197 Shares 1418 views

Nietrzymanie moczu u mężczyzn oraz metod leczenia

Wielu mężczyzn, z wiekiem stając się „bukiet” chorób. Większość z nich prowadzi do tego, że tam jest niewygodne i nieco stresująca sytuacja w organizmie, gdy mocz mimowolnie i niekontrolowany ucieka. Ten problem nazywa się nietrzymania moczu u mężczyzn, ale nie rozpaczaj, znajdując ją w domu. Obecnie wszystkie uleczalna, co najważniejsze, czas, aby zobaczyć się z lekarzem!

Nietrzymanie moczu lub nietrzymanie moczu, znamienny tym stanie, gdy mocz staje się przydzielone niezamierzony. Jest to problem o skali globalnej, jak choroba jest obecna w ponad 200 mln. Ludzi na naszej planecie.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn są podzielone na kilka typów:

• Nietrzymanie moczu – jest mimowolnym oddawaniem moczu bez opóźnienia (obowiązkowe), nietrzymanie moczu;

• Wysiłkowe nietrzymanie moczu – przejawia się w warunkach w wyniku wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Może to być śmiech, kichanie, kaszel, dźwiganie ciężarów, gdy w procesie wychodzenia z łóżka, i podobnych czynników. Najczęściej, to pojawia się z powodu operacje nietrzymania moczu (gruczolaka prostaty, region prostaty). Oznacza to, że gdy istnieje mechanizmy urazów zwieraczy;

• Mieszane nietrzymanie moczu u mężczyzn zawiera w sobie cechy zarówno parcia i mieszanego nietrzymania moczu;

• paradoksalny ischuria – pochodzi z nadmiaru pęcherza. Dzieje się tak ze względu na niepełną odprowadzania moczu, głównie w kontekście takich chorób jak rak i gruczolak, ponieważ jest zmniejszenie kurczliwości;

• Nietrzymanie moczu, charakteryzujące się przemijającym. Chodzi pod wpływem czynników zewnętrznych, a kończy się po zakończeniu ich działań. To, co do zasady, stosowanie leków moczopędnych, zatrucia alkoholem, obecność ostrego zapalenia pęcherza lub zakłóceń w funkcjonowaniu jelit.

Pierwsze trzy typy są najważniejsze i mają charakter kliniczny, jak często prowadzi do powikłań i operacji prostaty.

Nietrzymanie moczu u mężczyzn jest często związane ze zmianami związanymi z wiekiem, ale warto zastanowić się, że nie jest w stu procentach starzenie towarzysz. To może i powinna być leczona, co pomoże tylko wykwalifikowany lekarz prawidłowo zdiagnozować chorobę i podniósł skuteczną metodę leczenia. Po nietrzymania moczu u mężczyzn może mieć wiele przyczyn.

Główną rolę w normalnym procesie oddawania moczu odgrywa dobrze skoordynowaną pracę nerwów i mięśni układu moczowego. Rzeczywiście, dzięki nerwów zwieraczy odbierać sygnał z mózgu. Dlatego wszelkie usterki w układzie nerwowym może powodować problemy związane z oddawaniem moczu. Niestety, wystarczająco choroby mogą powodować takie awarie – cukrzyca, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, udar i inne prowadzić do uszkodzenia mózgu, aw konsekwencji utraty kontroli nad wydaniem moczu.

W celu uniknięcia ewentualnych negatywnych objawów ze strony pęcherza moczowego, należy regularnie odwiedzać urologa. Kontrola nie zwiększają rozmiar, gdy gruczoł prostaty, jeśli uszkodzenie nerwów występuje, co wyraża się zmianą czułości i mięśni i odruchów. Jeśli to konieczne, zostanie przydzielony elektroencefalograficznych, która pokaże, czy istnieją nieprawidłowości w mózgu, lub elektromiografii, która określa stan aktywności zakończeń nerwowych. Nietrzymanie moczu u mężczyzn są diagnozowane za pomocą ultradźwięków i badań urodynamicznych.

Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn zależy od konkretnej przyczyny nietrzymania moczu. Terapie mogą nosić medyczny w naturze, obejmują fizjoterapię lub rozwiązać problem chirurgicznie. Wcześniej, medycyna oferuje leczenie składa się z poszczególnych ćwiczeń mięśni dna miednicy i Leków, które wydają się być skuteczne tylko u pacjentów z drobnymi wykroczeniami.

Przezcewkowa później zaproponowano wprowadzenie żelu ma również stać się roztwór moczu. I dopiero teraz, dzięki postępom w chirurgii implantantsionnoy, nietrzymanie moczu u mężczyzn wyeliminowane w większości przypadków.