174 Shares 3486 views

Preset to dobra okazja do przetwarzania obrazu wysokiej jakości

Zaskoczenie chwili z aparatem fotograficznym nie czyni fotografa od osoby. Ważniejszym etapem w pracy z wynikiem obrazu jest jego edycja. Istnieje wiele programów, które zwiększają skuteczność przetwarzania zdjęć. Ale dla stałej pracy z zdjęciami potrzebujesz ustawień wstępnych.

Dlaczego potrzebujemy presetów?

Preset to plik, w którym zapisana jest konfiguracja kilku parametrów obrazu. To znacznie upraszcza i poprawia pracę zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Rozważ kilka bardzo dobrych funkcji udostępnianych przez ustawienia wstępne w jednym z najpopularniejszych programów do edycji zdjęć firmy Adobe Lightroom.

Preset to schemat konfiguracji, który jest wbudowany w program do regulacji zdjęć Lightroom. Zawiera ustawienia dla szybkiego, w porównaniu do trybu ręcznego, zmian w porównaniu do zdjęć.

Powody użycia ustawień wstępnych Lightroom

W trakcie przetwarzania zdjęć istnieje wiele pożądanych cech, a wstępne ustawienia pomogą w tym. Lepiej jest wykazać się wynikami, które osiągnęli. I jest ich wiele.

Możesz zaoszczędzić czas

Ustawienie wstępne jest zawsze ogromnym oszczędnością czasu, ponieważ za kilka kliknięć można zrobić to, co czasami trzeba spędzić całe godziny pracy. Czasem lepiej spędzić dzień z dokładnym dostrajaniem, ale potem codziennie korzystaj z wyników.

Łatwość obsługi

Nawet jeśli praca z nowym oprogramowaniem jest alarmująca, obsługa Lightrooma nie będzie trudna. Jest to szczególnie przydatne biblioteki ustawień zdjęć jako ustawień wstępnych.

Szeroka gama opcji

Jeśli trudno jest określić opcję przetwarzania, wówczas ustawienia wstępne zapewniają unikalne możliwości. Spróbuj jasnych kolorów, sepii lub czarno-białej wersji nie będzie trudne. Szybkie ustawienia pomogą zrealizować wszystkie pomysły. Nie martw się, jeśli ustawienia zostaną utracone.

Subtelność ustawień

Dowolny preset to możliwość dostosowania zestawu ustawień dla Ciebie. Zawsze można go zmienić bez najmniejszego wysiłku. Możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć myszą.

Spójność

Jeśli pracujesz z całą biblioteką zdjęć, ręczne przetwarzanie jest trudne do zachowania integralności kompozycji. Ustawienie wstępne to coś, co w tym przypadku pozwala na nadawanie serii zdjęć rodzajowi sekwencji, co jest czasem bardzo ważne. Również wstępne szablony mogą być używane w sposób złożony.

Dlaczego nie Photoshop

Fotografowie mogą mieć pytanie: "Dlaczego warto studiować dodatkowe oprogramowanie, jeśli jest ulubiony" Photoshop "? W rzeczywistości Photoshop ma alternatywy dla ustawień wstępnych, nazywane są "Operacjami". Ale czasami możesz dać Lightroomowi preferencję, ponieważ pasuje zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów. Aby przyzwyczaić się do pracy z programem, dowolny preset pomoże bardzo szybko. Oto co zostało wyjaśnione i zilustrowane. I to jest świetna pomoc dla początkujących, ponieważ Lightroom pomoże szybko zrobić niesamowite obrazy bez głębokiej wiedzy i umiejętności. W ten sposób możesz stać się doświadczonym i osiągnąć dobrą jakość.

Możesz podsumować: ustawienia domyślne dla Lightroom pomogą skrócić czas przetwarzania obrazów i znacznie poprawić ich zmienność. Czas spędzony na ich studiach, a następnie będzie spłacić z zemsty.