314 Shares 8622 views

Grupa Lyceum: od lat 90. do chwili obecnej

Wydaje się, że lata 90. były bardzo dawno temu, a kilka z tych czasów może pozostać aktualne do tej pory. Prawdopodobnie na wiele sposobów tak jest, ale są szczęśliwe wyjątki. Na przykład grupa "Lyceum", która cieszy się kibicami i teraz. W tym przypadku dziewczęta zaskakująco potrafią pozostać sobą, aby zachować pewien "korporacyjny styl" swojej muzyki, chociaż skład zespołu zmienił się kilkakrotnie. Być może, jego rolą jest fakt, że liderem grupy jest Nastya Makarevich. Ale o wszystko w porządku.

Początek historii

Po raz pierwszy grupa "Lyceum" ogłosiła się w 1991 roku. W tym okresie Alexei Makarevich, były członek grupy kultowej "Sunday", zauważył, jak utalentowane dziewczyny grają w zespole "Neposedy". Córka Makarevich, Nastya, i jej przyjaciele (Lena Perova i Isold Ishkhanishvili) stali się gwiazdami krajowej sceny. Nawiasem mówiąc, nie zajmowali się konkretnie obrazem.

Na scenie były proste dziewczyny, które wtedy miały 14 lat, ubrane w dżinsy i śnieżnobiałe koszule. W rękach mieli gitary, dziewczyny zrobiły coś między rockem a muzyką pop. Muszę powiedzieć, że kombinacja okazała się zupełnie organiczna. Do tej pory muzyka, którą wykonuje zespół, jest najbardziej dokładnie opisywana jako "pop-rocka". Debiut zespołu w programie "The Morning Star" wydarzył się we wrześniu 1991 r., A już w 1993 r. Dziewczyny stały się zwycięzcami nominacji "Najlepszy zespół roku" (zgodnie z programem "Egzamin muzyczny"). Również w liście zasług "uczniowie liceum" nagrali "Silver Microphone" podczas konkursu "Hit Parade of Ostankino".

Pierwsze duże sukcesy

Już w 1995 r. Grupa "Lyceum" została właścicielem nagrody "Ovation" (dziewczyny słusznie nazywano "Odkryciem Roku"). W tym samym roku "Lyceum" nagrywa swój hit "Autumn". Chór został powtórzony przez wszystkich, od małych do dużych, a sama piosenka nie spadła z górnych linii wykresów.

Grupa liceum: skład i jego zmiany

Rok 1997 był punktem zwrotnym dla grupy. Więc dziewczyny dały pierwszy solowy koncert w sali koncertowej "Rosja". Lena Perova naruszyła warunki kontraktu, stając się wiodącym programem "Śpiewam", co doprowadziło do jej zwolnienia z grupy (chociaż sama Perova powiedziała, że Makarevich obraził, że jeden z uczestników grupy przyciągnę więcej uwagi niż Nastya ). Na swoim miejscu wraca Anna Pletneva, która śpiewała w zespole do 2005 roku.

W 2002 roku Isolda wyszła, która w końcu zdecydowała się zorganizować swoje życie osobiste, co nie byłoby dobrze połączone z jej karierą. Grupa przybywa Sophia Taih.

W 2005 r. Grupa "Lyceum" pożegna się z Anna Pletneva, Elena Iksanova zastępuje ją.


W 2007 roku Iksanova ustąpiła Anastazji Berezowskiej. W 2007 Sofia Sofia została zastąpiona przez Anna Schegoleva. Jednak w 2011 roku Sofia wróciła do "Lyceum" (zamiast Berezovskaya).

To jest grupa "Lyceum", której skład wielokrotnie zmieniał się. Ale, co podoba się, miłość publiczność do piosenek zbiorowych pozostaje niezmieniona. Kilka osób z WNP nie posługiwało się frazami, które "jutro staniesz się dorosłymi" i nie czuła się smutna z utworu "Ona nie wierzy w miłość".