213 Shares 1509 views

Jak zrobić własnymi rękami listogib

Narzędzie pozwala pracownikom bez specjalnego doświadczenia dokładnie gięcia blachy pod żądanym kątem, nazywa się „Bender arkusz”. Ręce to urządzenie może być wykonane dzięki U sekcji i odcinków linii prostych z prostymi narożnikami i krawędziami samolotów i spawarki.

Niespodziewanie, w rosyjskich mistrzów ćwiczyć listogib mało rozpowszechnione, a on daje przewagę do młotka, który jest zwykle wygięte blachy, jak absolutnie nie deformować jest wygięta część.

W sprawnych rękach to urządzenie sprawia, że możliwe jest idealnie produkcji skomplikowanych struktur, takich jak podwozia, obudowy, obudowy, arkusze starannie połączenia i szwu, odpowiednio, w celu poprawy rynkową produktu.

Przed utworzeniem listogib swoje ręce, trzeba dowiedzieć się, co to składa się z części. Ten zacisk bazy i zaciskane stempel uchwytów dźwigni. Sama podstawa wykonana jest z kanału №14, – zacisk z kanału №10 i zaciskane na matrycy – od №8 rogu. To wystarcza do budowy narzędzia odpowiedniego dla dekarza.

Odległość między osiami dwóch śrub mocujących musi być równa długości zadaszenia blachy. Profile wybrane wymiary pozwalają na pracę z arkuszami do 2 metrów. Podstawa jest zamontowana na nogach bramowych spawanych typu podpory. Środkowy profil ciśnienia pary otwory, odległość pomiędzy nimi i odpowiedniego końca progu znajduje się 5 cm.

Na szczególną uwagę zasługuje uchwyt dźwigni, który jest wyposażony w domowej listogib. rąk własnych najprostszy sposób, aby go zbrojenia kreskowego nie mniejszej niż 2,5 cm średnicy, spawane ją na róg. Uderzać w jego górnym położeniu był stabilny, że uchwyt jest zaopatrzony w kończynie. Jeśli zajdzie taka potrzeba, może być przyspawany do dźwigni w dodatkowych obciążników są pręty metalowe.

Na końcach mocowania stempla bazowej obrabiane i krawędzią sfazowaną głębokość 1, i długości 5 cm. Następnie stempel osi spawanych prętów o średnicy dwóch centimetric. Spawanie Oś musi pokrywać się z kierunkiem krawędzi narożnikowej. Są one zainstalowane w policzkach skrawki grubości blachy 1-1,5 cm.

Następnie trzeba zebrać listogib własne ręce. Na Powodem tego jest umieszczony miękkiej blachy, a górny zacisk jest przyciągany czasowo stałe zaciski. Zaciskania stempel znajduje się w górnej części pionowej półki powinna znajdować się w kontakcie z zaciskiem na całej jego powierzchni. Na osi noszone policzkach i przyspawane do podstawy za pomocą spawania.

Gięcie badanie jest przeprowadzane w którym to teście i udoskonalenie położenia zacisku górnego w stosunku do podstawy. Jeśli wszystko jest w porządku, konstrukcja spawana.
Następnie otwory są wiercone w dnie o średnicy 1,4 cm, i wycina gwint M16. Przykręcone do gwintowanych śrub i zamocowane za pomocą spawania. Jako akt ściskanie sprężyny zaworowe, które są dostępne w silniku.

Użyj listogib własnych rąk nie jest trudne: uchwyt dźwigni jest tłumaczona na najwyższej pozycji, a następnie odkręcić nakrętkę mocującą. Zacisk jest unoszony nad dolnym zacisku siły sprężynami, przy czym szczelina utworzona poniżej. Należy zdać arkusz jest składana i ustawić w określonej odległości od linii zagięcia tak, że ta linia pokrywa się z krawędzią podstawy. nakrętki są dokręcone i uchwyt dźwigni jest przenoszony do najniższego położenia. W rezultacie tych kroków, arkusz jest wygięty.

Wysiłek spędzić nie jest coś do ręcznego arkuszy Bender ze swoimi rękami, szybko zmaterializować. Bo teraz można perfekcyjnie wykonywać prac dekarskich bez udziału sił najemnych. A gdy potrzeba maszyny nie są już potrzebne, to będzie można sprzedać lub dzierżawy. Nawiasem mówiąc, jest to możliwe, aby produkować dobrze uformowane sekcje, które są niezbędne do budowy szklarni, szklarnie, wysokich łóżek i innych tego typu obiektów.