117 Shares 2085 views

Jak wybrać odpowiedni garnki turystę?

Garnki turystyczny – obowiązkowy atrybut każdego urządzenia podróżnika. Bez takiego wygodnego środka znacznie utrudnione przygotowania herbaty i głównych dań gorących. Spróbujmy zrozumieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze obozu czajnik.

typ

Najbardziej popularne wśród turystów wykonuje melonik turystyczny owal. Takie modele mają niską masę i objętość. Dlatego transport takich urządzeń nie ma absolutnie żadnego problemu. Jednak ze względu na ich wąski formy mycia jest o rząd wielkości cięższych niż produkty standardowe.

W obecnym sprzedaż garnki podróżować, korek, który może być używany jako patelni. Taka opcja pozwala nie tylko gotować dania główne, ale również równolegle do smażenia jajek lub ryb.

Dobrym rozwiązaniem funkcjonalnym – uniwersalna puli transformatora. Zgodnie z kształtem produktu w tej kategorii przypomina rurę, która zawiera podstawowe głęboki zbiornik do gotowania, patelnia, kubki, garnki, etc.

tworzywo

Obecnie garnki wykonane ze stopów aluminium, stali i tytanu podróżować. Najtańsza opcja – zakup stalowego pojemnika. Takie modele są dość mocny. Jednak ta wada jest przesunięta trwałość i wysoką wytrzymałość produktu.

Aluminium i tytanu garnki turystyczny najmniej trwałe i jednocześnie lżejsze. Jednocześnie, koszt jest znacznie wyższy w porównaniu do produktów stalowych.

Na szczególną uwagę zasługują modele wykonane z anodowanego metalu. Materiał taki nie jest utleniony, niezależnie od stopnia wilgotności i temperatury otaczającej przestrzeni.

objętość

Podnieść garnki ognisko turystyczny jest zalecane w zależności od liczby uczestników kampanii. Dla towarzystwie kilku mało ludzi płytkich miseczkach w kształcie. Duża grupa bardziej wygodne w użyciu kilka oddzielnych pojemników. Na ogół, najbardziej odpowiednie do obliczania przemieszczeń czaszy według zasady – 0,5 litrów na osobę.

Porady dla Wybór

Istnieje szereg zaleceń, które pozwalają wybrać naprawdę praktyczny, funkcjonalny melonik zorganizować dowolną kampanię:

  1. Szczególną uwagę należy zwrócić na rodzaj uchwytu. Pożądane jest, aby dać pierwszeństwo do modeli z uchwytem składanym który pasuje ciasno do ciała produktu podczas transportu.
  2. Lepiej kupić garnek odporny na uszkodzenia powłoką nieprzywierającą. Podczas trasy naczynia do gotowania musi być często czyszczony. Oznacza to, że ściana jest regularnie poddawane naprężeniom mechanicznym.
  3. Aby uniknąć zanieczyszczenia rzeczy maszerujących, nie kupić garnek wraz z pokrywy roślinnej.
  4. Ważnym zastrzeżenie – obecność pokrywki, która może być stosowana jako dodatek, tacy i improwizowany patelni. W ten sposób można znacznie zaoszczędzić miejsce w plecaku, łącząc funkcjonalność kilku urządzeń z jednego przedmiotu.
  5. Nabyć zalecanej garnka, który może być łatwo czyszczony za pomocą konwencjonalnych detergentów i gąbki.

Konkludując

Za organizację kampanii może zająć nabycie zestawu naczyń turystycznych. Ale rozsądniej kupić kilka garnków i szczególny rodzaj objętości. Takie podejście pozwoli wybrać najbardziej praktyczny sposób do gotowania na zewnątrz, w zależności od liczby uczestników i warunków kampanii.

Szczególnie cenione w długich trasach funkcjonalnych kompaktowych meloniki, którzy mają niską wagę oraz dogodną formę, która pozwala umieścić urządzenie w dowolnej części plecaka.