713 Shares 7829 views

Dlaczego nie robi się ekran drukowania?

komputery osobiste mają ogromny potencjał, który wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy. Ten artykuł będzie traktowana jako funkcja celu usunięcia zdjęcia na przykładzie systemu operacyjnego Windows. Również można znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego nie działa Print Screen.

Przegląd

Zrzut ekranu – zrzut ekranu. Funkcja ta pozwala na zaoszczędzenie czasu pracy systemu. Z reguły jest on przechowywany w formacie graficznym. Aby zrobić zrzut ekranu, naciśnij klawisz PrtSc «». Po tym, screenshot trafia do schowka systemowego. Aby zobaczyć obraz, trzeba otworzyć dowolny edytor graficzny (np, farby) i kliknij przycisk „Wklej”. Następnie zapisz plik w dowolnym miejscu dogodnym dla Ciebie. To jest dokładnie to, co powinno się zdarzyć w przypadku idealnym. Ale wielu użytkowników napotkać problem, gdy nie działa Print Screen. Następne będą miały ogólne porady, aby rozwiązać ten problem.

decyzja

Najpierw trzeba określić kolejność, bo z tego, co nie działa Print Screen. Oto kilka możliwych powodów:

  1. uszkodzenia mechaniczne. Ewentualnie, klawiatura została uszkodzona. I z powodu tego przycisku «PrtSc» przestał działać. Aby sprawdzić działanie wszystkich przycisków na klawiaturze, można skorzystać z programów wsparcia, na przykład, KeyboardTest. Interfejs tego programu jest bardzo intuicyjny, tak do niego nie powinien mieć żadnych problemów. Alternatywnie, można podłączyć klawiaturę do innego komputera i przetestować go na nim.
  2. Awaria techniczna. Jeśli po sprawdzeniu klawiaturę, a badanie wykazało, że wszystkie klawisze są warunki pracy, to problem jest w systemie komputerowym. W tym przypadku trzeba sprawdzić wszystkie zainstalowane programy na komputerze, a niektóre z nich posiadają funkcję przechwytywania zrzutów ekranu. W zasadzie jest to program do usuwania zdjęcia, które zostały zautomatyzowane interfejs. Usuń wszystkie naraz, oczywiście, nie jest to konieczne. Można po prostu je wyłączyć za pomocą programu „Menedżer zadań”.

Aby uzyskać więcej informacji,

Rozważyć inne przypadki, kiedy nie działa Print Screen. Win 7 dzisiaj zajmuje pierwsze wiersze najbardziej popularnych systemów operacyjnych. Zazwyczaj jest on zainstalowany na wielu laptopach. W tych urządzeniach, zintegrowana klawiatura różni się od zwykłej. W nim znajduje się specjalne klawisze systemowe «Fn», która jest niezbędna, aby zmienić ustawienia komputera. Można zrobić zrzut ekranu, należy jednocześnie nacisnąć przycisk, a następnie przycisk «PrtSc». Nawiasem mówiąc, w systemie Windows 7, można użyć alternatywnego firmware „Scissors”, które mogą pomóc, jeśli nie działają Print Screen. System XP wykorzystuje kombinację klawiszy Alt + PrtSc «» w niektórych urządzeniach. Można również skontaktować się z obsługą urządzenia, który jest zobowiązany do zapewnienia instrukcji do przechwytywania ekranu.

wniosek

Jeśli nie działa ekran drukowania, należy najpierw spróbować, aby dowiedzieć się, co dokładnie jest problem. W przypadku awarii mechanicznej, będzie musiał kupić nową klawiaturę. W przypadku błędu systemu, wystarczy sprawdzić wszystkie zainstalowane programy. Zawsze można znaleźć pomoc jest w urządzeniu. Jest to szczególnie oszczędza gdy masz układ klawiatury niestandardowego lub komputer nie jest całkiem zwykły system operacyjny.