402 Shares 6848 views

Kocięta bengalskie: co do paszy, oraz poszczególne opinie pielęgnacji

Jeśli masz zamiar znaleźć sobie kota, należy rozważyć rasy Bengal. Uroczy obiekt, jak lamparty, upewnij się, aby zadowolić wszystkich członków swojej rodziny. Nie czujesz się smutny, a jego wybryki i ciekawość daje dobre samopoczucie. Nie należy się spodziewać, że będzie to tworzenie przez kilka dni spać na kolanach. Jest wiecznym źródłem energii. I, oczywiście, odznaczają się one niesamowitym głosem, który zaskoczy nawet wyrafinowanego słuchacza.

pochodzenie rasy

Przed przejściem bezpośrednio do diety, przyjrzyjmy się, kto jest kocięta bengalskie. Co je karmić, to staje się jasne, jeśli będziemy podążać ścieżką formacji skalnej. Jest to skrzyżowanie dzikiego leoparda kot z innymi członkami. Rezultatem jest piękne i potężne zwierzę. Przodkowie mieli jasne plamy rozrzucone na żółtawym tle. były karmione wyłącznie na żywność dla zwierząt. Takich jak drapieżniki i są Bengal kocięta. Co do paszy cętkowany ocharovashek, szczegółowe szukać dalej. Jednak oczywiste jest, że podstawą będzie mięso i ryby.

W trosce o dzieci

Na pewno już odwiedził hodowcę i obserwował dotykania grudek, którzy spać około mama. Dobrze wypoczęty, rozpoczęcie zabawy gry, które również powoduje wiele entuzjazmu. Wkrótce jednak na przyszłych właścicieli będą określały cały ciężar odpowiedzialności, gdy ich dom przenieść kocięta bengalskie. Co do paszy zabawna okruchy, tak, że rosną i rozwijają się prawidłowo, jak chronić je od wielu chorób, wszystkie te problemy mogą zostać omówione przez hodowcę i weterynarii. Bez szkody dla ich zdrowia kota zostaną wykorzystane tylko okruchy, aż dotrą do 1,5 miesiąca.

podstawy żywienia

Przyszły właściciel powinien mieć dobry pomysł, co odpowiedzialność spadnie na niego. W związku z tym, należy wybrać czas i przyjść, aby zobaczyć, jak wiele radości grając w swoim własnym gnieździe Bengal kociąt. Co karmić zwierzę przyszłość, to najlepiej, aby nauczyć się go od hodowcy. Właściwa i dobrze zbilansowana dieta na początku życia kotka stanowi podstawę dla jego przyszłego stanu zdrowia. W zależności od wieku dziecka wymaga innego dietę, która zawsze musi zawierać tylko produkty wysokiej jakości.

pierwsze przynęty

Około 3-4 tygodni zacząć otrzymywać jedzenie z talerza Bengal kociąt. Co nakarmić okruchy w tym wieku? Teraz należy uważać, aby dać cieczy lub pasty, jak żywność, która nie pozwoli na duże obciążenie organizmu. Jeśli masz małe dziecko, przez analogię, można zrozumieć, co jest wymagane kociaka. Idealny mięso lub polumyasnye puree. Z półtora już miesięcy, można dodać więcej stałych pokarmów, takich jak mięso mielone z warzywami.

Począwszy od dwóch miesięcy może zacząć dawać drobno plastry surowego mięsa. Na początkowym etapie, należy umożliwić tworzenie maleńkim mleko, twaróg, jogurt i jogurt. Najłatwiej jest poruszać kocięta z mlekiem matki jest do produktów mlecznych. To pomaga wypełnić mikroflorę pożytecznych mikroorganizmów. Aż do około czterech miesięcy, powinny być obecne w diecie każdego dnia. Bliżej do sześciu miesięcy jest już możliwe przeniesienie kitty w nastoletnim diecie, w której wiele uwagi poświęca się mieć składnik mięsa.

system karmienia

To jest bardzo ważne nie tylko do nauki, niż można karmić Bengal kotek, ale jak często trzeba to zrobić. Można nawigować przez głodny kotek wygląd, ale jest o wiele lepiej od razu wypracować najlepszy tryb. Małe zwierzę powinno otrzymać food w 5-7 razy dziennie. Jeśli to będzie wymagać go najbardziej, po raz pierwszy powinien udać się z nim spotkać, ale stopniowo przyzwyczaić do utrzymania ramkę:

  • W wieku 2 tygodni jest wymagane 10 karmienia dziennie.
  • Miesiąc kotek wymaga karmienia co najmniej 8-9 razy dziennie.
  • Przed ukończeniem dwóch miesięcy jest niezbędne do zorganizowania karmienia 7 razy dziennie. Teraz noc zwierzę powinno spać spokojnie.
  • Miesiąc później liczba karmień zmniejszy się do 6 razy.
  • Pet okazało 4-5 miesiące? Może on również mieć 5 razy dziennie.
  • Przez 9 miesięcy życia są zmniejszenie ilości do 4 razy dziennie.
  • Przez cały rok można stopniowo przejść do diety dorosłego, który jest, aby nakarmić kota teraz trzeba dwa razy dziennie.

Co do paszy Bengal kotek (3 miesiące)?

W tym czasie, zęby swojego zwierzaka nie wybuchła, a to może być zasilany niezależnie. Wzrost jest bardzo aktywny, wzmocnienie szkielet i ostatecznie tworzy się z przewodu pokarmowego. kotek moc w tym okresie powinno być jak vitaminized a szczególnie bogate w białko.

Około 60-80% diety jest niezbędne do mięsa. Karmić kociaka Bengal gotowane lub również promorozhennaya oraz oparzone wołowiny. Raz lub dwa razy na tydzień w pożywieniu obejmują gotowane wątroby. Stopniowo zaczynają przyzwyczajać go do kaszek, mieszanie ich mięsa.

Bardzo przydatne dla dzieci są jaja, a raczej tylko żółtko. Raz w tygodniu powinien być w diecie. Dodatkowo należy podać twaróg i jogurt.

Karmienie 4-6 miesięcy

A my nadal rozmawiać o tym, co jest najlepsze do paszy Bengal kotek. W tym wieku, zaczynają rosnąć bardzo szybko, a przybieranie na wadze. Teraz musimy szczególnie zapewnienia, że produkty w diecie nie zwlekaj tłuszczu i wyszedł na tworzeniu masy mięśniowej.

Teraz jest to szczęka dziecka pojawiły się, a kawałki mięsa, wołowiny, kurczaka lub podroby nie mogą być podane do mielenia i pokroić na kawałki. Zaleca się, aby stopniowo dodawać do diety Rjażenka lub jogurtu. Wskazane jest, aby skonsultować się z lekarzem weterynarii niż pasze bengalskim kotek. 4 miesiące – okres od ostatecznego powstawania wszystkich narządów i układów, więc wskazane jest, aby zobaczyć się z lekarzem regularnie ocenia rozwój dziecka.

nastolatek karmienia

Rozwój kotka jest prawie koniec i tak trzeba stopniowo przejść do diety dorosłych, ponieważ jest prawie dorosły kot lampart. Co karmić kociaka w tym wieku? Wzrost staje się mniej zauważalne, ale wyraźnie wyciągnąć swoje preferencje smakowe. Nie oddają swoje kaprysy, i nie pozwól jedzenie ze stołu. Jednak w diecie może być nowa uczta – chude ryby morskie.

Gotowe pasze

W sklepach zoologicznych mają dużą liczbę wniosków. Tutaj wszystko jest o wiele łatwiejsze, więc nie będziemy omawiać w szczegółach jak jedzenie karmić kota bengalskiego. Ale nie można kierować reklamy, często zapewnia fałszywych informacji. Bengal kot jedzenie nadaje się tylko super-premium. Kompozycja z nich jest wyważony i ma cały szereg substancji, witamin i minerałów.

Koniecznie należy przestrzegać następujących zasad:

  • Nie mieszać z profesjonalną paszy konwencjonalnej diecie.
  • Przekłada kota do innej marki w etapach.

Treści Cechy

Dorosłe koty nie dostarczają do swego pana kłopotów. Wszystko co jest potrzebne – jest terminowe szczepienia i karmienia, jak również miłość do właściciela. Należy zainstalować drapak w mieszkaniu. Od przodków tych stworzeń dostał długie, ostre pazury, które muszą być okresowo harówka. To jest prawdziwy sportowiec, który nie może siedzieć w małym mieszkaniu tak rozbrykany kociak może zniszczyć wszystkie zasłony, kołysząc się na nich. Znacznie lepiej, gdyby miał okazję zagrać na zewnątrz i ptaki polują.

Ale do mycia i rozczesać te koty nie ma takiej potrzeby. Jest to bardzo czyste stworzenia, które starannie lizać się, nawet jeśli trochę dotknąć ich sierść, która jest krótka i błyszcząca. Nawiasem mówiąc, to ma jedną cechę – kolor zmienia się w zależności od światła. Na jasne słońce świeci włosów mieni i błyszczy. Jest to bardzo elegancki kot, że ludzie lubią. Są bardzo aktywne i ciekawskie.