371 Shares 9331 views

Jak zmienić pastę termoprzewodzącą

W gorącym sezonie trzeba stale monitorować temperaturę procesora.

Jeśli odczyty czujników są powyżej 50 stopni Celsjusza bez obciążenia, czyli bez użycia zaawansowanych aplikacji, w większości gier, to trzeba uważnie patrzeć na chłodzenie procesora.

Najpierw trzeba sprawdzić szybkość chłodnicy. Jeśli obraca się z prędkością mniejszą niż 3000 obrotów na minutę (RPM), wynika, że powinien być zmieniony. Ale jeśli prędkość obrotów jest prawidłowy, to co jest powodem, że CPU jest ogrzewana do tak wysokich temperatur?

Wielu użytkowników ma ich komputery natychmiast udać się do rynku, aby kupić nowy cooler na procesorze. Ale dlaczego go i zastąpić jeszcze w pełni pracuje nad nowym analogowych? Najprawdopodobniej trzeba spojrzeć na to, co dzieje się pomiędzy radiatorem i samego procesora. Zazwyczaj między chłodnicy CPU i siatki chłodnicy jest zawsze stosowana białej maści. Jest to smar termiczny.

Po usunięciu chłodnicy, trzeba przyjrzeć się bliżej w bardzo smarem termicznym. Po wielu latach pracy, ma tendencję do odparowywania jej aktywne elementy wymiany ciepła, chemicznych. W rezultacie, krzepnie, a zatem nie nadaje się na ciepło za pomocą chłodnicy siatki chłodnicy.

Tu nasuwa się pytanie – jak zmienić pasty termoprzewodzącej?

Krok 1: Aby rozpocząć z nim muszą być zakupione. Jest sprzedawany w każdym sklepie komputerowym. Sprzedawane w probówkach i strzykawki. Różnica polega na tym, że w rurach maści dłużej niż strzykawek. Ale strzykawka rysunek na powierzchni procesora nie powoduje żadnych trudności.

Jak zmienić pastę termoprzewodzącą. Krok 2: Po zakupie chcesz go zmienić siebie i przedłużyć żywotność procesora w normalnych temperaturach dla niego. Jak dotąd to się zmieni? Aby rozpocząć, należy oczyścić powierzchnię procesora i radiatora ze starego warstwą maści. Aby skorzystać z tej szmatki i umyć powierzchnię procesora i starej struktury siatki chłodnicy. Po kasowaniu starej powłoki, należy odtłuścić powierzchnię benzyny. W tym zakończeniu czyszczenia.

Jak zmienić pastę termoprzewodzącą. Etap 3. W ten sposób, procesor i radiator oczyścić tę warstwę. Teraz idziemy do stosowania nowej strukturze procesora. Jeśli zakupiono rurkę, podczas wymiany pasty termoprzewodzącej, nie wiedząc, ile powinno być stosowane?

Weź rurkę i umieścić na szczycie kropli procesora. Teraz, spadek konieczne rozmaz na powierzchni tak, aby powierzchnia była całkowicie CPU w tej materii. Aby to zrobić, weź kartkę papieru i delikatnie rozmazany. Warstwa powinna pojawić się na oko nie więcej niż 1 milimetr. Po osadzeniu warstwa może być na miejscu w sieci chłodnicy grzejnika.

Jak zmienić pastę termoprzewodzącą. Krok 4. Jeśli zakupiłeś strzykawkę, to nie jest dużo łatwiejsze do zastosowania kroplę pasty. Umieścić 2 g tej substancji i rozmazywanie elementu kropli papieru procesora powierzchni. Następnie można bezpiecznie umieścić na kratce chłodnicy.

Należy pamiętać, że trzeba wszystko powiązać z powrotem bardzo starannie i poprawnie. Jeśli poprawka jest słaby, a podczas chłodnica zadrży, te wahania mogą powodować znaczne szkody i mocowania samą rolę. Możliwe jest również pojawienie się silnego hałasu. Dokręcić śruby powinny być starannie bez zerwania śruby gniazda. Oczywiście, za pomocą śrubokręta odchylić dużo nie jest to konieczne, tak aby nie zepsuć innych urządzeń.

Po tym zabiegu wymiany pasty, sprawdzić temperaturę procesora. Włącz komputer i wejść do BIOS-u, naciskając klawisz Del na klawiaturze. Przejdź do sekcji dotyczącej informacji procesora i odczekać 5 minut. Temperatura nie może wzrosnąć powyżej 50 stopniach Celsjusza, przez odpowiednie zastosowanie nowych maści CPU.

Przy zakupie nowej chłodnicy, jeśli nie chcesz zastosować pastę termoprzewodzącą, szukać modeli, które mają warstwę maści. Wystarczy wyczyścić wierzch procesora od starego warstwą makaronu i umieścić chłodnicy do chłodnicy.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci, a zrozumiesz jak wymienić pastę termoprzewodzącą.