460 Shares 3449 views

Jak dodać wirtualny napęd do systemu?

Często zdarza się, że fizyczne nośniki dla jednej lub innego powodu nie może być używany. Wyobraźmy sobie sytuację: po pobraniu z obrazka internetowej grze, i nie ma moich płyt, aby rejestrować! Z pewnością to działo się do wielu.

Oczywiście, można zainstalować ten obraz na dysk flash, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Jak będzie w tym przypadku? będzie pochodzić z pomocy wirtualnego napędu, z którego i pozwoli na zainstalowanie niezbędnego oprogramowania lub gry. Tworzenie to bardzo proste i nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy i umiejętności obsługi komputera.

Spójrzmy na zasadach tworzenia dysku wirtualnego na przykładzie oprogramowania Ultra ISO. W podstawowej wersji aplikacji jest darmowa, ale dlatego, że jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników domowych. Zanim będzie można stworzyć wirtualny napęd, trzeba będzie Kartę Ultra ISO na komputerze. Proces instalacji jest bardzo prosty, aby poradzić sobie z nim każdy użytkownik, nawet jeśli nie posiadają głęboką wiedzę na temat pracy z komputerem.

Po uruchomieniu aplikacji, można zobaczyć, że jego główne okno operacyjny jest podzielony na cztery sekcje. W lewym górnym oknie można zobaczyć nazwę i pewne cechy obrazu, na którym pracujemy w tej chwili. W prawej górnej części, można już zobaczyć więcej informacji o niej, w tym pełną listę wszystkich folderów i plików znajdujących się na dysku wirtualnego.

W dolnej lewej komory jest wszystko jedno windose dyrygent, za pomocą których można znaleźć żądany obraz na dysku twardym. Prawo ręki niższe okno duplikuje funkcje jego prawym górnym „kolegów”.

Spójrzmy bardziej to , jak stworzyć wirtualny Blu-ray twardego (lub napęd CD / DVD). Przejdź do menu „Opcje”, który znajduje się na pasku narzędzi programu. wybierz „Ustawienia” poszukuje tam. Wybierając je, nie jesteśmy w stanie ustawić żądaną liczbę urządzeń. Uwaga: w wersji darmowej można zainstalować maksymalnie do 8 dysków. Chcesz więcej? Następnie trzeba kupić pełną wersję. Tak więc, wybierając wymaganą liczbę dysków Ci, kliknij na przycisk „OK”. Wszystko! Został utworzony wirtualny dysk, który jest widoczny od standardowego przewodu windose.

W niektórych wersjach programu znajduje się mały błąd. Faktem jest, że po wybraniu nieparzystą liczbę dysków Programu dla niezależnie od ich przyczyny, nie może tworzyć. Na przykład, nie jest łatwo stworzyć 4 dysk i tworzenia siódmy wirtualny napęd może „potknąć”.

Nawiasem mówiąc, na co inni mogą potrzebować przeciętnego użytkownika? Zacznijmy od tego, że z pomocą wirtualnego dysku, można uniknąć uszkodzenia nośnika fizycznego. W prostych słowach, to lepiej, aby utworzyć obraz ich licencjonowanej kopii gry i uruchomić go z dysku wirtualnego. Tak, Real Media będą mniej podatne na ścieranie i zarysowania.

Dodatkowo, wirtualny dysk dla systemu Windows 7, w niektórych przypadkach może być wykorzystywane do tworzenia pliku AVI Format wideo z wirtualnego obrazu płyty DVD. W tym przypadku proces pójdzie znacznie szybciej, ponieważ prędkość dysk wirtualny jest wielokrotnie wyższa niż szybkość dysku fizycznym!