630 Shares 3123 views

Wykopał swoje ręce: szczegółowy opis i rysunek

W czasie ziemianki były bardzo popularny rodzaj mieszkania. Przede wszystkim, nie wymaga wysokich kosztów budowy; Drugą zaletą jest ich tajność – po zawiadomieniu ich o wiele trudniejsze w porównaniu do konwencjonalnych budynków. Trzecia zaleta: takie budynki są bardzo dobrze izolowane. Zima nie jest zimno w nich, a latem – bardzo fajne. Czwartą zaletą uzyskanie prędkości wznoszenia. W przeciwieństwie do większości budynków można zbudować szałas na dzień, jeśli nie rozprasza, a nawet bardziej – jeśli praca nie jest sam.

Oczywiście w nowoczesnych warunkach praktyczną koniecznością w ziemiance pojawia się rzadko. wentylatory obudowy ekologiczne mogą uciekać się do tego schronienia, ale nie są one tak dużo. Drugim pod względem znaczenia użytkownicy mogą stać się właścicielami ogrodów, znajduje się dość daleko od miasta: takiego mieszkania będzie rob niewielu, który jest dobrą ochronę w czasie, gdy jesteś na miejscu. Trzecia kategoria potencjalnych najemców – ekstremalne podróżnych, zdecydowany spędzić w lesie (tajga) mesyatsok nawzajem. W ich przypadku, jest idealnym schronieniem. Ale nawet jeśli nie należą do żadnej z tych kategorii, dodatkowy nikt wiedza została zniweczona.

Definiowane w kategoriach

Większość ludzi myśli, że ziemianka (własnymi rękami wykonanych lub znajdując i dostosowanych do potrzeb) – zawsze jest coś surowego, ciemne i pod ziemią. Jednakże, nie jest to do końca prawdą. Pokój, znajduje się w całości pod ziemią, wśród specjalistów zwanych „Foxhole”. W życiu, nadaje się do codziennego użytku i znacznie mniej interesujący chyba partyzantów podczas walki. Ten ziemianka jest bardziej atrakcyjne i wygodne.

Ziemianka jak to jest

Oczywiście, głównym celem takiego mieszkania – o przetrwanie, a najbardziej komfortowe. Oprócz wymienionych już zalet, ziemiance w lesie ma szereg zalet. Po pierwsze, dobrze zatrzymuje ciepło, nawet gdy ogień gaśnie. Rekuperator lub namiot ty taki komfort nie przewiduje. A jeśli wyposażyć ziemianki piekarnika, nie ustąpić kamiennych lub glinianych domów.

Nora, znajduje się głęboko pod ziemią, zawsze wilgotne. Ziemiance nie jest zagrożony, chyba że jest w bagnie, albo zbyt blisko do stawu, a nawet w piaskowcu. Jednakże rozsądna osoba w stanie zapewnić takich konsekwencji.

Jeśli jesteś zainteresowany uznania – umieścić na dachu murawy i sprawiają, że nie jest zbyt geometryczny. Przez tydzień pokrycia przyzwyczajeni, a schronieniem będzie podobny do następnego pagórka, choć znajduje się na otwartej przestrzeni. Las jest ledwie ktoś zauważy swój dom.

materiały potrzebne

Szczerze mówiąc, budowane ziemianki z rękami zwykle co jest dostępne. Jednakże, jeśli masz możliwość wniesienia na budowie „nienaturalne” materiałów, które mogą ułatwić dalszą pracę, to najlepiej, aby go używać. W ten sposób, w najbardziej korzystnych warunkach, muszą rekuperator 12 (jeśli ich długość 2,5 m), 70 słupy i 6 120 M – 5 i pół lapnikom – około pięciu kostek przewód (osiem kg) i 2 arkuszy z blachy falistej. Jeśli istnieje piec obóz, okna i drzwi – dom będzie szczególnie wygodne, ale oba mogą być zastąpione materiałami pod ręką, nawet kosztem komfortu.

dodatkowe sztuczki

W zasadzie poprawna ziemianka umożliwia chodzenie po niej w pełnym widoku. Jednak w przypadku pierwotnej konstrukcji ziemianka, wykonany własnymi rękami, specjalne urządzenia nie może zaoferować. Warunki życia można poprawić, jeśli podłoga jest położyć deski lub słupy ciasno przylegające. Mogą też schować ściany schronienie: i estetycznie, i cieplejsze (w lecie – chłodnica izolacji jeszcze). W przypadku planowanych ścian zimowych pokrytych gliną i otoczonych darni; pożądane jest również wyposażyć drugą przesuwającymi się żaluzjami. Jest to okazja, aby doprowadzić do budowy nowoczesnych materiałów izolacyjnych (na przykład płyty piankowe) – ziemianka będzie jeszcze bezpieczniejsza i cieplej.

opcje zamienne

Oczywiście, nie zawsze wszystko, czego potrzeba, aby dostarczyć do miejsca obiektów schronienia. Nie martw się: nowoczesne materiały mogą zastąpić stare. Jeśli zbudowany ziemianki własnymi rękami, i doprowadzić przewód nie jest możliwe – Nader kora, pokroić w cienkie gałązki (najlepiej z wierzby, jeśli jest w pobliżu), zebrać młode korzenie zjedzone. Do izolacji cieplnej jest bardzo zła mech. Naturalnie, będzie musiał być suszony tak, że nie zginać w pobliżu murów.

Cóż, teraz można dowiedzieć się, w jaki sposób uczynić ziemianki z rękami.

zasady lokalizacji

Przed rozpoczęciem budowy należy zaplanować wszystko prawidłowo. Aby rozpocząć, należy rozważyć wiatrów. Dugout powinny być tak rozmieszczone, że przeważający wiatr wiejący z boku w ścianie, w którym nie ma drzwi.

Najlepszym miejscem, gdzie nie będzie czai domu staną się stok lub lekko podniesiony obszar – tak mniejsze prawdopodobieństwo zalania przez wody gruntowe.

Gotowe rysunki przyszłych budynków, układanie w rozmiarze Seryjna. Przed dokonaniem ziemianki własnymi rękami, musimy pamiętać, że będzie to podgrzać od wewnątrz, to znaczy przynajmniej clapboard. Jednak uzasadnione ludzie również uczestniczyć grzejnika, dzięki czemu grubość płyt muszą być pomnożone przez trzy (dwóch warstw drewna plus warstwy izolacji).

początkowy etap

Gdy wszystko jest obliczany i wytyczone, zaczyna się najtrudniejszy, czasochłonne i nieciekawe scenę. Jeśli witryna ma prismotrennom darń, należy go usunąć. Będzie to przydatne w przyszłości i do izolacji i do maskowania. Najbardziej nieciekawy etap prac na jak zrobić ziemianki z rękami – to kopanie dołów. Pierwszy bagnet kopanie łopatą, z luźnej glebie. Następnie, w trakcie uczestniczenia łopaty – to zostaje wyrzucony z ziemi planowana podstawa 50 cm od krawędzi. Nie bliżej: obwód ma stanowić dach. Fundacja pit wyniku powinny być głębokie na dwa metry (w ziemiance mimo wszystko nadal potrzebujemy piętro).

Przed zbudować szałas, należy rozważyć lokalizację wejścia. Powinno być wygodne i niewidoczne opcje. Nawet jeśli nie ukrywają w ukryciu jest elementem intrygi i gry: to jasno dzieci będą interesujące. Aby wprowadzić ukośne ukośne wykopać dół, który wycięty kroki. Zazwyczaj 3 sztuk brakuje.

Sama budowa

Gdy pit jest gotowy, wlać w kolumnach dla podpory i krokwie są umieszczone. Te ostatnie mogą być wzmocnione w ziemi, lub umieścić na podkładach. Są rekuperator lub dzienniki położył na ziemi. Jeśli myślisz o tym, jak zbudować szałas tylko na złom, a krokwie i słupy wykonane z rekuperatorem. Kto wie, rekuperator – to pień drzewa o średnicy 5-11 cm Jeśli to możliwe dostarczenie materiałów, rekuperator zastąpiony metalowych rur, kanałów, kątów lub innego materiału budowlanego .. Podstawowym jakości wymagane do słupów i rygli – wytrzymałość.

Dach jest najważniejszym

W każdym budynku, najważniejsze – to fundament i dach. Jeśli ściany nie są bardzo wiarygodne, mogą zostać wzmocnione później. Ponieważ podstawa i pokrywa taki nacisk nie przejdzie: są od samego początku powinien być niezawodny. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany wiedząc, jak zbudować ziemianki z rękami, koncentrując się na górze. Krokwie należy umieścić biegunów, a nie w najbardziej subtelne 3-5 cm. To będzie Twój sufit. Muszą umieścić z powrotem do tyłu, starając się uniknąć luki. Bond ma także – czy przewodowy (ur giętkie gałęzie), lub gwoździe.

Będzie miał tylko zainstalować piec (jak komin po prostu widział przez otwór w dachu, który pochodzi z jej rury) i powłoki desek pryczach. Jeśli potrzebujesz jakiś estetyki – stosując, na przykład zdjęć. Dug może nie być całkiem wygodne, ale również piękna obudowa tylko.