870 Shares 6092 views

Żyły w klatce piersiowej: co zrobić, jeśli są one bardzo widoczne

Wszystkie kobiety są różne, zewnętrzne cechy gruczołów sutkowych w każdy posiada także własną rękę. Dlatego nie zawsze jest wyraźnie wyróżniał się żyły na piersiach wskazywać na chorobę. Przyczyną tego zjawiska może być, a miesiączki i dramatycznej utraty wagi i ciężką wybuchu emocjonalnego. Mimo to, lepiej być bezpieczne, a jeśli mówił statki spowodować nawet najmniejszego dyskomfortu, należy skonsultować się z lekarzem. Jaki powinien być powiadamiani o wszelkich chorób sygnalizować widocznych naczyń krwionośnych na klatce piersiowej, a co może być podjęte odpowiednie kroki – będą uczyć się z tego artykułu.

Zwłaszcza kobiecego ciała, a piersi

Piersi kobiety są penetrowane przez wiele naczyń krwionośnych. Z reguły nie są one widoczne lub lekko przezroczyste, ale są też sytuacje, w których żyły na piersi pojawiają się bardzo zauważalne. Kobieta zaczyna się martwić, szukać przyczyny, co jest całkiem normalne.

Zjawisko wystające żyły na piersi, jest indywidualna. To może przejawiać się w różnym stopniu w różnych kobiet. Jest to spowodowane wahaniami poziomu hormonów, określonej dolegliwości lub nawet różnych właściwościach fizycznych. Sobie, aby dowiedzieć się, co było powodem, jest praktycznie niemożliwe. Aby prawidłowo zdiagnozować i rozwiązać problem, najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Nie zapominajcie, że dla kogoś, Żyła, wznoszący się nad jego klatki piersiowej, całkiem normalne. Na przykład, kobiety z różnych blady odcień skóry i kruche konstytucji, będą one widoczne, niezależnie od obecności chorób, leków i innych czynników. Musimy martwić się tylko wtedy, gdy zmiany są naprawdę zauważalne, a oprócz żył, jest również oczywiste, dyskomfort w okolicy klatki piersiowej.

Dlaczego pokazać w żyłach?

Przyczyny mogą być różne. W tym zupełnie nieszkodliwe i nie wiąże się ze zdrowiem. Na przykład, schudła dramatycznie. W wyniku utraty kilogramów w krótkim czasie nie jest przerzedzenie tłuszczu, a naczynia krwionośne stają się bardziej widoczne. Gdy postać powróci do tych samych parametrów obawy do ciebie też zniknie żyły.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego w klatce piersiowej mocno widoczne żyły, może być związane z nadmierną aktywnością fizyczną. Kiedy już zaangażowany w ciężkiej pracy i intensywnych ćwiczeń, żyły mogą pojawiać się nie tylko na rękach i stopach, ale także na piersi. Trzeba tylko dać organizmowi odpocząć – i naczynia powrócić do normalnego stanu.

Powodem może być nagłe i emocjonalne huśtawki. Na przykład, u których wystąpiły dużo stresu lub odwrotnie, ogromny przypływ radosnych emocji. To oczywiście powoduje, że przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, co przyczynia się do bardziej wyraźny przejaw żyły na skórze.

Nieprawidłowości w naczyniach i może powodować pewne preparaty hormonalne. Wiele z nich ma nieprzyjemne skutki uboczne – przyczynia się do zagęszczenia krwi, stąd prześwitujące żyły.

W nastolatek podczas tworzenia klatki piersiowej jest reorganizacja wszystkich układów organizmu. Nie zawsze skóra ma czas na dostosowanie się do szybkich zmian, więc to jest rozciągnięta i rozcieńczona.

U dorosłych kobiet żyły mogą być widoczne tuż przed rozpoczęciem cyklu. To może towarzyszyć obrzęk gruczołów sutkowych i pewnego dyskomfortu. Przeszkadzać objawy te nie powinny być: w pierwszych dniach miesiączki piersi wróci do normy.

Wreszcie, wiele kobiet uważa, że przejawem żył na piersiach w czasie ciąży. Jest uważany za jeden z głównych objawów „ciekawej sytuacji.” Powód jest prosty: ciało automatycznie rozpoczyna przygotowania do macierzyństwa i rozpoczyna się proces jej z piersi. Klatka piersiowa nie może dostać tylko przezroczystego naczynia, ale również puchnąć, zdobyć nadmierną wrażliwość sutków może zmienić kolor, a nawet kształt.

Oprócz tych cech innych niż niebezpieczne, wygląd widocznych żyłek na piersiach i może sygnalizować problemy zdrowotne. Jeśli masz najmniejszej wątpliwości, spróbuj jak najszybciej udać się do lekarza.

Żyły w czasie ciąży

Bardzo często, naczynia krwionośne stają się bardziej widoczne na klatce piersiowej u kobiet w ciąży. Nie martw się: jest to całkowicie normalne. Klatki piersiowej rozpoczyna przygotowania do macierzyństwa i karmienia w przyszłości. Przewody mleczne rozwijać, zaczynają przygotowania do poddania mas piersi. Wszystko to prowadzi nie tylko do obrzęków i zwiększenia rozmiaru piersi, ale również do zmian w strukturach naczyniowych. W rezultacie stają się widoczne, a nawet mogą pojawić się na skórze.

Jeśli piersi w okresie karmienia piersią lub stadium ciąży dostarcza wyraźnie nieprzyjemne uczucia, nie zwlekaj z wizytą do mammologist. Będzie ona badać piersi na obecność nowotworów i pomóc zdiagnozować chorobę w jej wczesnym stadium rozwoju.

Wiedeń w drugim i trzecim trymestrze ciąży

W tej perspektywie obrzęków i zwiększenia objętości żyłach grzywny – w rzeczywistości mają dostarczać krew nie tylko do własnego ciała, lecz ciało i rosnące dziecko. Statki stają się widoczne nie tylko w piersi, ale również na nogach. Po urodzeniu, zdecydowana większość kobiet, znikają.

Jedna na pięć kobiet w ciąży ma do czynienia z takim nieprzyjemnym problem jak żylaki. Statki puchnąć bardzo mocno i działają na powierzchni skóry. To może stać się zauważalne we wczesnym okresie ciąży, a do końca to tylko pogarsza – ponieważ macica zaczyna kompresować żyły silniejsze i przepływ krwi do kończyn dolnych staje się trudne.

A jeśli żyły nie znikają po porodzie?

Żyły w piersi we wczesnym okresie ciąży – częstym zjawiskiem, ale czasami są one nawet po urodzeniu dziecka. Oczywiście, dobrze się w nim trochę, a kobieta ma przeżyć estetycznych i czasami fizyczny dyskomfort. Ale współczesna medycyna jest w stanie z łatwością poradzić sobie z tym problemem. Istnieją dwie procedury, które mogą pomóc pozbyć żył w klatce piersiowej.

skleroterapia

Ta procedura jest wprowadzenie specjalnego roztworu bezpośrednio do siatki żył. To powoduje podrażnienie ścian naczyń i „blokowanie”. Po kilku tygodniach zarubtsuetsya wtrysku i będzie całkowicie niezauważalne w czasie. Bardziej wyraźne żyły, tym więcej z tych procedur wymagają.

Skleroterapia – procedura jest stosunkowo bezpieczne i zwykle mija bez konsekwencji. W niektórych przypadkach może być zasinienie i obrzęk piersi.

laseroterapia

Środek ten jest uważany za najbardziej skuteczną metodą zwalczania chorób żył dzisiaj. Laser jak magia niszczy wszystkie małe fiolki, bez uszkodzenia skóry. Z reguły po jednej sesji terapii laserowej będzie zobaczyć wynik, w niektórych przypadkach drugą procedurę.

terapia laserowa jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje żadnego bólu. W rzadkich przypadkach występują powikłania, na przykład, może być ze względu na spalanie. Ale nie zasinienie lub obrzęk, zarówno skleroterapii nie będzie.

Jakich chorób można powiedzieć żyły w klatce piersiowej?

Niespodziewane żyły odpowietrzające u kobiet nie będących w ciąży mogą wskazywać na rozwój chorób naczyniowych oraz zaburzeń układu krążenia. Najczęstszym z nich jest prawdopodobnie znamy – żylaki. Nawiasem mówiąc, cierpi na nią częściej niż mężczyźni. Żylaki – nie należą do rzadkości w czasie ciąży, więc okres ten jest szczególnie ważne, aby monitorować stan naczyń krwionośnych.

Jeżeli niebieskie żyłki na piersiach – nie ma powodu, aby alarm, pojawienie się tak zwanych gwiazd i naczyń jamy brzusznej powinno spowodować poważne zaniepokojenie. To oczywiste objawy żylaków. Jeśli nie rozpocząć leczenie, choroba będzie się rozwijać stopniowo, co prowadzi do poważnych konsekwencji, takich jak troficznych owrzodzeń lub zakrzepicy żylnej. Kobiety, zwłaszcza kobiet w ciąży, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej przy pierwszym podejrzeniu żylaków. Po takich poważnych nieprawidłowości w naczyniach krwionośnych może stworzyć ryzyko poronienia. A jeśli choroba została zdiagnozowana przed ciążą, planowanie uprzedzenie należy skonsultować się z lekarzem i, jeśli to konieczne, należy przekazać przydzielonego leczenia.

Objawy żylaków na piersi

Fakt, że zbliża się chorobą podstępną, można stwierdzić, jeszcze przed pojawieniem się notorycznie „siatkę” i „gwiazdy” na piersi. Zazwyczaj, żylaki zaczyna się obrzęk nóg, które są odczuwane przez wieczorem. Pierwsze oznaki – dokuczliwy tępy ból, uczucie ciężkości, niebieskie żyły – powinny ostrzegać i być powodem do wizyty u lekarza. Wtedy łatwiej będzie zidentyfikować chorobę na wczesnym etapie i zapobiec jego dalszemu rozwojowi.

Ale, niestety, nie wszystkie kobiety chodzą do lekarza we wczesnym stadium. To jest obarczona powikłań i objawów bardziej wyraźny. W piersi, z wyjątkiem przezroczystych żyłek, są guzy i guzki. Gruczołów sutkowych i sutki puchną bardziej niż zwykle. Może rozwinąć się nawet mastopatia, towarzyszy ogólne złe samopoczucie i gorączka. W skrócie, jeśli można zobaczyć żyły na piersi, lepiej być bezpieczne i nie opóźniać wizytę w klinice.

Inne choroby

Są też inne problemy zdrowotne, których konsekwencją może być wyróżniało żyły w klatkę piersiową. Powody są różne: rozwój torbieli lub tłuszczaków i innych nowotworów w tkance piersi. Czasami statki sygnalizować procesy zapalne. Wydaje naczyniowy oczek dobrze ukryte i nowotwory. Cokolwiek to było, jeśli zauważysz, że żyły na piersiach widać więcej niż zwykle, nie panikuj i skonfiguruje się do najgorszej diagnozy. Tylko wykwalifikowany specjalista – mammolog lub phlebologist móc cię uspokoić i dać cenne wskazówki.

Co robić?

Tak więc, jeśli zauważy się, że żyły w piersi stają się bardziej widoczne, może to sygnalizować poważną chorobę i może być naturalną konsekwencją pewnych zmian w swoim rytmie życia. W każdym razie lepiej jest grać bezpiecznie i zasięgnąć porady lekarza. Co on polecić?

diagnostyka

Pierwszą osobą, musi być zdiagnozowana. Polega ona na oględziny i badania palpacyjnego piersi, w celu określenia ewentualnej obecności węzłów i guzki w tkance piersi. Jeśli to konieczne, lekarz przepisze USG piersi oraz inne testy, aby zdiagnozować stan naczyń krwionośnych.

leczenie

Jeśli przyczyna pojawiają się żyły stają się żadnej choroby, zostanie poddany leczeniu. Na podstawie charakteru choroby, może być chemioterapia lub leków hormonalnych, do zabiegu. Jeśli sytuacja nie jest tak krytyczna, lekarz może przepisać specjalny masaż terapeutyczny. Problemy z żyłkami phlebologist zaangażowany, może też zatrzymać się na drodze medycznej lub chirurgicznej.

profilaktyka

Co jeśli żyły w klatce piersiowej widać więcej niż zwykle? Istnieją proste środki zapobiegawcze, które mogą być podjęte każdą kobietę:

 • Staraj się utrzymać zdrowy styl życia, porzucić złe nawyki;
 • Śledź podstawowych zasad higieny osobistej, zachować ten sam sen, zjeść w określonym czasie;
 • Uniknąć obrażeń i nadmiernego stresu na piersi;
 • Nie należy wkładać sobie intensywne ćwiczenia;
 • Nie supercool zachować integralność skóry obejmujące klatkę piersiową;
 • Unikaj stresu i nagłe wahania emocjonalne;
 • Pij dużo płynów w ciągu dnia;
 • W razie potrzeby podjąć witaminy kompleks mineralny;
 • Jeść produkty mleczne, świeże owoce i warzywa – pomagają zachować naczynia krwionośne w tonie;
 • Codzienny spacer, odwiedzić otwartej przestrzeni;
 • Jeśli masz pracę siedzącą, starają się wypracować dla siebie co najmniej minimalny zestaw ćwiczeń fizycznych, aby zapobiec zastój krwi w nogach.

Żyły wyróżniało: co jest uważane za normę?

Uważa się, że większość z żyły na piersi kobiet prowokuje ciąży. W rzeczywistości, powodem tego zjawiska jest głębszy i często wiąże się z hormonalnymi. Organizm gromadzi estrogenu – że wpływa na naczynia krwionośne i prowadzi do „żył” i „gwiazdek” w różnych częściach ciała, w tym piersi.

U kobiet ciężarnych, zjawisko zwykle sprowadza się po porodzie. Ale jeśli wyglądu żył z powodu obecności poważnej choroby, może być konieczne leczenie. Nawiasem mówiąc, stał żyły – problem nie tylko dla kobiet, może spotkać ludzi z podwyższonym poziomem estrogenów w organizmie.