91 Shares 8036 views

Maniacy Nowosybirska: współczesna historia przestępczości

Nowosybirsk jest dość dużym i pięknym, nowoczesnym miastem. Idąc przez cały dzień na zadbanych ulicach, trudno uwierzyć, że może się tu zdarzyć coś złego. Niestety statystyki raportów kryminalnych wskazują na odwrót. Maniacy z Nowosybirska od czasu do czasu wchodzą do ich krwawego polowania. Szczególnie dla Ciebie w naszym artykule jest najpełniejsza lista przestępców seryjnych, którzy w ostatnim okresie korzystali w regionie nowosybirskim.

«Nowosybirsk serii»

W 1998 r. W spokojnym Nowosybirsku zaczęły się znajdować rozczłonkowane ciało młodych kobiet. Wkrótce stało się jasne, że mówimy o szereg podobnych przestępstw w formie pisma. Morderstwa trwały do 2006 r., A potem nagle ustały. W różnych latach dochodzenie przedstawiło różne wersje. Ze względu na silne zdeformowanie ciał i brak dowodów nie można było powiedzieć, kto popełnił wszystkie te okropne zbrodnie: jednego mordercę lub różnego maniaków z Nowosybirska. Z biegiem czasu wszystkie przestępstwa zostały połączone w jedną sprawę karną, która otrzymała tytuł roboczy "seria Nowosybirków". Ten sam morderca był często nazywany "Jack the Ripper" lub "szatański maniak". Chodzi o to, że według przedmiotowych badaczy znajdowały się dziwne obiekty w pobliżu niektórych trupów, mistyczne, okultystyczne znaczenie. W ciągu zaledwie 8 lat zginęło 17 dziewcząt w wieku od 19 do 30 lat. Ciało ofiar zostało okaleczonych tak bardzo, że niektóre z nich nie mogły zostać zidentyfikowane. Innym ciekawym faktem – zabijane dziewczyny były podobne do siebie zewnętrznie, dochodzenie udało się stwierdzić, że większość z nich była zaangażowana w prostytucję.

"Złowiesz Jack"?

Nie wielu maniaków z Nowosybirska "stało się sławne", jak "Jack the Ripper" czy "Satanist". Ten przestępca zachowywał całe miasto w zachwycie w okresie od 1998 do 2006. Fragmenty ciał jego ofiar, nie ukrywał, ale jak gdyby specjalnie pamiętać o odkryciu szybciej. W trakcie działań związanych z operacyjnymi poszukiwaniami przesłuchano wielu świadków. Kiedy próbki zostały znalezione dla badaczy, materiał genetyczny zabójcy, przeprowadzono około 300 badań. Zaskoczeni oficerowie i nagłe zaprzestanie gwałtownych zbrodni. Początkowo policja obawiała się, że zabójca właśnie wyjechał do innego regionu. Jednak żadne morderstwa nie zostały zarejestrowane w żadnym mieście w Rosji. Było przypadkiem, że na wiosnę w Nowosybirsku złapano maniaka. "Jack the Ripper", "Satanist" – to wszystko to prawdopodobnie jego pseudonimy. Podejrzany był pięćdziesięcioletnim mieszkańcem miasta. Według niektórych źródeł ten sam człowiek pracował przez wiele lat w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Być może to właśnie ten fakt pomógł mu pozostać na tyle przez wiele lat?

Martwe podróże

W mieście pojawił się nowy seryjny maniak. Nowosybirsk dosłownie wzdrygnął się przed wiadomościami. Czy Bloody Novosibirsk Series będzie kontynuowana? Ofiary mordercy były młodymi kobietami, ich ciała znaleziono w plantacjach przy wejściach do miasta. Niektóre zwłoki były wystarczająco zniekształcone. Jego ostatnia ofiara została rozczłonkowana, co spowodowało znaczne trudności w identyfikacji. Kiedy panika znów zaczęła się w mieście, cywile były zachwycone nieoczekiwaną wiadomością – maniak został zatrzymany w Nowosybirsku. Mordercą był trzydziestopięcioletni kierowca taksówki – Alexei N. Połową przestępcę udało się gorąco pościg, prawie tuż po odkryciu zwłok ostatniej ofiary. Ustalono, że w Nowosybirsku kierowca taksówkarza-maniaków zabił 4 kobiety. Przywitał wszystkie ofiary do samochodu, sugerując, aby go przyprowadzić, zabrał go do niezamieszkanych miejsc, gdzie gwałcił i zabija.

Serial gwałciciel z Nowosybirska

Jesienią 2013 roku w Nowosybirsku aresztowano seksualnego maniaka, który popełnił cztery gwałty i jedną nieudaną próbę gwałtu. To człowiek w wieku 33 lat, mieszkający w Nowosybirsku. Wszyscy sprawcy popełnili wykroczenia na ulicy. Gwałciciel rzucił się na plecy, a następnie, używając sił fizycznych i zagrożeń, przeniósł kobiety do pustych miejsc, gdzie popełniał gwałtowne akty o charakterze seksualnym. Śledczy podkreślają fakt, że jeśli sprawca nie został zatrzymany w czasie, istnieje duże prawdopodobieństwo popełnienia znacznie poważniejszych przestępstw.

W Nowosybirsku zatrzymany jest pedofil maniakalny

W 2013 roku śledczy w Nowosybirsku udało się zatrzymać przestępcę, który popełnił gwałtowne akty o charakterze seksualnym wobec małoletnich. Obrońcą był 43-letni mieszkaniec regionu Kirowa. Działający przestępca (podobnie jak wielu innych maniaków z Nowosybirska) przestrzegał pewnych środków zapobiegawczych. Wybrał swoich ofiar na ulicy, a następnie "eskortował" do mieszkania. Dopiero po upewnieniu się, że dziecko jest w domu samotnie, pod pozornym pretekstem, przeniknęło do mieszkania. Zbrodniarz został zatrzymany z powodu podejrzeń co najmniej 5 podobnych w odcinkach pisma ręcznego.

W Nowosybirsku złodziej został skazany za popełnienie serii zamachów na kobiety

W 2003 roku w Nowosybirsku został aresztowany przestępca, który popełnił około 50 ataków na kobiety. Ta sprawa cieszyła się niewielką popularnością poza obwiską Nowosybirska, ale poważnie martwiła mieszkańców miasta. Przestępca otrzymał nieformalny pseudonim "podnośnik" za atakowanie swoich ofiar w windach wielopiętrowych domów. Głównym motywem zbrodni była kradzież. W sytuacjach, w których ofiary odmówiły dobrowolnego przeniesienia własności na napastnika, przestępcy brutalnie ich pobili, zgwałcili kilka. Złodzieje i gwałciciela złapano podczas próby sprzedania skradzionych kosztowności. Przestępcą był 29-letni mieszkaniec Omsk, który kilka razy w miesiącu odwiedził Nowosybirsk, aby "polować".