590 Shares 9846 views

Nauka pedicure w domu

Każdy człowiek wie, że kobieta powinna być piękna od końcówek jej włosów po piętach. Oznacza to, że żeńskie nogi nie potrzebują mniej opieki niż wszystkie inne części ciała. Szkoda, że nie każda kobieta to rozumie, ale nie przywiązuje wagi do procedury pedicure. I chociaż nogi są najczęściej ukryte przed oczami innych ludzi, muszą zadbać o nich, a także o ręce. Aby zaszczepić trochę pragnienia, mówię, że trzeba zrobić pedicure nie tylko piękna, ale także do czyszczenia stóp z martwych keratynizowanych komórek, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie zakończeń nerwowych (a na ich nogach jest ich duża liczba). Z pewnością wielu już westchnęło, bo zrobić pedicure, musisz iść do salonu i stopić pieniądze. Wszystko to można uniknąć, ucząc się pedicure w domu. Nie ma w tym nic skomplikowanego, byłoby pragnienie i trochę wolnego czasu.

Sprzęt

Więc najpierw zrozumiemy, czego potrzebujemy. Musimy przygotować narzędzia do pedicure. W tym celu można użyć gotowych zestawów do manicure i pedicure, które nie są trudne do zakupu w sklepie. Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujemy to nożyczki, drewniany kij, aby usunąć skórkę i plik do paznokci. Czego potrzebujemy, zrozumiemy w trakcie opisu utworu.

Dozowanie i oczyszczanie

Zanim zaczniesz pedicure w domu, musisz podgrzać nogi. W tym celu przygotuj kąpiel z ciepłą wodą. Aby uczynić procedurę bardziej przyjemnym i użytecznym, można dodać do wywaru rumianku, kwiatów wapna lub kory dębu. Usuną zapalenie w nogach, a kora dębu zmniejszy pocenie się. Można też dodać sól morską, która pomoże wyleczyć małe pęknięcia i rany. Rozpakuj nogi, aż ich skóra zmieni się w różowy. Zazwyczaj procedura ta trwa 15-20 minut.

Po rozerwaniu nóg muszą zostać oczyszczone. Aby to zrobić, musisz wyjąć jedną nogę z wody, nakładać na nią szorowanie i powoli wcierać je do skóry metalową szczotką. Aby usunąć martwe komórki, pumeks pomoże. To samo trzeba zrobić z drugą nogą.

Usuwanie naskórka

Wykonujemy pedicure w domu dalej. Teraz musisz usunąć skórki paznokci. W tym celu należy smarować specjalnym kremem, poczekać kilka minut i nacisnąć skórkę kijem do podstawy paznokcia. Cięcie skórki nie jest pożądane, ale chroni paznokcie przed uszkodzeniem i infekcją wszelkimi infekcjami.

Fryzjerstwo i farbowanie paznokci

Teraz musisz porządkować paznokcie. Wytnij je w prostej linii. Zaokrąglone paznokcie (zwłaszcza duże) mogą rosnąć w palce i powodować nieprzyjemne doznania. Tak, a pozbycie się ich jest niezwykle trudne, musisz szukać pomocy od lekarza. Zauważ, że stopa powinna być włożona od krawędzi do ich podstawy. Ruch "tam iz powrotem" może prowadzić do stratyfikacji paznokci i ich brzydkiego wyglądu. Jeśli powierzchnia paznokci jest nierówna, można ją wygładzić miękkim paznokciem lub bouffe, która jest spalona, aby mieć najmniejszą elastyczność.

Zanim zaczniesz malować paznokcie, zastosuj najpierw bazę pod lakier. Poprawi drobne nieprawidłowości na paznokcie. Następnie zastosuj bezpośrednio lakier (kolor lub przeźroczysty). Na wyschniętej powierzchni nakładamy lakier ochronny.

Dodatkowa opieka

W małej trosce kończymy pedicure w domu. Składa się on w następujący sposób: na nogach trzeba zastosować krem nawilżający i delikatnie delikatnie go delikatnie przemieścić. Jeśli nogi nadal wyglądają bolesne i niechlujne, można spróbować zawijać olej. Wykonywane są w ten sposób: podgrzany olej powinien być nakładany na skórę, owinięty w bandaż, a na górze wkładać celofan i ciepłe skarpetki. Siedzę w tym wszystkim przez trzydzieści minut. Stan skóry kończyn znacznie poprawia się po 2-3 procedurach.