723 Shares 2612 views

AK-100. AK 100 series. Specyfikacje, zdjęcia

Kałasznikowa (AK) 100 Series to nowa generacja broni małokalibrowej, zastępując system prawdziwie legendarna AK-47 i AK-74. Broń palna Znawcy mówią, że AK – to jak Rolls-Royce wśród samochodów, tak samo niezawodne i bezawaryjne. I z tym stwierdzeniem i zgadzam się z większością świata wojskowych. A dzięki niskiej cenie Kałasznikowa (AK) wszedł w służbie wielu armiach świata. W rzeczywistości jest to standardowy z broni automatycznej, jest on nawet nieoficjalnym symbolem Rosji wraz z matryoshka, bałałajka i niedźwiedzie. Cóż, spójrzmy niż setna seria różni się od poprzedniej generacji.

Trochę historii

W połowie lat dziewięćdziesiątych projektanta zbrojeń ubiegłego wieku Iżmasz zaczęła się rozwijać w wersji eksportowej AK pod najbardziej powszechne w armiach amunicji światowej: 5.45×39 mm (podstawowa kalibru AK), 5,56h45 mm (standard NATO) oraz 7,62h39 mm. Wzięliśmy za podstawę dobrze sprawdzony model AK-74M. Nowa modernizacja stała się znana jako seria AK 100.

Opis

Modyfikacja ta ma ramię z polimeru odpornego na uderzenie. Z tego samego materiału wykonane wszystkie akcesoria: chwyt pistoletowy, nakładka rury wylotowej gazu, wydrążony składany Zdjęcie, wewnątrz której znajduje się sprawa z akcesoriami. Plastikowe ma czarny matowy, aby wykluczyć możliwość blask w ciemności. Butt złożona w lewo. To ma rowek, przez składanie zawiera uchwyt do mocowania różnych zabytków (od obrazujących optycznych do ramowego holografii), tzw jaskółczy ogon. Lokale do AK-100 wykonane są ze specjalnego wytrzymałego tworzywa sztucznego. Aby pomieścić maszynę granatnik i wojska standardowy typ bagnetowe nóż. Wszystkie bronie tej modyfikacji innych niż AK-105 przeznaczona jest na eksport.

Teraz rozważmy cechy każdego modelu z tej serii.

AK-101

Różnica między tym urządzeniem z jego przodka (AK-74M) służy tylko amunicja kalibru 5,56h45 mm. Jest to podstawowa norma nabój stosowany w broni ręcznej NATO. W związku z tym zakłada inne różnice pomiędzy nowym systemie automatycznym. W tym przypadku beczka z komory naboju zestaw o różniących się wysokościach dźwięku rowków pocisku, które z kolei charakteryzują się większą długość i wagę. Kaliber otwór większy o 0,12 mm, komora już t. K. nowy pojemnik powłoki wzdłuż przekracza wersji krajowego o 6 mm, a kształt jest różny. Ponadto, AK-101 przy użyciu innego bramy, to dlatego, że pojemniki na próbki NATO mieć różną średnicę i grubość wynika z tulei i wymiary rowka, które zawiera hak. Kolejną różnicą jest mechanizm gaz eksploatowane. To musiał być zmieniony w związku ze wzrostem pojemności amunicji, co daje maszyny nośnej śruba więcej puls w czasie wypalania. Dlatego, aby osiągnąć stabilny zasięg broni, a także tempo przez wypalanie wybuchy projektantów zmienił charakterystykę układu wydechowego. Teraz rama sprawia, że ruch przesuwny z końca impulsu w wielkości do AC-74M. Ale dokładność trafienia dzięki nowemu patronowi stał zauważalnie wyższa niż prototyp.

Kryteria skuteczności AK-101

Dane AK seria 100 mają łączną długość 934 mm z kolba z zagiętej – 705 mm. Wagowy AA-101 z pustą klatkę wynosi 3,6 kg, a całkowicie wyposażone – 4 kg. Długość lufy jest taki sam jak wzór podstawowy – 415 mm. Prędkość początkowa pocisku – 910 m / s. Automat stanie zapewnić wypalania szybkości 600 obrotów na minutę. Regulowany celownik ma stałą regulację: od jednego do dziesięciu kroków na jednostkę, to odpowiada stu do tysiąca metrów. Główną różnicą wzrokowego AK seria 100 z AK-74M – forma sklepie. Gięcie klipów z nowego urządzenia jest znacznie mniejszy niż jego poprzednik.

AK-102

Model ten następuje AK-101, ale ma krótką lufę – 314 mm. W związku z tym projektanci musieli być przeniesiona do bagażnika wspólnym locie i rury gazowej. Za jej pysk z zestawem gniazd. W rezultacie, trzpień skrócenie i zmniejszenie całkowitej długości maszyny: rozłożył się wtrącać to 824 mm, a złożony – 586 mm. Ponadto pistolet nieco schudnąć. Teraz, z klipsem odprowadzane waży 3,2 kg, który jest lżejszy o 400 g AK-101. macierzystych skróceniu, co doprowadziło do spadku prędkościomierzem pocisku – 820 m / s. Zmieniono i regulowany celownik, jest absolwentem stu do pięciuset metrów. Stopa pozostała również takie same.

AK-103

Ta modyfikacja ich wygląd w pełni potwierdza przysłowie „Wszystko nowe – dobrze zapomniane stare” AK-103 powtarza strukturalnie podstawowe prototyp AK-74M, ale kaseta pożyczył od pierworodnego z AK-47 – 7,62h39. Model ten jest najbardziej popularna maszyna eksport produkcji krajowej. Jeśli porównamy AK-103 AKMS The „tkanie” jest znacznie lepiej: jest to bardziej wygodne, a dzięki plastikową kolbą stała się znacznie łatwiejsza do prototypu. Warto Hamulec wylotowy-kompensator jest nowy, bardzo udana konstrukcja, dzięki czemu maszyna wykazuje dobrą dokładność trafienia podczas strzelania seriami. Wszystkie cechy tego modelu jest taka sama jak AK-101, jedyną różnicą w kalibru i wagi wkładu odpowiednio wypełnione sklep sto gramów cięższy. Większa masa pocisku prowadzi do obniżenia prędkości początkowej Flight – 715 m / s.

Trochę o 7,62h39 uchwytu

Wkłady te opalane pierwszych karabinów Kałasznikowa i karabinów Simonow (SCS) próbki w 1945 roku, RPK lekkie karabiny maszynowe, karabiny myśliwskie ograbienia „Saiga” i wiele innych przedmiotów. 7,62 jest idealnym amunicja do broni małokalibrowej masy (na wojnie). On jest o wiele lepsza niż 5,45, który jest wykorzystywany przez wszystkie nowoczesnego systemu wypalania. 7.62 przekracza i standardów NATO – 5.56. Dlatego projektanci Izhmash postanowił wskrzesić amunicję w AK-100 (zdjęcie powyżej, pokazuje maszynę pod naboju 7,62), a nie zostały one utracone. Zamówienia na ten model pochodzi z fabryki z niezwykłą regularnością.

AK-104

Modyfikacja ta jest skróconą wersją poprzedniego modelu. To ma podobne specyfikacje, w tym rozmiarze (7,62). Różnice stanowią długości beczki, co odpowiada wzorowi AK-102, a prędkość początkową pocisku – 670 m / s. We wszystkich innych aspektach jest powtórzeniem AK-103.

AK-105

Jak już wspomniano powyżej, model ten jest przeznaczony dla rosyjskiego rynku krajowym, to skrócona lufa odpowiednio mechanizm gaz eksploatowane powtarza wersję AK-102 i AK-104. Kaliber przedstawiciela serii AK 100 odpowiada normie Rosyjskiej – 5,45. Ta broń jest dostarczane w małych ilościach w specjalnych sił spraw wewnętrznych do zastąpienia przestarzałych AKS-74U. Demontaż Kałasznikow serię setną jest identyczna jak jej pierwowzór, tak że stróże prawa nie muszą uczyć się na nowo.

Oprócz tych modeli, Izhmash produkuje również inne wersje podstawowych opcji. Na przykład, wszystkie modyfikacje, które są na koniec nazwą „jednostka” (AK-102-1) jest półautomatyczny, w którym nie ma możliwości strzelania seriami. Takie modele są przeznaczone dla bezpieczeństwa i policji. Modyfikacje „dwa” rysunku na końcu nazwy wskazują na obecność odcięcia w maszynie podczas strzelania krótkimi seriami na trzech kasetach. Bezpiecznik w tej broni ma cztery pozycje: Guard, pełnego automatycznego odcięcia, z 3 rund i trybie pojedynczym.

Konkludując

Popularność bojowej Kałasznikowa w światowej nikt nie może zaskoczyć. Broń ta może być postrzegane w rękach nie tylko żołnierzy rosyjskich i zagranicznych wojsk, ale bojowników terrorystycznych i ekstremistycznych organizacji wszystkich gorących miejsc na naszej planecie. AK stała się pierwowzorem dla serii broni myśliwskiej, produkowany przez fabryki Izhmash pod nazwą „suhak”. Co więcej, jest on mocno zakorzenione w świecie wirtualnym: dziś jest to niemożliwe, aby wyobrazić gra zręcznościowa, gdzie byłby Kałasznikow, a często programiści korzystania z bardzo pierwszy model roku czterdzieści siódmego jako najmocniejszy. Ale broń jest elita, a nabyć lub wygrać w walce bardzo, bardzo trudne w niektórych projektach. Na przykład, Warface jest przedstawicielem pasażach, które trudne do uzyskania pożądanego „gun”. W związku z tym, na forach w grze często istnieją realne wołania o pomoc: „Jak pokonać AK-47 100%?” Gracze dostarczyć całe instrukcje i filmy jak można przynieść pożądany w życiu. Jednak Kałasznikow jest nadal marzeniem dla wielu graczy, które mogą być wykonywane dopiero po spędzeniu wielu godzin za monitorem komputera.