871 Shares 5387 views

Brak kłótni – znak relacji skazanego?

Wszyscy wiemy, że ciągłe kłótnie i konflikty prowadzą do zniszczenia małżeństw. Ale co, jeśli nie jest odwrotne twierdzenie? Co jeśli związek może się rozpaść z powodu braku kłótni między mężem i żoną?

stosunek magiczne

Doktor Dzhon M. Gottman jest licencjonowanym psychologiem. Od kilku lat eksperci badają stabilność stosunków rodzinnych. Stał się znany za to, że odkrył „magiczny stosunek” pozytywnych i negatywnych oddziaływań partnerów, który wynosi od 5 do 1. Innymi słowy, silnego i stałego związku, każdy zniwelowany ujemnym przypadku pięciu pozytywnego.

W niektórych przypadkach, kłótnia może być przydatna?

Zbyt wiele skandali osłabić związek. Ta oczywista prawda. Jednakże, zgodnie z teorią dr Gottman, brak negatywnych może być również oznaką skazane małżeństwa. Znalezienie optymalnej równowagi pomiędzy diametralnie przeciwnych emocji jest nietradycyjnych widzenia stosunków rodzinnych. Nasza dzisiejsi eksperci twierdzą, że musi istnieć negatywność, jeśli twoim celem jest budowanie silnego i długoterminowego sojuszu.

Negatywna odgrywa ważną rolę w niektórych funkcji prospołeczne

Jeśli negatywne uczucia nie musimy, natura nie ich tworzenia. Muszą nie tylko do zrównoważenia szczęście, ale również do stworzenia wrażenia – silnik ludzkiego postępu. Negatywne emocje odgrywają ważną rolę w niektórych funkcji prospołeczne. Mówimy o wyborze współdziałania systemów, które nie działają tak dobrze jak za podżeganie romantycznych uczuć. W pierwszym przypadku, na podstawie negatywnych doświadczeń osób jakie działania należy ich unikać w przyszłości. W drugim przypadku, nie dawać miłość na śmierć. Wielu z nas słyszało powiedzenie: „Po silnym argumentem pochodzi szybki pojednania”. Partnerzy, którzy nigdy konfliktu, brak tuszu w związku. Tak więc małżonkowie nie muszą wypowiedzieć wojnę negatywności w ich życiu. Wręcz przeciwnie, życie jest bezproblemowe i kłótnie byłoby nieznośnie nudne i nieco martwe.

Kłótnie pomóc dostosować się do zmian

Dr Gottman Chodzi o to, że małżonkowie mogą stanowić dla siebie zwrotnej naprawczych. Fakt, że świat wokół nas nieustannie się zmienia, a my musimy reagować. Showdown jest najlepiej nadaje się do tego celu. W ten sposób partnerzy nie tylko nauczyć się przystosować do nowych warunków, ale zawsze pozostanie „na tej samej fali”.

Gdy ilość gorszej jakości

Nadal rozpoznawać oznaki doskonałego małżeństwa. Przeanalizowaliśmy „magiczny stosunek” emocji w harmonijny małżeństwa i okazało się, że każdy partnerzy kłótni trzeba „pracować” w ekwiwalencie pięciokrotnym. Oprócz liczby konfliktów, nie mogą być dyskontowane i jakość (jak gwałtowna kłótnia i długie). Dr Gottman i jego współpracownicy podczas swoich eksperymentów okazało się, że utrzymujące potyczki nie mają działanie terapeutyczne jako gwałtowne wojennych partnerów bardzo emocjonalne. Tak więc, brak negatywnych eskalację konfliktów w sposób nieunikniony doprowadziły do wątpliwości żadnego pozytywnego efektu. Stwierdzono, że łagodnie sprzecznych par oznaczone brak uczuć, aktywnego zainteresowania, autoironii, podniecenie, radość, wsparcia i empatii.

W przeciwieństwie do tego, niestabilny związek z przedłużających się walk nie zawsze prowadzą do zerwania. Partnerzy w tym sojuszu mają na siebie wpływu na stan zdrowia. I niech wpływ ten nie zawsze jest pozytywny. Jedno jest jasne: ten model współpracy może prowadzić do stabilności, jeśli partnerzy rozważy stosunek „magiczne” i będzie działać na stworzenie korzystnych warunków dla wzmacniania pozytywnych interakcji.

Stosunek ten jest odpowiedni dla biznesu

Co ciekawe, „magia stosunek” od 5 do 1 ma zastosowanie dla biznesu. Badania wykazały, że najbardziej skutecznymi liderami w każdej krytyki podwładnych pozostawić średnio 5,6 pozytywnych komentarzy. Jak widać, niewielka część ujemnej jest ważną częścią całego procesu. Po pierwsze, krytyka (i kłótnia) przyciąga uwagę. Po drugie, ujemne sprzężenie zwrotne chroni przed samozadowoleniem.