868 Shares 8439 views

Jak i ile smażyć wątrobę z kurczaka na patelni?

Po wycinaniu tuszy kurczaka podroby zawsze pozostają. Najbardziej użytecznymi i najbardziej popularnymi z nich jest wątroba. Jest on przygotowany na wiele sposobów, ale najczęściej, biorąc pod uwagę specyfikę samego produktu, wolą smażenie. W przypadku takich prac lepiej używać szalki z grubą powłoką dolną i nieprzylepną. To prawda, nie każdy wie, jak to zrobić poprawnie. Kiedy podejmujesz pracę, musisz z góry wiedzieć, ile grillować wątrobę z kurczaka na patelni, aby wynik końcowy uzasadniał wszystkie oczekiwania.

Subtelności procesu

W trakcie gotowania znane są różne sposoby obróbki cieplnej produktów. Spośród nich, smażenie jest uważane za najszybsze, najbardziej wygodne i praktyczne.

Mówiąc o wątrobie z kurczaka, nie zapominaj, że jest to bardzo delikatny i dziwaczny produkt. Wszelkie odchylenia w technologii mogą całkowicie zepsuć. Dlatego zanim zdecydujesz się na grillowanie wątroby kurczaka na patelni, musisz nauczyć się kilku zasad, które należy wziąć pod uwagę w pracy:

 1. Produkt wyjściowy musi być chłodzony. Użycie mrożonej wątroby jest bardzo niepożądane, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury zacznie się uwalniać z niej ogromna ilość wilgoci. W rezultacie proces staje się bardziej jak hartowanie niż smażenie.
 2. Przed rozpoczęciem prac należy dokładnie umyć produkt. Ponadto nie może być solą wstępną. W innym przypadku wynik będzie taki, jak opisano powyżej.
 3. Cały produkt nie powinien być wylany natychmiast. Lepiej umieścić jeden kawałek na raz, inaczej dno będzie szybko ochłodzić. Może to zapobiec powstaniu charakterystycznej różowej skorupy.
 4. Gotowy produkt nie powinien być zbyt trudny. Lepiej jest, jeśli po naciśnięciu pozostaje elastyczny. W przeciwnym razie nie można tego wyobrazić.
 5. Należy pamiętać, że w patelni z grubym dnem każdy produkt jest przygotowywany nawet po wyłączeniu ognia. W rezultacie, po kilku minutach gotowa przetoka wątroba może stać się twardą solą. Aby temu zapobiec, lepiej jest natychmiast przenieść je na talerz lub talerz.

Wiedząc o tych zasadach, możesz dowiedzieć się więcej na temat grillowania wątroby kurczaka na patelni. Teraz dobry wynik zostanie rzeczywiście zagwarantowany.

Wątroba z cebulką

Naucz się zrozumieć, ile grillować wątrobę z kurczaka na patelni, lepiej w praktyce. W tym celu można rozważyć najczęstszą opcję, która wymaga minimalnego zestawu składników. Będzie to tylko konieczne:

 • Wątróbka z kurczaka, sól, cebula i mąka pszenna.

Przygotuj to naczynie nie jest trudne:

 1. Po pierwsze, wątroba powinna być dokładnie spłukana, film usunięty z jego powierzchni, a także wyciąć wszystkie dostępne żyły i kanały żółciowe. Po tym produkt należy umieścić na desce do krojenia i pozostawić do wyschnięcia lekko w warunkach naturalnych.
 2. W tej chwili można obrać cebulę, przeciąć ją na pół pierścienia i delikatnie zlikwidować ją w oleju roślinnym na najmniejszym ogniu, nie zapominając o ciągłym odwróceniu. Gotowy produkt najlepiej odstawić przed zakończeniem procesu.
 3. Teraz wątroba musi walczyć w mące. Możesz zrobić to bardzo szybko, jeśli używasz plastikowej torby. Aby nie przeszkadzać osobno z każdą sztuką, lepiej jest natychmiast przetworzyć cały pokrojony produkt. W tym celu najpierw spakuj mąkę, a następnie włóż ją do wątroby i potrząś ją kilkakrotnie.
 4. Podgrzej dzbanek do smażenia tak, aby na jej temat suszyły się silne krople wody. Potem konieczne jest stopniowe układanie całej wątroby, podsalivaya tylko z jednej strony, co powinno być w dół. Górna warstwa jest przetwarzana, gdy produkt znajduje się już na patelni.
 5. Na początek, w wysokiej temperaturze, musisz leczyć każdą stronę przez 1 minutę. Zapewnia to tworzenie łagodnego skorupy.
 6. Następnie płomień może być nieco mniejszy, a produkt pokryty jest warstwą cebuli. W tej pozycji, pod pokrywką, wątroba powinna być tłumiona przez 5-7 minut.

Teraz delikatne kawałki pachnące mogą być przenoszone na talerz i podawane do stołu z dodatkiem lub bez dodatku.

Wyraźne granice

Każda gospodyni, będąc w kuchni, powinna mieć możliwość prawidłowego obliczenia czasu planowania swojej pracy. Jeśli postanowiła wypieścić własne produkty uboczne, musi wiedzieć, ile minut smażyć wątrobę z kurczaka na patelni. Zdaniem doświadczonych ekspertów kulinarnych wymaga to bardzo mało czasu. Około 8-10 minut wystarczy, aby oryginalny produkt był soczysty pachnący talerz. Należy pamiętać, że wątroba ma strukturę porowatą. Zawiera dużo wilgoci, które pod wpływem wysokiej temperatury szybko wychodzą na zewnątrz. Jeśli jest to dozwolone, produkt zamieni się w sprasowaną tkaninę, której nie można zmiękczyć żadnymi sosami i sosem. Zasadniczo czas smażenia zależy od kilku czynników:

 • Rozmiar kawałka tego produktu mięsnego;
 • Temperatura płomienia;
 • Wybrana opcja gotowania.

Zbierane razem czynniki te znacząco wpływają na to, ile wątróbki kurczaka będą faktycznie gotować na patelni.

Kremowa delikatność

Aby zdecydować, jak długo grillować wątrobę z kurczaka na patelni, najpierw musisz określić, jaki wygląd pojawi się produkt w rezultacie. Eksperci twierdzą, że użycie oleju roślinnego umożliwia stworzenie charakterystycznej krępującej skorupy. Przyciąga wiele osób w smażonej wątrobie. Masło śmietankowe sprawia, że produkt staje się bardziej miękki.

Tutaj nie mówimy o jakiejkolwiek skorupie. Mięso jest powoli nasączone kremowym aromatem, co czyni go bardzo delikatnym i pysznym. Do tej opcji potrzebny jest:

 • 400 gramów wątroby kurczaka, 100 gramów mąki, pół łyżeczki soli i 60 gramów masła.

Istota metody jest prosta:

 1. Po pierwsze, główny produkt należy myć w kilku wodach. Następnie zdejmij wszystkie żyły, które można znaleźć tylko. Następnie przetwory należy umieścić w głębokiej misce, dodać sól i pozostawić na około 20 minut. Jest to dość sprzeczne z podstawową zasadą, ale w takim przypadku takie działanie jest całkiem do przyjęcia.
 2. W oddzielnej płycie wylej mąkę, a następnie wsuń do niej każdy kawałek materiału, przed usunięciem wilgoci jak najdalej od jej powierzchni. Wszystkie puste miejsca składane są na czystym, suchym naczyniu.
 3. Patelnia umieścić na piecu i zainstalować pod nim średni rozmiar płomienia.
 4. Umieść olej na gorącej powierzchni i poczekaj, aż się zagotuje.
 5. Zanurkuj wątróbkę na patelnię i smażyć przez 4 minuty. Potem każdy kawałek musi być obrócony. Druga strona będzie potrzebowała tej samej ilości czasu.

Gotowy produkt jest lepiej podawany bezpośrednio do stołu. W tym przypadku płyta może być ozdobiona zielenią dostępną w domu.

Wątróbka w śmietanie

Kto kocha różne sosy, może wykorzystać produkty mleczarskie do przygotowania. W tym celu należy użyć zegara, aby sprawdzić, jak dużo grillować wątrobę z kurczaka na patelni w śmietanie. W rzeczywistości nie jest to skomplikowany proces. Trzeba tylko przygotować główne składniki:

 • Dla 500 gramów wątroby kurczaka trochę soli, cebuli, masła, przypraw i 100 gramów kwaśnej śmietany.

Wszystko dzieje się bardzo szybko:

 1. Przede wszystkim należy oczyścić wątrobę, jak zwykle, przepłukać, oczyścić z niepotrzebnych wtrąceń (żyły) i pozwolić jej leżeć trochę, aby można było uciec nadmiar wilgoci.
 2. W tej chwili można posiekać cebulki półkoliste.
 3. Na patelni ponownie podgrzej olej. Wtedy trzeba trochę smażyć łuk. Zostań lekko przezroczyste kawałki należy ostrożnie wyciągnąć za pomocą łyżki i położyć na osobnej płycie.
 4. Wątroba wmiesza się w mąkę, a następnie wsypuje do patelni i smaży w oleju, który pozostaje z cebulki. Produkt musi być stale obracany tak, aby mógł rozgrzewać się ze wszystkich stron.
 5. Następnie można dodać sól z przyprawami, a po 3 minutach wylać wszystkie kwaśne śmietany.
 6. Gdy zawartość na patelni gotuje się, należy usunąć ogień. Kwaśna śmietanka powinna stopniowo rozpuszczać się i impregnować wątrobę, trwa kolejne 3 minuty.
 7. Następnie dodać cebulę, dobrze wymieszać i wyłączyć ogień.

To danie jest lepsze, oczywiście, jeść gorąco. Ale w zimnej formie będzie również bardzo smaczne.

Pytania dotyczące posiłku

W niektórych przypadkach wątroba przed smażeniem nie musi być szalowana. Wszystko zależy od tego, która receptura jest wybrana do przygotowania tego produktu ubocznego. W tym miejscu należy rozważyć, jak bardzo grillować wątrobę z kurczaka na patelni bez mąki, tak że w dłuższej perspektywie zachowuje jej soczystość i delikatność. Wszystko to można sprawdzić za pomocą konkretnego przykładu. Najpierw należy zebrać niezbędne produkty na pulpicie:

 • 0,5 kg wątroby kurczaka, 3 cebule, 70-100 gramów miodu, soli, 50 ml suchego czerwonego wina, pieprzu i oleju roślinnego.

Cały proces można śledzić przez następujące kroki:

 1. Po pierwsze, kawałki oczyszczonej i przemytej wątroby powinny być złożone w głębokiej misce, wlać wino i pozostawić je do marynowania przez około 1 godzinę.
 2. Na patelni podgrzej olej, a następnie smażyć w nim cebule podłoża półkola, aż pojawi się jasny, złoty odcień.
 3. Dodać miód i minuty 5, aby wyciąć ciężar, stale mieszając.
 4. Wątroba posypuje się wybranymi przyprawami i smaży, aż stanie się jednym przyjemnym złotym kolorem. Może to potrwać od 7 do 10 minut. Na tym etapie należy solone smakować.

Przenieś gorący produkt do czystej płyty i dodaj do niej pachną cebulę. Ten pierwotny dodatek pozwala na spożywanie przygotowanej potrawy bez żadnych bocznych naczyń, aby nie zepsuć jej niezwykłego smaku i zapachu.

Kompleksowy sos

Doświadczeni kucharze doradzają gotować wątrobę z sosem. Więc smażony produkt lepiej absorbuje organizm. Ponadto skład frakcji ciekłej może być albo prosty albo złożony. Dla tych, którzy lubią wymarzony smak, możesz doradzić mieszankę pasty pomidorowej i majonezu. Dzięki tym produktom głównym składnikiem staje się bardziej soczysty i pachnący. W tym przypadku musisz wiedzieć, ile grillować wątrobę z kurczaka w majonezie, biorąc pod uwagę jego indywidualne cechy. Jako żywy przykład można wziąć przepis, na który będzie potrzebny:

 • 1 kilogram świeżej wątroby z kurczaka, 200 gramów mąki, soli, 300 mililitrów odtłuszczonego mleka, marchwi, cebuli, oleju roślinnego, łyżki majonezu, mielonego pieprzu czarnego, 3 ząbki czosnku, przyprawy, łyżka pomidorowa i zielona (natka pietruszki, kolendra, Dill).

Procedura gotowania można podzielić na 4 etapy:

 1. Po pierwsze, umyte wątroby należy oczyścić z nadmiaru żył i filmów, a następnie, po złożeniu go w głębokie naczynia, wlać mleko i pozostawić w takiej pozycji przez godzinę. Następnie, każdy kawałek należy walcować w mące i smażyć w gorącej patelni przez około 20 minut.
 2. Warzywa czyste i mielone. Dodać marchewkę i cebulę do patelni, wymieszać ją z wątróbką i smażyć potrawy razem na około 5 minut.
 3. W czystej misce połączyć majonez z makaronem, dodać łyżkę mąki, trochę wody i pobić, aby jednorodną masę. Z tą mieszaniną wlać zawartość patelni, dodając pozostałe składniki i wylać przez kolejne 5 minut.
 4. Przygotuj wątróbkę na talerze i wylej do niej pachnący sos.

Można gotować gryczane lub puree ziemniaczane do dekoracji.