205 Shares 8499 views

Jak zainstalować uchwyt na desce snowboardowej? Montaż zamocowania na desce snowboardowej dla początkujących

Fani sportowców zimowych, którzy wybrali już deskę, aby zdobyć szczyty górskie, muszą być prowadzeni w jaki sposób prawidłowo zamontować mocowanie na desce snowboardowej. Obecność takiej wiedzy pozwoli dostosować deskę, w oparciu o indywidualne preferencje i wybrany styl jazdy.

Struktura zapięcia na desce snowboardowej

Standardowy montaż na snowboardzie obejmuje następujący zestaw elementów:

  • Baza;
  • Highback;
  • Pedały gazu;
  • Górne i dolne pasy;
  • Dyski.

Ponieważ klamerki mocowań zawsze wyglądają na zewnątrz, w praktyce dość łatwo jest odróżnić lewą i prawą oprawę snowboardu. Wystarczy spojrzeć na dysk, na którym znajdują się notacje w stopniach od 0 w obu kierunkach. Obecność dodatkowych otworów w płycie wynika z potrzeby wyrównywania elementów mocujących w przód iw przeciwnym kierunku.

Jak zainstalować mocowanie na desce snowboardowej, na podstawie stojaka?

Przy mocowaniu elementów mocujących ważne jest, która stopa wolała stać na desce kierowcy podczas ruchu. Dla początkujących snowboardzistów trudne jest natychmiastowe wybranie właściwego stojaka. Zasadniczo wszystko jest uczone w praktyce.

Jednak nadal jest skuteczny sposób na określenie najbardziej wygodnego szafy w domu. Aby to zrobić, musisz trochę nacisnąć z tyłu. Która noga będzie się poruszać naprzód, najprawdopodobniej jest liderem podczas jazdy na snowboardzie. Aby upewnić się, że wynik jest wielokrotnie powtarzany.

Jeśli prawą nogę była przednia, w tym przypadku konieczne jest zamocowanie zamocowania na desce snowboardowej przeznaczonej dla tej stopy, bliżej łuku deski. Na podstawie charakteru położenia kotwicy szerokość słupka zostanie dostosowana w następujący sposób. Jeden jeździec jest wygodny z szeroką szafką, drugą – wąską. Na początku snowboardzistów zaleca się ustawienie regału o średniej szerokości.

Dostosowanie elementów złącznych

Przed przystąpieniem do montażu uchwytów, należy je spróbować razem z butami. Jest to konieczne do strojenia pedału gazu. Ten element jest wyregulowany z boku podstawy. Aby zrozumieć ten problem, należy założyć bagażnik w zapięcie, przymocować dolne i górne pasy. Następnie pedał gazu powinien być ustawiony w takiej pozycji, aby dotknął palca stóp palca na podeszwie.

Jak zainstalować uchwyt na desce snowboardowej? Konieczne jest centrowanie zszywek. W tym celu są specjalne środki do regulacji z tyłu klipu. Ponadto należy zwrócić uwagę na fakt, że highback ściśle uciekł się do buta.

Jak zamontować mocowanie na desce snowboardowej o wysokim poziomie sztywności?

Jeśli jest twarda deska z odpowiednim rodzajem butów, w takim przypadku lepiej jest zainstalować elementy mocujące zgodnie z tak zwaną podstawą do rzeźbienia, co umożliwia szybkie i ostre zakręty.

Kąty mocowania mocowań na sztywnych deskach snowboardowych są określane przez szerokość deski. Najpierw trzeba zainstalować tylne mocowanie tak, aby skarpetki wyglądały trochę na deskę. Jednocześnie obcasy powinny znajdować się wyraźnie powyżej tylnej krawędzi. Pozwoli to na maksymalne nacisk na krawędzie płyty.

Montaż przedniego mocowania należy wykonywać pod kątem tylnego mocowania, dodając do jego pozycji około 8 ° . W przyszłości będzie można wyregulować kąt na wygodną łyżwę, na podstawie indywidualnych życzeń.

Montaż elementów mocujących na standardowych deskach z miękkimi bucierzami

Jak właściwie zamontować mocowanie na standardowym desce snowboardowej ? Powinieneś go wypróbować, zaczynając od ustawienia standardowych ustawień dla tych typów płyt, które zakładają dopasowanie zapięć pod kątem + 21 ° / + 6 °. Przy ustalaniu najbardziej wygodnego stojaka w praktyce możliwe będzie niewielkie zmiany ustawień kąta na 3-4 ° w wymaganym kierunku.

Wyrównanie szafy

Aby zrozumieć, jak właściwie zamontować mocowanie na desce snowboardowej, musisz zrozumieć kwestię wyśrodkowania stojaka. Jest to konieczne do wyrównania stóp w stosunku do szerokości snowboardy, co pomaga ustabilizować zakręt podczas jazdy.

Najlepszym sposobem na centrowanie stelaży jest buty z dodatkami, a następnie spróbuj odczuć, gdzie stopa powinna być względem płyt montażowych. W takim przypadku mocowanie uchwytu do snowboardu dla początkujących może być nieco trudne, ponieważ niektóre elementy złączne mają stałą pięta. W innych modelach mocowania pięta mogą poruszać się w obu kierunkach, co przyczynia się do bardziej wygodnej zmiany położenia buta.

Szerokość stelaży

W opcji szerokości stojaka należy rozumieć odległość pomiędzy punktami środkowymi poszczególnych uchwytów. Aby zrozumieć, jak właściwie zamontować mocowanie na desce snowboardowej, musisz w tym przypadku opierać się na parametrach własnego wzrostu.

Szerokość stojaka powinna być dokładnie równa odległości od podłoża do środka kolanka kolarza lub 2,5 cm większa niż szerokość ramion. Szerokość stojaka ma głęboki wpływ na zdolność do kontrolowania zachowania płyty. Największą postawę zapewnia stabilność ruchu, ale komplikuje zmianę krawędzi. Efekt odwrotny jest odczuwany, gdy wskaźnik szerokości stelaża maleje.

Ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie zamontować mocowanie na desce snowboardowej, w oparciu o szerokość stojaka, dla freestylerów, którzy często celowo zwiększają ten wskaźnik w celu wykonania skomplikowanych sztuczek. Podczas gdy klienci zwolenników prędkości wolą wąskie szuflady.

Zaleca się, aby początkujący używali naturalnego stelaży, korzystając z domyślnych ustawień określonych powyżej. Niezależna zmiana tego parametru wydaje się odpowiednia tylko dla doświadczonych snowboardzistów, którzy potrafią odróżnić wpływ regulacji indywidualnych ustawień w praktyce.