezbędnym elementem wielu ogrodów. Przy aranżacji placu zabaw powinny być dobrane materiały, bezpieczne dla dzieci. Dziś na rynku jest szereg obiektów sportowych dla dzieci jest bardzo szeroki. Pochodzą one w różnych rozmiarach, składanych lub stałych. plac zabaw dla dzieci może być świetnym kontynuacją altanie lub umieszczone na otwartej polanie nie daleko od domu.

garaż

Jeśli masz samochód, to powinno być, aby wyposażyć miejsca parkingowego. Co do zasady, w garażu jest dołączony do domu. Parking może być prosty i baldachim z rur profilowanych. Dach może być stosowany jak poliwęglan. Lepiej, oczywiście, zrobić garaż zamknięty. W tym wypadku, samochód zostanie zabezpieczony przed wpływami atmosferycznymi. Pomieszczenie powinno być wystarczająco duże, aby być w stanie naprawić lub mycia samochodu.

formy architektoniczne

Elementy te są często stosowane w regeneracji bramkowe. Niedaleko altanie można ustawić trzymać małą fontannę lub strumienia. Z kamienia naturalnego, aby stworzyć oryginalną kompozycję. Mogą również korzystać z kombinacji różnych materiałów. Bardzo atrakcyjny wygląd małych rzeźb w klombów. To może być bohaterami bajek i kreskówek. Imponujący wygląd oryginalnych świateł ogrodowych. Mogą być umieszczone wzdłuż torów wokół klombów, przy altanie.