567 Shares 4129 views

Nocne zwierzęta: przegląd, a lista funkcji i opisu

Wszystkie zwierzęta na naszej planecie dostosowują się do warunków życia i otaczającego środowiska. I ze względu na różne czynniki, niektórzy z nich zdecydowali się przeprowadzić nocny. Oznacza to, że zwierzęta wywierają swoją maksymalną aktywność w nocy, a nie w ciągu dnia, w ciągu dnia, wolą odpoczywać lub nieaktywne.

nocne zwierzęta

Różnorodność rzeczy życia, aktywny w nocy, naprawdę świetnie. Niektóre z nich są bardzo rzadkie i nieliczne, a poszczególne przedstawiciele i wszystkie znajdują się tylko w jednym kraju. Jednak są tacy, jak sowy, liczba gatunków, które uchodzi za 100, ale według innych źródeł – nawet do 200. Tak więc, jakie zwierzęta są nocny? Oto niektóre z nich:

 • Większość gatunków sów i członków ich najbliższej rodziny;
 • kozodoi;
 • lwy;
 • Humboldt squid;
 • hipopotama (hipopotam);
 • żmii dół viperów (około dwieście gatunki);
 • czerwone wilki;
 • nietoperzy ;
 • kojoty;
 • ponocnicowate;
 • Większość kotów, w tym domu;
 • jeże;
 • zające;
 • Dzikie kozy;
 • dziki i wiele innych.

W ciemności, fauna dostarczyć żywność dla siebie i swojego potomstwa, a w ciągu dnia ukrywa się w ich domach lub w gęstej roślinności (drzewa, krzewy), czekając na zachód słońca znów kontynuować polowanie. Pewnej nocy pomaga ukryć się przed drapieżnikami, a te z kolei na odwrót, aby znaleźć zdobycz. Więc nie jest to wieczna walka.

kałamarnica Humboldta

Te drapieżne mięczaki bezkręgowców dobrze widzieć w ciemności i są w stanie ukryć się, zmieniając ich kolor, co pozwala im produkować własną żywność w nocy i uciec od niebezpiecznych drapieżników, którzy nie mają wstręt do jedzenia sami. Przenoszenie i polują zwykle ławice do 1200 jednostek. Podczas karmienia są bardzo agresywne i mogą atakować nurków. Ze względu na jego zdolność do miga czerwone i białe podczas polowania dostał przydomek „Red Devil”.

Zamieszkują tych zwierząt nocnych w oceanie, dzienne prowadzone na głębokości (około 700 m), a po zmroku podniesiona bliżej powierzchni (około 200 m) do polowania. Ten duży zwierząt, czasami osiągając 1,9 m na długości płaszcza, a ich ciężar – około 50 kg. Nagrane fakty agresywne zachowanie Humboldt squid do nieznanych obiektów. Ponadto, są kanibalami: a rannych lub osłabiony współplemieniec zaatakowany przedstawicieli opakowaniu. W rezultacie szybko przybrać na wadze i wymiarach, na żywo, choć nie na długo – zaledwie 1-2 lata. Siedlisko – od Ziemi Ognistej do Kalifornii, i rozciąga się na północ do wybrzeży Waszyngton, Oregon, Alaski i Kolumbii Brytyjskiej.

czerwone wilki

Te drapieżniki – wielkie nocnych myśliwych. Aby to zrobić, oni doskonale rozwinięte wszystkie zmysły: wzroku, słuchu i węchu. Uważane wymarły, ale na szczęście udało mi się znaleźć ich liczby w Ameryce Północnej, gdzie są teraz pod ścisłą strażą. To najrzadsze podgatunek wilka zwykłej, skrzyżowanie wilka i kojota. Imbir zwierzę mniej niż jego odpowiednik szare, ale ma dłuższe nogi i uszy, ale krótszą sierść, która obejmuje kolor czerwony, szary, czarny i brązowy kolor. To otrzymała swoją nazwę dzięki Texas populacjach, które zdominowały czerwony kolor.

Te nocne zwierzęta są bezpretensjonalne w żywności, ich dieta składa się z: gryzonie, króliki, szopy, nutrie, piżmak, owady, owoce, padlinę. Czasami stado jeleni polowania. Same czerwone wilki również uniknąć niebezpieczeństwa: są ofiarami swoich krewnych i innych wilków, żerują na młodych aligatorów i rysie. W warunkach naturalnych żyje około 8 lat w niewoli – do 14. Wcześniej były trzy podgatunki czerwone wilki, z których dwa były wymarłe w różnych latach.

Sowy: Silent Hunter

Wśród ogromnej różnorodności sowy zdecydowanej większości – nocnych zwierząt. Sowa – ptak drapieżny jej dieta składa się z: gryzoni (produkcja podstawowa) oraz średnie ptaki, żaby, jaszczurki, owadów; z ryb i sowy sowy – ryby. Niektóre osoby utrzymywane w niewoli, chętnie jeść świeże warzywa. Żyć i gniazdo prawie wszędzie (w opuszczonych gniazdach, dziuplach, szczelinach skalnych, ruiny, pod dachami domów, na wieży dzwon, opuszczonych budynków), niektóre – w norach. Zajmują każdy teren i krajobrazy, z wyjątkiem Antarktydy i niektórych wyspach.

Większość sowy są miękkie pióra, która pomaga im w milczeniu spaść na zdobycz, więc nie była w stanie dostrzec drapieżnika. Ptaki te mają najostrzejsze widzenie – wystarczy tylko 0.000002 apartamentów do zobaczenia stały myszy w ciemną noc! sowy słuchowe są również na kuli: są w stanie usłyszeć szelest karaluch indeksowania na ścianie! Ten „sprzęt” czyni z nich doskonałe myśliwych.

gatunki sów

Istnieją dwie podgrupy tych ptaków: są Sowy i Barn Owl. Te ostatnie różnią się od pierwszego w kształcie serca lustra twarzy (sowy jest okrągły), a także ma na palec środkowy postrzępione pazura. Istnieje 11 gatunków sów stodoły żyjących w wielu stanach w krajach byłego Związku Radzieckiego, te nocne zwierzęta znajdują się na Białorusi, państw bałtyckich i Ukrainy Zachodniej.

Sowy zwykle polują w nocy, ale są gatunki, które dostarczają pożywienia i dzień (jastrząb, bagno, Jaskinia, sóweczka, sowa sowa ryb i ryb). Kobiety od mężczyzn różnią się wielkością – „panie” są większe, ale mają ten sam kolor.

Najwięksi przedstawiciele sowy:

 • puchacz – największy (zakres 1,5-1,8 m skrzydełka);
 • Grey Owl (do 1,5 m);
 • Uralski (1,2 m).

Sowa może być mylony z puchacz, ponieważ rozmiar, ale nie mają „uszy” – konkretnie rosnących piór na głowie, przypominające uszy zwierząt.

Najmniejsza sowa: North American elfovy sowa (o długości 12-15 cm, ciężar 50 g); nieco większy – sóweczka.

Spectral tarsier – Indonezyjski nocny prymas

Wśród wielu mieszkańców faunie regionu znajduje egzotyczne nocne zwierzę Indonezja – widmowy tarsjusz lub torsier, jak to się nazywa. To odnosi się do rzędu naczelnych, a zmieści się w dłoni, ponieważ średnia wielkość 10 cm. Życie tarsiers rodzinom w lasach i parkach Indonezji, preferując drzew z zagłębień, w których chowają się w ciągu dnia i snu. Ich głównym dieta składa się z koników polnych i owadów, ale będących naczelnych, nie jeść owoców i warzyw.

Torsiery – unikalne nurków: mogą skakać w jednym pokonać dystans ponad 10-20 razy jego długość ciała. Przesuwając poziomej powierzchni, takich jak kangury, która posiada przednie zaciśnięcie i odsuwając. Te zwierzęta, nocne, zagrożone – w przyrodzie tylko kilka tysięcy osobników.

małpy nocne

Sama nazwa tych naczelnych sugerują, że zwierzęta nie mają aktywnego życia nocnego. siedliska Region – lasy Ameryki Środkowej i Południowej, w dziuplach drzew i krzewów Tej nocy ukrywanie małpa w godzinach popołudniowych. zwierzęta nocne zaczyna się około 15 minut po zachodzie słońca: wychodzą w poszukiwaniu pożywienia, ale im bliżej północy ponownie powrócić do swojej kryjówki, gdzie 1,5-2 godzin odpoczynku i następnie ponownie wychodzić w poszukiwaniu pożywienia. Warto zauważyć, że w ciemności małpy nic nie widać, więc są one mało aktywny w nowiu. Przeprowadzone przez naukowców siatkówki oka naczelne badania doprowadziły do wniosku, że był to dzień przed zwierzętami, które z jakiegoś powodu zmienionych porządek dnia.